01 Temmuz 2006 Cumartesi 00:00
Milli Eğitim'de büyük tahribat
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bedava dağıttığı din kültürü kitaplarında Peygamber efendimizin ve sünnetin dışlandığını belirtti. ~|~

 

 


BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bedava
dağıttığı din kültürü kitaplarında Peygamber efendimizin ve sünnetin dışlandığını belirterek, bu kitaplara İncil, Tevrat ve Zebur'dan pasajlar konulduğunu söyledi.

İzmir'de çok sayıda esnaf, işadamı ve vatandaşlarla bir araya gelen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İzmirlilere Nobel'e aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli'ni anlattı ve Türk basınının tüm Türk milleti adına büyük bir gurur kaynağı olan böyle bir olaya bir kare bile olsa yer vermemesini eleştirdi. AKP hükümetinin ekonomi ve eğitim politikalarına yönelik değerlendirmelerde de bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu iktidarın sorunlara çözüm bulması hiç ama hiç mümkün değil" dedi.

Din kültürü kitaplarındaki büyük tahribat
3.5 yıllık AKP iktidarının her alanda ülkede çok büyük tahribatlara neden olduğunu söyleyen BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "işte size mili eğitim müfredatından çarpıcı örnekler" diyerek ilkokul din kültürü kitaplarında yapılan yeni değişiklikleri anlattı ve ilk örnek ilkokul 5. sınıf din kitabının 20. sayfasından şu örneği verdi: "La ilahe illallah, Allah'tan başka ilah yoktur, bunu diyen Muhammed resulullah demek zorunda değildir deniyor. Kim diyor bunu, Milli Eğitim'in bedava dağıttığı kitaplar diyor."
Peygamber efendimizin ve sünnetin dışlandığı bir başka örneğin de Veda hutbesinin son bölümünün din kitaplarından bilinçli olarak çıkarılması olduğunu söyleyen Baş şunları söyledi: "Veda hutbesinde, ben size bir kaynak bırakıyorum Kur'an?ı Kerim diyor ve sünneti oradan çıkarıyor."

Milli Eğitim Bakanı'na seslendi
Peygamber efendimizi dışlayan bir başka Milli Eğitim icraatı olarak da önceki yıl sorulan bir sınav sorusunu gösteren Baş, "İkinci deneme sınavı 4. sınıf soru kitapçığı 19. soruda şöyle bir soru var: 'Gönderilen son peygamber hangisidir?' Bu soruya Milli Eğitim'in verdiği cevap, Hz. İbrahim." Ayrıca 4. sınıf din kitabında tarihte ilk kez Peygamber Efendimize ait minyatür resimlere yer verildiğini belirten Baş, din kültürü kitabında yer alan minyatür resimlerin sayfalarını tek tek açıkladı. Ve yine 6. sınıf din kültürü kitabı sayfa 102?103'te iyilik konusunu anlatırken, Tevrat'tan, İncil'den, Zebur'dan örnekler verildiğini belirten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, batıdaki din eğitiminden örnekler verdi ve Milli Eğitim bakanına şöyle seslendi: "Batı'da siz bir Hıristiyan çocuk şayet Katolik ise siz buna Ortodoks din kültürünü veremezsiniz. Ayrıca Katolik olan bir gence ancak Katolik papaz dinini öğretebilir. Sayın Milli Eğitim Bakanı sen kimden, hangi yetkiyi alarak benim çocuğuma İncil'den, Tevrat'tan örnekler vererek, benim çocuğumu o tarafa yönlendiriyorsun. Bu hakkı sana hangi hukuk bahşetti ki bu kadar cüretkar davranabiliyorsun!"

Basın MEM'e neden yer vermedi?
BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş İzmirlilerle buluştuğu gecede, dünyaca ünlü bilim adamları tarafından Nobel'e aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli'ni anlatarak, "Türkiye, ilk defa iktisat tarihinde Nobel'e aday bir eser çıkarıyor. Bu Türk milletinin eseridir. Ben bu milletin bir üyesiyim, bir parçasıyım. Benim her şeyim millete ait" dedi. 
Bu önemli olayın normal şartlar altında büyük bir mutlulukla Türk milletine anlatılması ve aktarılması gerektiğini söyleyen BTP lideri Baş, ancak tek kare bile yer vermediler diyerek Türk basınına tepkisini şu şekilde dile getirdi: "Okyanus'un ötesinden talimatla hareket eden, sözümona mütarekeci anlayışıyla beraber ülkede yayıncılığı yöneten o kuruluşlar bu teze bir santimetrekare bile yer vermediler. Maksat, şu ana kadar gelen iktidarların takip ettiği zihniyeti devam ettirip, ülkenin çöküşünü, yok oluşunu maalesef temin etmektir."

"Bağımsız Türkiye Partisi'nin dışında ülke sorunlarını dert edip anlatan ve çözüm arayan ne bir parti ne de bir lider var" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, İzmirlilerden sadece bir dönem için destek istedi: "Siz kıymetli İzmirli kardeşlerimi bir defaya mahsus olmak üzere, Anadolu'da bir tabir vardır nadasa bırakmak, bu partileri nadasa bırakmanızı istiyorum. Bir dönem için Bağımsız Türkiye Partisi'ni iktidar edeceğiz, mevcut partileri rafa koyacağız, kasaya bırakacağız."

Hazine'deki para bize ait değil
İzmir konuşmasında hükümetin ekonomi politikalarını da değerlendiren Baş, 3.5 yıllık sürede toplam borcun 230 milyar dolar arttığını, cari açık, bütçe açığı ve işsizliğin rekor seviyelere ulaştığını, vergi mükelleflerinin sayısında büyük bir azalma olduğunu, işçi memur, emekli ve tarım kesiminin büyük bir mağduriyet içinde bulunduğunu söyledi.

Bunları siz topladığınız zaman Türkiye iflas etti demektir. Hiçbir şey yapmaları mümkün değildir. Zaten dikkat ederseniz kendilerine sorulduğu zaman,'nasıl bu işin altından çıkacaksınız' cevap yok" diye konuşan BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Başbakan Erdoğan'ın ekonomik tabloyu anlatırken merkez Bankamızda 60 milyar dolar var, istesek IMF borcunu ödeyebiliriz şeklindeki açıklamalarını hatırlattı ve ekledi: "Doğru, Hazine'de 60 milyar dolar paran var, IMF'ye de 15 milyar dolar borcun var. O zaman 15 milyar doları öde, 45 milyar dolar da hazinen de kalsın, IMF belasından da milleti kurtar! Niye yapmıyorsun, çünkü Hazine'deki para sana ait değil. Kime ait? Devlet tahvilleriyle beraber yabancı sermaye sahiplerinden aldığı parayı Hazine'ye koydu."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137