13 Haziran 2010 Pazar 00:00
Milletin serveti yandaşlara gidiyor
Türkiye'nin sahip olduğu 3 katrilyon dolarlık servetin üzerine birilerinin oturduğunu dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, "Bunlar bu servetin, hazinelerin üzerine yandaşları, yoldaşları ve arkadaşları için oturdular" dedi. ~|~

 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ABD ve IMF talimatlıyla hareket eden hükümetlerin milleti perişan ettiğini söyledi. Konuşmasında "Tarım ve hayvancılık sektörlerine vurulan ağır darbenin alt yapısını üçlü koalisyon hükümeti zamanında çıkarılan tahdit kanunları oluşturdu" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik kuşatılmışlık ortamından çıkışın tek yolunun Milli Ekonomi Modeli olduğunu söyledi. Siyasilerin tarım ürünlerine verdikleri fiyatların vatandaşları üretimden küstürdüğünü dile getiren Prof. Dr. Baş, vatandaşların topraklarını satmaya zorlandığını açıkladı.

Köylüyü toprağını satmaya zorluyorlar
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, genel bir Türkiye analizi yaptı. Bolu'da konuşan Prof. Dr. Baş, "AB, ABD ve IMF talimatlıyla hareket eden hükümetler ülkenin tüm kesimlerini perişan etti" dedi. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Peki hocam bu niye böyle oluyor? Gidiyor Avrupa Birliği'ne diyor ki; Biz sizinle beraber olacağız. AB de onlara, 'Benimle beraber olacaksanız tarıma son vereceksiniz' dedi. Tamam, dediler. 'Hayvancılığa da son vereceksiniz, dediler. Buna da tamam dediler. AB'nin bu isteklerine tamam dedikten sonra Türkiye'ye geliyorlar ve tarımdan, hayvancılıktan insanlarımızı çıkarmak için buğdayı kaça mal ettin? 60 kuruşa. Geçiyorlar mikrofonların başına gerile gerile 'sana tam 55 kuruş veriyoruz' diyorlar. Bu şekilde ülke idare edilmez. Eğer sen 60 kuruşa imal edilen mamulü 50 kuruşa, 55 kuruşa alırsan bu vatandaş bir müddet sonra ürettiği mamulün yerine topraklarını satar. Öyle değil mi? Geçinecek çünkü. Şimdi Türkiye'de yaşadığımız kader bu değil mi sevgili arkadaşlar?"

En büyük darbe: Tahdit kanunları
Son yıllarda tarım ve hayvancılık kesimine vurulan ağır darbenin alt yapısını üçlü koalisyon hükümeti zamanında çıkarılan tahdit kanunları oluşturdu diyen Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Tarım kesimi tütün yasası çıkarıldı, tütünü terk etti. Şeker yasası çıkarıldı, pancarı terk etti. Tahdit yasaları çıkarıldı, bu yasalarla birlikte biz çayımızdan olduk, fındığımızdan, buğdayımızdan, mısırımızdan olduk. Niye? Elinde var 500 dönüm arazi sana 50 dönümüne ekme izni veriyorlar da ondan. Böyle bir kalkınma olabilir mi yahu? Bu adamın 500 dönüm araziyi işleyecek ekipmanı var, işçisi, nüfusu var. Ne olacak bu insanlar toprak mı yiyecekler? Ne yerse yesin diyorlar. Şimdi bu gidişatın sonu hakikaten hazindir."

Kurtuluş bizdedir
Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik kuşatılmışlık ortamından çıkışın tek yolunun BTP'nin Milli Ekonomi Modeli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Baş, değeri 3 katrilyon doları buluyor dediği Türkiye'deki madenlere dikkat çekti. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Bizim tam 3 katrilyon dolarlık yer altı rezervimiz var. Düşünebiliyor musun ben anlattığımda adam nereden bulacaksın, diyor. Bunlar bu servetin hazinelerin üzerine oturdular. Niçin oturdular? Yandaşları için, yoldaşları ve arkadaşları için oturdular. Kurtuluş Bağımsız Türkiye Partisi'ndedir, kurtuluş bizdedir. Ne yapacağız biliyor musunuz? Sen peşkeş çekersen o da yağmalamaya başlar. Onun yağmalamasına mani olmak için çağıracağız, 'gel bakalım.' Arkadaş sen kaç para verdin? 1 milyar verdin. Al sana 3 milyar, geriye dön marş marş?"

Devlet ve nizam tanımıyorlar
Millet üzerine oynanan oyunları deşifre ettiği için bazı çevrelerin hedefi haline geldiğini söyleyen BTP Genel Başkanı, "evimin üzerinde helikopter uçurarak bana gözdağı vermek istiyorlar" dedi. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Evden bana telefon ediyorlar, 'Bugün helikopter iki defa neredeyse evin içine girecekti' dediler. Helikopter gösterisiyle bizi tehdit ediyorlar. Neyse mülki amire müracaat edildi. Kimdir bunlar araştırın, dedim. Sayın Kaymakam Bey 'bizim bunlardan haberimiz yok' dedi. Sevgili arkadaşlar öyle bir hala geldi ki bu şımarık adamlar ne devlet tanıyorlar ne nizam tanıyorlar. Hesap sormaya var mıyız?"

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.