30 Mayıs 2006 Salı 00:00
Nihai hedef işgal!
BTP Lideri Prof. Dr. Baş, Danıştay saldırısının ortaya çıkardığı manzara konusunda, "Bu coğrafyanın işgali, milleti devletle; sivili askerle düşman etmekten geçiyor" dedi ~|~

 

 


Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş, partisinin Bursa İl Teşkilatı'nın düzenlediği yemekli toplantıda Bursalı işadamlarıyla biraraya geldi.
BTP Lideri, Türkiye'deki son gelişmeler üzerine değerlendirmeler yapmanın yanı sıra Nobel Ekonomi Ödülü'ne aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli'ni Bursalılara anlattı.
Konuşmasında 17 Mayıs'ta Danıştay'a yönelik gerçekleştirilen menfur saldırıyı tahlil eden Prof. Dr. Baş, daha önce Şemdinli olaylarında olduğu gibi Danıştay saldırısının da askere ve derin devlete mal edilmek istendiğine dikkati çekerek, oynanan büyük oyunu deşifre etti.

Prof. Dr. Baş, şunları kaydetti: "Olay şu... Yabancı güçlerin her zaman Türkiye üzerinde ciddi hesapları bulunuyor. Olayı organize eden dış güçler legal ya da illegal yöntemler kullanıyor. Legal yani kanuni ne demek? 'Siyasi partilerin eli altında bazı kurumlarda, kuruluşlarda onların da farkında olmadığı eğitim çalışmalarıyla cinayet işleyecek adamlar yetiştirmek' demek... Sözkonusu dış güçler, ayrıca illegal yani kanundışı olarak dünyanın her tarafından Türkiye'de cinayet işleyecek adamlar yetiştirirler. Bunlar profesyonel adamlardır. Bunu kim yapar? İşte Türkiye'mizin doğusundaki insanlar yapar, doğudaki devletle yapar, güneydeki yapar, batıdaki yapar, kuzeyindekiler yapar, okyanusun ötesindekiler yapar, burada isim vermiyorum... Bu saldırıyı okyanusun ötesindeki mi yaptı, kuzeydeki mi yaptı, güneydeki mi yaptı, onu da sizin ferasetinize bırakıyorum.

Nasıl yapacak bunu arkadaş? Bu elemanı yetiştirir, der ki izini kaybedeceksin, bunu filan kuruma maledeceksin ama filan kuruma maletmek için de oralardan, o gruplardan dost arkadaş edineceksin. Olay onun verdiği, cebinden çıkan isimler değil, onu yetiştirenlerdir. Türkiye'nin üzerinde hesabı olanlardır ama bu millet er geç onlarla hesaplaşacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Oyun Türk milletine oynanıyor, Türk milletini bu coğrafyadan çıkarmak istiyorlar. Türk milletini, millet ve devleti, sivil ve askeri karşı karşıya getirip düşman etmekten geçiyor bu coğrafyanın işgali. Başka türlü siz TSK'yı zafiyete  uğratmadan devleti ve milleti imha edemezsiniz, işgal edemezsiniz."

IMF ile ülke kalkınmaz
BTP Lideri Prof. Dr. Baş, konuşmasında hükümetin izlediği IMF ve AB politikalarını da eleştirdi. IMF ve AB sevdasıyla Türkiye'nin problemlerini çözmenin hiç mümkün olmadığını belirten Prof. Dr. Baş, "Siz bana bir tane ülke gösterin ki, IMF ile birlikte olmuş da, 'şükürler olsun, ne güzel refaha kavuştuk, nefes aldık' demiş olsun. Bulamazsınız" dedi.

AB Türkiye'ye yar olmaz

AB konusunda da önemli tespitlerde bulunan BTP Lideri, gelinen noktayı şu şekilde ortaya koydu: "Batı'da Türk kimliğinin hiçbir zaman yeri yoktur, olması da mümkün değildir. Batı artık tersine döndü, çöküşe gitmeye mahkum ve çökecek. Neden? Çünkü batıda insan denen o irade kalmadı. 1: Gençliği gitti, posası çıkmış yaşlıları kaldı. 2: Kaynakları tükendi. 3: Birlikle beraber çok yanlış iş yaptılar, müşterek paraya geçtiler. Emisyon haklarını kaybettiler."

Alınan borçlar nereye sarfediliyor?
IMF güdümündeki bu iktidarın yaşanan sorunlara çözüm bulması imkansız diyen Prof. Dr. Baş, 3 yılda artan borca dikkat çekerek, 'bu paralar nerede' diye sordu. Haydar Baş, "3.5 yıldan bu tarafa bizim iç ve dış borcumuz 230 milyar dolar arttı. Soruyoruz o kadar para nereye gitti. Cevap var mı?" dedi.

AKP iktidarının hiçbir çözüm ve projesi olmadığına işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, sözü para piyasalarında yaşanan son dalgalanmaya getirerek, şunları söyledi: "Türkiye'nin üzerinde hesabı olanlar, Türk Milletinin gelirini cebine aktarmak isteyenler, o ana kadar harekette olan döviz piyasasına bir istikrar getirmeleri gerekiyordu. Ve genel bu istikrar zannedildi ki sayın hükümetin maliye becerikliliğinden dolayı, bilgisinden dolayı oldu. Nerede şimdi bu beceriklilik, nerede kaldı, bir anda para yüzde 18 değer kaybetti."

Milli Ekonomi Modeli'nin iki somut getirisi
Bursalı işadamlarına Milli Ekonomi Modeli'nin ayrıntıları hakkında bilgi veren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bu tezin hem ülkemizi yaşanan sıkıntılardan kurtaracağını, hem de Türk Milletinin birliğini ve bütünlüğünü sağlayacağını vurguladı.
Vatandaşlık maaşı projesini örnek olarak gösteren Prof. Dr. Baş, bu konuda şunları söyledi: "7'sinden 70'ine herkese vatandaşlık maaşı vereceğiz. Bakacaksınız Güneydoğu'da vatandaş artık dağa çıkacak mı? Gelecek benim karşıma göğsünde Türk bayrağı 'hazır ol' vaziyetine geçecek. Ben Şanlıurfa'dan, ben Gaziantep'ten, ben Diyarbakır'dan Mehmet oğlu Ahmet emirlerinize hazırım komutanım" diyecek.
"Sesimizi, modelimizi tüm dünya duydu ancak bizi Türkiye'de saklıyorlar" diyerek medyaya sitemde bulunan BTP Lideri, şunları söyledi: "Siz siyasete ilk çıktığınızda bir anda kendi sesinizi duyuramazsınız ama biz öyle mesajlarla çıktık ki, basın kör, basın sağır, basın dilsiz, eğer bizim dediklerimizi binde birini bir başkası söyleseydi millet hop oturur, hop kalkardı."

BTP Lideri, konuşmasını Bursalı işadamlarından destek isteyerek tamamladı: "Ben Türkiye'nin bütün meselelerini bu şartlarda hallederim, sizin vekaletinizi istiyorum, yanımda olmanızı, bu işi yüklenmenizi, bu sözü vermenizi istiyorum. Ben bu işi yaparım. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Yalan konuşan bir insan değilim, hayatımda 'yaparım' dediğim her işi de yapmışımdır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100