09 Ocak 2009 Cuma 00:00
Milletin pehlivanları meydana çıkacak
IMF, ABD ve AB'den emir alarak ülkeyi yöneten yalancı pehlivanların sahadan kovulması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş: "Milletin pehlivanları sahaya çıkacak" ~|~

 BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'yi IMF, AB ve ABD'nin kurtaramayacağını dile getirdi. Tüketici kesimi güçlendiren yegane ekonomi modelinin Milli Ekonomi Modeli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Sayın Baykal diyor ya, tüketiciyi destekleyeceğiz. Güzel de Sayın Baykal, sen kırk yıldan bu yana siyasetin içindesin, neredeydin bu güne kadar? İşçiyi, memuru, emekliyi, orman köylüsünü, tarım köylüsünü ve hayvancısını düşünmedin, bir anda sen tüketiciyi destekleyelim diyorsun. Neyle destekleyeceksin? Senin buna ait bir formülün, bir görüşün yok. Haydar Hoca'yı okudun, ilim adamları söyledi ki; 'bir millet Haydar Hoca'nın dediklerini yaparsa kalkınır ve cebi de dolar.' Gelin bu işi sahibini teslim edelim, sevgili Eynesilli kardeşlerim. Bağımsız Türkiye Partisi, sosyal devlet projelerini hayata geçirerek her birimizin cebine parayı koyacak. Bütün bunları nasıl yapacağımızın formüllerini biz eserimizde ortaya koyduk. Kardeşlerim Türk siyasetinde bir siyaset adamı kalkıp da şöyle sayfalarca ne yapacağını izah eden bir doküman elinize verdi mi Allah aşkına söyleyin bana? Vermedi. Ama bak ben size doküman veriyorum."

Bizi IMF, ABD kurtaramaz
Türkiye'yi IMF ve ABD kurtaramaz diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Başbakan Erdoğan'ın sık sık söylediği 'milli İrade' sözüne atıfta bulunarak şunları söyledi: "Bizi Amerika kurtaramaz, Avrupa kurtaramaz, IMF hiç kurtaramaz. Şimdi kanunlar çıkıyor, çıkan kanunlara bakın ne diyor sayın iktidar; 'milli irade istediğini yapar.' Tamam, tabi milli irade istediğini yapar. Ama sen milli iradeyi kullanırken milletin isteğine göre mi kanunları çıkarıyorsun? Yok. ABD haber gönderiyor, 'şu şu şu konular halledilecek, kanunlar çıkacak.' Böyle olmuyor mu? Oluyor. E peki, hani milli iradeydi bu."

Yalancı pehlivanlar gidecek, milletin pehlivanları gelecek
Milletin dindar zannettiği AKP hükümetinin işbaşına geldikten sonra uyguladığı politikalarla trilyonlar harcanarak hiçbir mensubunun olmadığı kiliselerin tamir edildiğini dile getiren BTP Genel Başkanı, yine bu iktidar döneminde Vatikan orijinli dinler arası diyalog faaliyetlerinin zirveye ulaştığını söyledi. Konuşmasında, "dindar zannettiğiniz bu hükümet ders kitaplarında peygambersiz bir din anlayışı ihdas ederek insanlarımızın kalbini bozmaya çalışmıştır" diyen Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "40 bin tane kilise evi açıldı haberiniz var mı? Bak, Türkiye'yi dinler arası diyalog denilen bir akımın kurbanı yaptılar. Bu öyle kötü bir akımdır ki, bunun vahametini anlamanız mümkün değildir. Bu akıma göre nerede insanları biz buluşturuyoruz? Hz. İbrahim'de. Bu kimin iddiasıdır? Bu Yahudilerin iddiasıdır. 'Gelin, Muhammed'de değil, İbrahim'de buluşalım' demişlerdi. E bugün ne diyorlar? 'Muhammed'i geçin, gelin İbrahim'de buluşalım' diyorlar. Tezin özü bu. Şimdi sen nereye hizmet ediyorsun? Hangi mantığa, hangi maneviyata ve hangi yola hizmet ediyorsun? Kardeşlerim, şimdi yapacağımız iş, bu yalancı pehlivanları sahadan kovmaktır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137