04 Ekim 2006 Çarşamba 00:00
Oyunları milli birlik bozar

İstanbul Ümraniye'de vatandaşlarla iftarda biraraya gelen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Anadolu topraklarının tartışılır hale geldiğini vurgulayarak, "Anadolu'nun dört bucağı teyakkuza geçmeli" dedi.
~|~

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin İstanbul İl Teşkilatı tarafından Ümraniye'de düzenlenen iftar programına katıldı. İftarda vatandaşlara hitap eden BTP Lideri, Türkiye?AB ilişkileri ve birlik?beraberlik üzerine çarpıcı tespit ve analizlerde bulundu.

Yoğun bir katımın yaşandığı programda BTP Lideri, iftar öncesi ve sonrası bazı konuklarla ikili görüşmeler yaptı. 
Oruçlarının açılmasının ardından kürsüye çıkan BTP Lideri, Türkiye gündemi üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Anadolu topraklarının bugün maalesef iç ve dış mihraklar tarafından tartışılır hale getirildiğine dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı, "Onun için sadece İstanbul değil Anadolu'nun her kesiminin, dört bucağının teyakkuza geçmesi ve vazifesini ifa etmesi lazımdır" dedi.

Avrupa Türkiye'yi kabul etmeyecek
Türkiye ? Avrupa Birliği ilişkilerinin geldiği noktayı masaya yatıran Prof. Dr. Baş, Avrupa'nın kesinlikle Türkiye'yi kabul etmeyeceğini hatırlattı.
1984 yılında verdiği bir konferansta Türkiye'nin kesinlikle AB'ye alınmayacağını söylediğine dikkatleri çeken BTP Lideri, bunun gerekçelerini şu şekilde sıraladı: "Avrupa eğer Türkiye'yi kabul ederse; ya Türkiye'nin Türk milleti olmaktan, ya da Avrupa'nın Avrupa olmaktan çıkması lazımdır. Bunun ikisinin bir arada olması mümkün değildir.
Çünkü o farklı bir medeniyet, kültür ve siyasettir. Nasıl doğu ile batıyı buluşturmamız mümkün değilse ?öyle olsa kıyamet demektir bu? bu da öyle olacaktır. Kesinlikle şunu kafamıza koyalım: Avrupa'nın bizi Müslüman Türk olarak kabul etmesi mümkün değildir."

Türkiye tehdit çemberinde

Avrupa Birliği'nin meclisi konumundaki Avrupa Parlamentosu'nda (AP) onaylanan skandallarla dolu Türkiye raporunu hatırlatan BTP Lideri, AB üyeliğini savunanlara göndermede bulunanarak, şunları söyledi: "Şimdi uzun yıllardan beri AB'ye gireceğiz diye vermedikleri taviz bırakmayan siyasilerimiz, 2 sene sonrasını 3 sene sonrasını göremediği için maalesef Türkiye'yi de tehdit çemberinin içine atmıştır."

Sonu uçurum olan tehlikeli viraj
Türkiye'nin AB'ye uyum adına tehlikeli bir viraja sokulduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Baş, 'sert muhalefet yapıyorsunuz' şeklindeki eleştirileri de cevapladı.
Haydar Baş, şunları söyledi: "Hayır ben sizi eleştirmiyorum, ikaz ediyorum ikaz. Milletin istikametini Hıristiyanlık rıhtımına çevirdiniz. 40 bin kilise evi açtınız, nüfus kağıdından İslam hanesini kaldırdınız. Sen daha hangi eleştiriden bahsediyorsun. 'Niye böyle haşin muhalefet yapıyorsun' diyorlar. Yok sevelim sizi... Aaa ne güzel verdiniz diyelim size!"

'Yaptırmazlar' diyenlere çarpıcı cevap
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Ümraniye'deki konuşmasında, 'Bunu size yaptırmazlar' diyenlere de tepki gösterdi. BTP Lideri, "Ya bu adam azınlıktır ya da bizden değildir. Bir Türk'ün bunu söylemesi mümkün mü? Ben Çanakkale Savaşı'nı, İstiklal Savaşı'nı yaptım. Hem de demir çarıkla; elimde silah değil kazma kürekle yaptım, gerekirse yine yaparam" dedi.

