30 Ekim 2006 Pazartesi 00:00
Önce vatan deme günü
BTP Lideri Prof. Dr. Baş, Cumhuriyetin ilanının 83. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Gün; önce vatan, önce milli devlet, önce milli birlik deme günüdür" dedi. ~|~

 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Cumhuriyet'in 83. yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı. Yedi düvele karşı kurtuluş mücadelesi vererek Bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kuran yüce Türk milletinin AB sürecinde yeniden bölünme ve parçalanmanın eşiğine geldiğini belirten BTP Lideri, "Adeta savaş kaybetmiş bir millet gibi, ikinci bir Sevr ile karşı karşıyayız, Sevr'i günümüze uyarlıyorlar" dedi.

Egemenlik devrediliyor
İşte Prof. Dr. Haydar Baş'ın Cumhuriyet mesajı: "Bugün, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 83. yıldönümünü idrak ediyoruz. Cumhuriyet; bağımsızlık milli irade ve milli egemenlik demek iken üzülerek ifade edelim ki bu gün devletin varlığı vatanın bölünmez bütünlüğü tartışma konusudur. Milli egemenliğin, harici güçlere devredilmesi gündemdedir.

Şartlar gerçekleşti
Tabiatıyla Ankara'nın başkent oluşu, anayasanın başlangıç ilkeleri de geçersiz kılınmak üzeredir. Bundan 83 yıl öncenin vahim şartları bu gün fazlasıyla gerçekleşmiştir. O gün Sevr şartlarının yerini bu gün AB muktesebatı ve dayatmaları almıştır. Adeta Sevr bu güne uyarlanmıştır.
Lozan hükümlerini rafa kaldıran etnik kökene dayalı azınlık kavramı ile, devletin üniter yapısı, ortadan kaldırılarak federasyon adı altında bölünüp parçalanmak istenmektedir. Vatan toprakları satılmakta, özelleştirme adı altında milli servet yok pahasına yabancılara peşkeş çekilmektedir.
IMF dayatmalarıyla milletin, Devletin ve Cumhuriyetin mirası yer altı ve yerüstü kaynaklarımız yok pahasına ecnebilere pazarlanmaktadır.
Devlet ve millet tasfiye olmakta, kültürel uyum ve azınlıklara özgürlük adı altında milletimizin manevi direği ve milli direnci demek olan inanç ve kültürü tahrif ve tahrip edilmekte, milli kimliğimiz ortadan kaldırılmaktadır.
Bugün ana proje devletin, siviliyle - askerin, bütün Türk milletinin bağlı hale getirilip esarete sürüklenmesidir.
Özetle 5 bin yıllık Türk tarihi, bin yıllık Türk - İslam Medeniyeti ve 83 yıllık Cumhuriyet birikimi AB mezarlığına gömülmekte ve yüce Türk milletinin asaleti ve medeniyeti, mandacı stratejik ortaklık ilişkilerine kurban edilmektedir.
İstiklal Savaşında 200 bin şehit vererek kurduğumuz Cumhuriyetin yıldönümü, bugün işte bu vahim şartlarda kutlanmaktadır.

Yeni bir hareket şart
Bu tarihi günde açıkça görülmektedir ki, milletimizin Yeniden Kuvayi Milliye hareketine ihtiyacı vardır.
Devlete ve millete sahip çıkmanın zaruri ve vazgeçilmez bir şartı haline gelmiştir.
Bu gün her zamankinden daha açık ve şuurla hareket etme, bir ve beraber olma zamanıdır. Yarın çok geç olmadan, siviliyle, askeriyle topyekün Türk milletinin tek bilek tek yürek olarak, bu vatan bizimdir bizim kalacaktır deme zamanıdır.
Gün, "önce vatan önce milli devlet, önce milli birlik deme" günüdür.
Çünkü vatanın olmadığı yerde ne din, ne devlet, ne millet, ne de medeniyet kalır.
Çözüm ise ana unsurları ve şartları ile gerçek bağımsızlığa Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün tanımıyla tam bağımsızlığa kavuşmaktır ve bu tam bağımsızlığı Milli Ekonomi Modeli ve Milli Kalkınma Projeleri'yle taçlandırmaktır. İşte BTP bu büyük davanın ta kendisidir.
Milletimizi, insanımızı bu gaye etrafında tek bilek, tek yürek olmaya davet ediyorum, saygılar sunarım."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.