19 Mart 2010 Cuma 00:00
Milli paramız özgür olacak
"Elimizdeki paraların hiçbiri bize ait değil. Borç döviz alıp, kasamıza koyuyoruz. Bu dövizin karşılığında paramızı basıyoruz" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "biz evvela milli paramızı bağımsızlığına kavuşturacağız" dedi. ~|~

 


Partisinin İzmir il kongresinde konuşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ekonomi üzerine değerlendirmeler yaptı ve Milli Ekonomi Modeli'ni anlattı.

BTP Genel Başkanı konuşmasında 7 ayrı uluslararası kongreyle tüm dünyaya deklare edilen Milli Ekonomi Modeli'nin projeleri üzerinde durdu. BTP Genel Başkanı, yıllar önce ilk olarak dile getirdiklerinde vatandaşlık maaşı projesi için 'Haydar Hoca nereden bulacak, nasıl yapacak' diye muhalefet edenlerin şimdi aynı projeyi sanki kendilerine aitmiş gibi kullandıklarını söyledi. İzmir'deki konuşmasında "Ben kurallı konuşuyorum" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Ekonominin kitabını yazdım ve yerli ve yabancı yüzlerce profesör kitaplar dolusu Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezleri hakkında methiyeler yazdılar. Dediler ki; değil Türkiye'yi dünyanın tüm ekonomik sorunlarını bu modeller çözer" diye konuştu. Güneydoğu'da vatandaşların üç kuruşa muhtaç hale mahkûm edildiğini söyleyen Prof. Dr. Baş, Bağımsız Türkiye Partisi'nin bu durumdan milleti kurtaracağını ifade etti. 

Sadakamızla geçinenler bugün efendimiz oldu
Prof. Dr. Haydar Baş Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan vatandaşlık maaşı benzeri sosyal devlet projeleriyle devlet millet kaynaşmasını sağlayacaklarını söyledi. "Benim vatandaşım üç kuruşa muhtaç. İnşallah bütün vatandaşlarımızı bu üç kuruşa muhtaç halden biz kurtaracağız" diye konuşan BTP Lideri şunları söyledi: "Bu vatandaşlık maşının projesinin esprisi ne? Şimdi Güneydoğu'ya gidiyoruz. Benim vatandaşım üç kuruşa muhtaç. Diyor ki; petrol maaşı alabilmem için sınırın ötesine gitmem lazım. Orada kendime bir iş bulmam lazım. Şu Türkiye'nin haline bak! sadakamızla geçinen adamlar efendimiz oldu. İnşallah bütün vatandaşlarımızı bu üç kuruşa muhtaç halden biz kurtaracağız. İşte ben oradaki analara, babalara bu maaşı vereceğim. Oraya ihtiyacı olmayacak, çocuğu da dağa çıkmayacak. Devlet benim devletim, bu devlet benim babamdır diyecek."

Bizi taklit ediyorlar
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Vatandaşlık maaşı projesine önce nereden bulacak, nasıl yapacak diye muhalefet edenlerin şimdi aynı projeyi sanki kendilerine aitmiş gibi kullandıklarını söyledi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Hatırlarsanız, biz Milli Ekonomi Modeli'nin projelerini ilk söylediğimizde nasıl yapacaklar, nereden bulacaklar diyenlerin hepsi bugün kalktı, 'biz de vatandaşlık maaşı vereceğiz' diyorlar. Şimdi ben buradan haykırıyor ve diyorum ki; 'asıl onlar nereden bulacak?' Benim çözümüm belli ama onlar bulamazlar! Bir defa onlar bulabilmeleri için Haydar Hoca'nın görüşlerini kabul etmeleri lazım."

Adı bizim kârı başkasının
Bağımsız Türkiye Partisi olarak vatandaşlık maaşını nasıl vereceklerini de anlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "biz ilk olarak paramızı özgürlüğüne kavuşturacağız" diye konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Elimizdeki paraların hiçbiri bize ait değildir. Biz borç döviz alıyoruz, kasamıza koyuyoruz. Bu dövizin karşılığında paramızı basıyoruz. Adı bizim ama bu para asıl kimin? O dövizi Türkiye'ye borç olarak verenlerin. Neden? Çünkü biz o döviz karşılığında paramızı basıyoruz. Şayet biz şunu yapsaydık o para bizim olurdu: 'Bizim alnımızın teri yetiştirdiğimiz ürünlerin, yani kârımızın karşılığında o parayı bassaydık, o para bizim paramız olurdu.' Şu ana kadar da böyle bir para basılmadı. 30 yıldan beridir Türkiye kendi milli parasının kapısını kapadı. Haydar Hoca'nın dönemi bu milli paranın kapısının açılma dönemidir. Evvela biz parayı bağımsızlığına kavuşturacağız."

En büyük ihtiyaç birlik
Türkiye'nin şuanda en çok ihtiyacı olan şeyin milli birlik ve beraberlik olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Bu dediğim kulağınıza küpe olsun. Türk milletinin ilelebet yaşayabilmesi için milleti ve devleti, sivili ve askeri kardeş olması lazım. Aramıza fitne girerse 24 saatte dağılır, perişan oluruz. Şimdi hürriyet diye sokağa düşenler o günün şartlarında yeminle konuşuyorum. Girecek bir delik bulamazlar. Gelin bu günden tezi yok bir bilek, bir yürek olalım. Bu vatan üzerinde yaşayan kardeşlerimizin karnını doyuralım, sırtını giydirelim. İş isteyenlere iş imkânları temin edelim. Tüccarımız sanayicimiz ürettiğini rahatlıkla satabilsin. Tüketici cebinde para olacağı için tüketimini rahatlıkla yapsın. Yarının güçlü Türkiyesi, en büyük milleti dimdik ayağa kalksın."

Bir Türk dünyaya bedeldir
Ülkede özlenen kardeşliğin BTP'yle mümkün olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş sözlerini söyle bitirdi: "Benim görüşlerim dünyanın her tarafında revaç buldu. Müslüman budur işte. Bir Türk dünyaya bedeldir, sözü budur işte. Ben milletimin karnını doyuracağım bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Benim getirdiğim esaslara göre devlet, babadır. Yani sosyal devlettir. Bu devletin vatandaşlarının tamamı hiçbir ayrım gözetilmeksizin geçim garantisine sahiptir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.