26 Ağustos 2008 Salı 00:00
Ovaakça'da BTP şöleni
Bursa'nın Bağımsız Türkiye Partili belediyesi Ovaakça'da konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, "İktidarın ecnebilere peşkeş çektiği kaynakları ben milletime vereceğim" dedi. ~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Bursa'nın BTP'li Ovaakça Belediyesinin düzenlediği İncir Festivali'nin onur konuğu olarak Bursa'daydı. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş'ın konuşma yapacağını duyan 7'den 70'e on binlerce Bursalı festival alanını hıncahınç doldurdu. Görkemli bir miting havasında gerçekleşen festivalde BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasına başlayınca coşku daha da arttı. Halkın sevgi gösterileri ve alkışları arasında konuşmasına başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, "Bağımsız Türkiye Partisi'nin dile getirdiği sosyal devlet projelerine gözünüzü, kulağınızı tıkarsanız, elinizdekini avucunuzdakini yabancılar alır, siz de açlıkla karnınızı ovuşturursunuz" diyerek Türkiye'nin 3 katrilyon doları bulan yer altı kaynaklarına vurgu yaptı.

En zengin altın yatakları Türkiye'de
Bursalı vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, "Dünyada altın kaynağı olarak Türkiye ikinci rezerve sahip. Yani, sahip olduğu altın rezervi açısından Güney Afrika Cumhuriyeti birinci, Türkiye ise ikinci konumunda. En zengin altın yataklarının olduğu dünya burası" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Beni iyi dinleyin. Türkiye'nin tam 3 katrilyon dolarlık bilinen yer altı kaynağı var. Bu bor, toryum, uranyum, petrol, doğalgaz vesaire çoğaltabilirsiniz bunları. Bu kaynakları topluyorsunuz, tamamı 3 katrilyon dolar tutuyor. Dünyada altın kaynağı olarak Türkiye ikinci rezerve sahip. Yani Güney Afrika bir, ikincisi Türkiye. En zengin altın yataklarının olduğu dünya burası. Şimdi bunlar bakir olarak bekletiliyor. Kim bekletiyor? Karadeniz'in altında doğalgaz ve petrol var bunlar çıkartılmıyor. Doğu'da Güneydoğu'da petrol var işletilmiyor. Siz zannediyor musunuz ki, siyasiler teşebbüs etti de işletemedi? Hayır. Bu güne kadar ülkeyi talimatla beraber idare edenler, icazeti farklı ülkelerden aldıkları için oralara sormaya mecburdurlar. İktidara gelirken onların desteğiyle geldikleri için size ait bu yer altı kaynaklarını ortaya çıkarıp sizin emrinize amade edemediler. Onun için biz bugün Ovaakça'da size zenginliğinizi haber veriyoruz. Diyoruz ki, 3 katrilyon dolarlık yer altı serveti işletilirse en az 1'e 10 değeri artar. O zaman bu 30 katrilyon dolar eder. Bu ne demek biliyor musunuz? On tane Türkiye Cumhuriyeti bir araya gelecek olsa bu kaynaklarla Türk milleti kıyamete kadar bir eli kulağında yatacak. Ve hayatı boyunca onu devlet imkânları bakacak demektir. Ama bugün maalesef bu imkânlardan siz mahrumsunuz."

Sandıkta kendinizi unutmayın
Sandık başına gelindiğinde ifade ettiği bu gerçeklerin unutulduğunu dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "kaynaklarınızı ecnebilere peşkeş çekenlere niye kulak verip de sandık başına gittiğinizde kendinizi unutuyorsunuz?" diye sordu ve vatandaşları şikâyetlere son vermeye çağırdı. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Ben size kaynakları gösterdiğim halde arkadan sizi ifsat edip kaynaklarınızı ecnebilere peşkeş çekenlere niye kulak verip de sandık başına gittiğinizde kendinizi unutuyorsunuz? Ondan sonra "biz bu ücretle geçinemiyoruz" diyorlar. İşçi bu ücretle geçinemiyorum. Memur ben bu ücretle geçinemiyorum. Tarım kesimi ben bununla geçinemiyorum diyor ve şikâyet ediyor.  Şimdi şikâyetlere son vermeye var mısınız? Ben o 3 katrilyon dolarlık yeraltı rezervimizi milletin ayakları altına sereceğim."

