23 Ocak 2007 Salı 00:00
Oyunları bozacağız

Bağımsız Türkiye Partisi İzmir İl Başkanlığınca tertip edilen İzmir Bornova Cumhuriyet meydanındaki Bağımsız Türkiye mitingine İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. Yüzbinlerin katıldığı mitingde konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, gazeteci Hrant Dink'e düzenlenen suikastle ilgili önemli mesajlar verdi. ~|~

Türkiye üzerine büyük oyunlar oynandığına dikkat çeken  BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Hrant Dink seçilmiş bir kurbandır, oynanan oyun ise tüm Türkiye'yedir" diye konuştu.
Konuşmasında Türkiye üzerine yapılan hesap ve tezgahlara değinen ve bu bağlamda Kürt? Türk çatışması oluşturulmak istendiğine dikkat çeken Baş, Kürt ve Türklerin etle kemik gibi birbirine bağlı olduğunu belirtti.

Sosyal devlet projeleriyle herkesi işe ve aşa kavuşturacağını, herkese vatandaşlık maaşı vereceğini belirten Prof. Dr. Haydar Baş, bazı odakların Türkiye üzerine oyunlar icra ettiğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Şimdi bazı hainler bu kardeşliği bozmak için oyunlar yapıyorlar. Bu oyunlara son vereceğim. Doğu ile Batı'yı, Kuzey ile Güney'i kardeş yapacağım.
Devleti yıkmaya, parçalamaya değil, halkı bölmeye değil birleştirmeye; azimle, gayretle kainatın doruk noktasına çıkartmaya var mısınız?"

Ülkemiz parçalanabilir
Tarım ve hayvancılık bitince artık vatandaşın toprağa ihtiyacı yok diye bazı kanunlar çıkardığını belirten Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Bu kanunlardan sonra memleketimizin hem madenleri, hem de toprakları satılmış durumdadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan, Haziran 2003 tarihine kadar hiçbir yabancıya toprak satılmamıştır. AKP döneminde Tapu Kanunu'nun 36. maddesi ve Köy Kanunu'nun 87. maddesi iptal edilerek yabancıya toprak satışına izin verilmiştir.
Bu dönemden sonra 500 bin km2'den fazla vatan toprağı yabancıların eline geçmiştir.
Bu hükümet döneminde çiftçimize, köylümüze, işçimize, memurumuza hiçbir şey verilmediği gibi, kanımızla sulanan bu vatan toprakları kağıt mukabili ecnebilere devrediliyor. Buna son vermeye var mısınız?
Önümüzdeki seçimde bunlara sandıkta cevap vereceksiniz. Aksi takdirde paramparça olmuş bir ülkede yaşamak zorunda kalırız."

Ekonomiyle ilgili çarpıcı rakamlar
Mitingdeki konuşmasında ekonomiye de değinen Baş şunları söyledi: "Bunlar, gece gündüz, tuttukları televizyon kanallarında ekonominin iyiye gittiğini söylüyorlar. Gelin size ekonomiyle ilgili bazı bilgiler verelim:
Türkiye'de resmi, gayriresmi olmak üzere işsiz sayısı 19 milyon.
Cari açık sadece 2006 yılında 40 milyar dolar.
Dış ticaret açığı 60 milyar dolar.
İç ve dış borçlarımızın toplamı 460 milyar dolar.
Borçlarımızın faizlerine yıllık ödediğimiz 135 katrilyon.
Vergilerden topladığımız da 135 katrilyon. Yani sizden vergi olarak topluyorlar, haraç olarak sermaye sahiplerine veriyorlar."

Dünyanın kurtuluşu MEM'de
Hükümetin açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirten BTP lideri Baş, birçok üründeki fiyat artışını tek tek sıraladı ve şöyle konuştu: "3 yılın enflasyon ortalaması yüzde 38.3. fakat TV'lerde hükümet yetkilileri yüzde 8 olarak açıklıyorlar. Biz BTP olarak çok ciddi bir model getiriyoruz. Bu model İstanbul'da, Bakü'de yüzlerce bilim adamı tarafından müzakere edildi. Bu bilim adamları bu tezi aldılar, önlerine koydular ve şunu dediler: Bu tez sadece Türkiye'yi değil, dünyayı kurtarır. Dünyanın kurtuluşu Milli Ekonomi Modeli'nde, Haydar Baş'tadır."

Vergiyi kaldırıyorum

Türkiye'de büyük bir adaletsizlik olduğuna dikkat çeken Baş şöyle konuştu: "Sıradan bir vatandaş, bir hamal kardeşimiz ile Türkiye'nin en zengin adamı bir markete girdiği zaman aynı KDV'yi ödüyorlar. Böyle bir adaletsizlik olur mu? Ben vergiyi kaldırıyorum, bunu fakire veriyorum. Fakirin tüketimini güçlendireceğim. Bugün esnaf eli cebinde akşama kadar dolaşıyor. Neden? Çünkü iş yapamıyor. İş yapamaz, çünkü memurun cebinde yok, işçinin cebinde yok, köylünün cebinde yok. Kim gelip senden alışveriş yapacak. Biz işte BTP olarak tüketimi güçlendireceğiz, memurun, işçinin, köylünün, emeklinin tüketimini artıracağız. Asgari ücreti 2 bin YTL yapacağım. Bazı ham yobazlar, kaba softalar diyor ki; "nasıl 2 bin YTL vereceksin?"
Ne kıskanıyorsun, senin kafan elbette o parayı veremez. Avrupalı, 4 bin YTL alırken, benim insanıma 2 bin YTL'yi çok mu görüyorsun.
Milli Ekonomi Modeli geçim sıkıntılarına son verecek. Uyguladığımız bu sistemle işsizlik tarih olacak, herkes kapısının arkasına, "elveda fakirlik, elveda yoksulluk" yazacak.

"Hızır mısın?" diyorlar, "Evet... Hızırım"
Tezini hayata geçirecek kaynakların projelerinin hazır olduğunu belirten Baş şöyle devam etti:
"Yahu hocam sen bu parayı nereden bulacaksın, sen Hızır mısın?"
Evet ben Hızırım. Onlar bulamazlar, sadece satarlar ama ben bulurum. El Dorado Gold, Cominco, Rio Tinto, Anatolia Mineral gibi şirketler dünyayı bakıyor, dünyaya borç veriyorlar. Bu şirketler benim madenlerimi alıp işleyecek, sonra da bana borç verecek. Aklımı mı yedim ben. Bunları ben işletsem, devlet olarak daha fazla kazansam daha iyi değil mi. İşte ben bunu yapacağım. Bizim yüzlerce trilyon dolarlık servetimiz var, hammadde olarak 3 katrilyon dolarlık servetimiz var. Bu hammaddeyi işlediğin zaman 30 katrilyon dolar ediyor. Bu parayı bütün dünya yese bitiremez. Ama sen bir ülkeyi bile bakamıyorsun. O zaman bırak git, ben gelip yaparım."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100