'Biz başkaları gibi icazeti okyanus ötesinden değil milletten istiyoruz' diyen BTP Lideri, 'dünya Türk milletinin adaletini bekliyor' diyerek vatandaşlardan sadece bir dönem için destek istedi. Haydar Baş, "Bugün dünyadaki hakim güçlerin insanlığa getirdikleri ortada? Kan ve gözyaşı duruyor mu? Şu insanlar demokrasi, insan hakkı getirmeye çalıştılar? Getirdikleri kan, gözyaşı ve ölüm oldu. Bütün dünya yeminle konuşuyorum biz Türkleri, müsüman Türkleri bekliyor. Adaleti merhameti ve insan haklarını bekliyor. Sizi bekliyor sizi..."

Türkiye düzlüğe çıkacak
BTP'nin ortaya koyduğu plan ve projelerle ülkeyi düze çıkaracaklarını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, vatandaşlık maaşını örnek gösterdi ve 'Bu ülkeden terörü ve anarşiyi de biz söküp atacağız' diye konuştu. BTP Lideri, şunları kaydetti. "Ben Türk vatandaşıyım herkes vatandaşlık maaşı alacak. Dağa çıkan eşkıya bu parayı almak için şehre inip, 'Ben türk vatandaşıyım' der mi demez mi işte terör böyle çözülür. Terörü çözmek istiyosan eşkiyayı aşağı indirip adam edeceksin. Eğitip, cebine para koyacaksın, sırtını giydireceksin. Türkoğlu Türk yapacaksın. Bunu yapacak olan BTP iradesidir."

'Olmazsa olmaz' şart birlik ve beraberlik
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'nin tarihinin en kritik döneminden geçtiğine işaret ederek, birlik ve beraberlik konusunun son derece ehemmiyetli olduğunu dile getirdi. Türkiye'de büyük bir oyun oynandığını, millet ile devletin; sivil ile askerin karşı karşıya getirilmek istendiğini dile getiren BTP Lideri, bu hususta şu ikazlarda bulundu: "Devleti millete, milleti devlete, sivili askere, askeri de sivile karşı tahrik ediyorlar. Sanki bir tarafı haklı, diğeri haksız gösterme gayretleri içerisine giriyorlar.
Burada asıl oyun ne biliyor musunuz? Devlet ve asker, milleti muhafaza eden kurumun adıdır. Eğer bir milletin askeri, devleti yoksa millet de yok demektir. Bunların oyunlarını bozmaya varmısınız."

Dedelerimiz bir

Devletle milletin, siville askerin arasını açmak isteyen güçlerin Türk milletini de bölük pörçük etmeye çalıştığı belirten BTP lideri, "Bu oyuna gelmeyelim" diyerek birlik vurgusu yaptı. Haydar Baş, şunları söyledi: "Biz bir bilek, bir yürek, tek bir milletiz. Bizi bölmeye çalışanlar haindir. Biz hepimiz Altaylar'dan geldik. Ben Kürt kardeşime haykırıyorum. Düşünsene senin deden kimdir? Senin deden benim de dedemdir. Onun için oynanan oyuna sen de dikkat edeceksin, ben de dikkat edeceğim."

Senaryo aynı senaryo

Prof. Dr. Baş, bugün Türk milleti üzerine oynan oyunun geçmişte İngilizler tarafından binlerce ajan aracılığıyla Hicaz Bölgesi'nde ve Ortadoğu'da oynandığını hatırlattı ve bugüne mercek tuttu. BTP Lideri, bu konuda şu bilgileri verdi: "Önce İngiliz ajanı Humper, sahte bir mezhep kurarak İslam'ın içini boşaltmaya çalıştı. Ardından Lawrence bu girişimlerden istifade ederek bölgede düzenli ordu kurdu ve Arapları bize karşı kışkırttı. Biz de bunun üzerine o bölgeden çekildik.. Şimdi bakın Filistin'in haline? Huzurları var mı? Bugün bizi birbirimize düşürdükten sonra rahat bırakacaklarını mı zannediyorsun? 15?20 yıl sonra Filistin'in kaderini bize yaşatırlar."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137