Ekonomi kanser, ilacı bende
Ekonominin kanser olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı, "bunu Türkiye'de ve dünyada tedavi edebilecek tek kişi Haydar Hoca'dır " dedi. Prof. Dr. Baş, şunları söyledi:
"Bunlar 220 milyar dolar borçla aldıkları Türkiye'yi bugün 600 milyar dolar iç ve dış borç hacmine yükseltti. Çünkü işi bilmiyorlar. Bu işin kuralını bilmedikleri için bunu çözemezler. Bunu iyi bilesiniz. Bakınız ekonomi kanser oldu. Bu sorunu Türkiye de değil, dünya da tedavi edebilecek bir tek insan var. O da kim biliyor musunuz? Haydar hoca'dır haberiniz olsun. Ben tüm iktisadi sorunların çözümünü biliyorum. Bunun için seçimde dedim ki, "Ben elimi bütün dünyaya öptürdüm. Gelin elele verelim sizin de elinizi öptüreyim." İstemediniz. Şimdi de şikâyette bulunuyorsunuz. Bundan sonra şikâyet etmeyeceğiz sevgili Ovaakçalılar bir araya geleceğiz ve bu geçim sıkıntısına son vereceğiz."

Türk milletine güvenerek yola çıkılmalı
Başka ülkelere güvenerek yola çıkanları güvendikleri ülkelerin yarı yolda bıraktığını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Amerika'ya güvenenler iyi bilsinler ki, artık o dağlara karlar yağdı" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Amerika'ya güvenenler hiç güvenmesinler. Amerika en sadık dostu İran Şahını koruyamadı, kurtaramadı. Koruyabildi mi? Saddam onun emrine amadeydi. ABD'nin emrinin bir santim dışına çıkamıyordu. Sonunda Saddam kelleyi verdi. Onu da koruyamadı. Daha yakında Pakistan'ı biliyorsunuz, Pervez Müşerref. Onu koruyabildi mi? koruyamadı. Amerika'ya güvenenler iyi bilsinler ki, artık o dağlara karlar yağdı. Bu millete güvenerek yola çıkacaksınız. Bu milletle beraber olacaksınız. Ve dünyaya kafa tutacaksınız. Buna var mısınız?"

Umutlarınızı BTP'ye bağlayın
Ovaakça'daki konuşmasında, "Önümüzdeki seçim BTP'nin atağa kalktığı seçim olacak hepiniz bunu göreceksiniz" diyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Umutlarınızı başkalarına değil, Bağımsız Türkiye Partisi'ne bağlamak gereklidir" dedi. Prof. Baş şunları söyledi:
"Türkiye'nin üç büyük partisinden biri BTP olacak. Ben birinci seçimde 40. sırada girdim, 17. sırada çıktım. İkinci seçimde mahalli seçimde, 17. sırada girdim 12. sırada çıktım. Son seçimde ise 7. sırada çıktım. Türkiye'nin yedi tane büyük takımından bir tanesi Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Bunu hiç unutmayın. Şimdi inşallah bu takım son seçimde üç büyüklerin arasına girecek, son final maçında da şampiyon olacaktır kuşkunuz olmasın. Onlar benimle mücadele edemezler. Neden? Çünkü bu bir kafa meselesidir. Bu bir beyin, algılama ve kadro meselesidir. Bunların tamamı bende vardır, bizde vardır. Hiç merak etmeyin. Onun için umutlarınızı, ümitlerinizi Bağımsız Türkiye'ye bağlayın. CHP'ye değil. Çünkü onda ulusal düşünceden Mustafa Kemal'den eser kalmadı. Milliyetçi hareket partisine değil, çünkü onda milliyetçilikten eser kalmadı. AKP'yi de gördünüz. Ondan daha önce Erbakan'ın partisini de gördünüz. "Kediden doğan sıçan tutar" bunların da hiçbir şey yapması mümkün değil. Şimdi elele verelim ve BTP'yi çalışmalarımızla iktidara taşıyalım diyor, hepinize saygılarımı, sevgilerimi ve hürmetlerimi sunuyor, Allaha emanet ediyorum."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137