06 Kasım 2009 Cuma 00:00
Politik münafıklık
AKP hükümeti, "ABD ile gizli anlaşma" imzalıyor. Dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, C. Powel ile birlikte imzaladıkları bu "gizli anlaşma"yı 24 Mayıs 2003'te bizzat kendisi itiraf ediyor. M.E.Koç'un yazısı... ~|~

 

AKP hükümeti, "ABD ile gizli anlaşma" imzalıyor. Dönemin Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, C. Powel ile birlikte imzaladıkları bu "gizli anlaşma"yı 24 Mayıs 2003'te bizzat kendisi itiraf ediyor.
O gün bugündür, bölgemizde gelişen işgaller ve açılımlar bu eksende sürüyor.
Ermenistan açılımı bu "gizli anlaşma"nın maddelerinden biri?
PKK'ya af ve eşkıya açılımı bu "gizli anlaşma"nın maddelerinden biri?
Kuzey Irak'ta kurulacak Bölgesel Kürdistan Devleti'nin Türkiye tarafından resmen tanınması bu "gizli anlaşma"nın maddelerinden biri?
Gül'ün dediğine göre, 2 sayfa halinde 9 maddelik bir "gizli anlaşma" bu!
Türk ordusunun asker sayısının ve silahlı gücünün azaltılması da bu "gizli anlaşma" maddelerinden biri.
Sevr maddelerinden farklı değil bu maddeler!
Dilerseniz, bir yandan bu satırları okurken, diğer taraftan da Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni de beraberinde okuyun?
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir" kısmını birkaç kez tekrarlayın!
Okuyun, bir daha okuyun? Gelişmeleri tahlil edin!
Bu "gizli anlaşma"nın maddeleri adım adım icraata konuyor. Bu işin akıbeti hiç de hayır değil?
İşin daha vahim tarafı AKP iktidarı, bu adımları pişkince atıyor. Milletin gözünü boyamaya devam ediyor.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mesut Barzani önderliğindeki Yahudi arka planlı Kürdistan Bölgesel Devleti'ni ziyaret ediyor. Mesut Barzani'yi öve öve göklere çıkartıyor. Ortak vizyon vurgusu yapıyor. Erbil'de Türkiye olarak "başkonsolosluk" açıyoruz, diye müjde veriyor.
Buraya kadar vaziyet bu? AKP, BOP ekseninde yapacağını yapıyor, ABD ile olan "gizli anlaşma"sının maddelerini adım adım uyguluyor.
Milletimiz ise şok üstüne şok yaşıyor. Milletin, hayır inşallah, nereden çıktı bu işler? demesine imkan bırakılmıyor!
AKP'nin politik pişkinliği asıl buradan sonra başlıyor.
Barzani ile sarmaş dolaş olan Davutoğlu, "Erbil'de konsolosluk açılması, Bölgesel Kürdistan Devletinin kabulü değildir" diyerek yaptığı işi suret?i haktan göstermeye çalışıyor.
Bu pişkinlikle oyun oynamaya hacet yok ki? Yaptığınız icraatların perde arkasını anlatın, "gizli anlaşma"larınızı ortaya koyun, millet de olan?biteni anlasın!
Aksi halde bu vaziyete politik münafıklık bile denmez.
Türk milleti, hangi parti olursa olsun, AB, ABD ve IMF gibi küresel güçlerle bağı?bağlantısı ve "gizli anlaşma"ları bulunan siyaseti seçim sandığına gömmediği müddetçe daha çok oldu?bitti ile karşılaşacaktır.
Bu gidişle ortada Türkiye ve Türk milleti kalırsa tabi?

Mehmet Emin Koç / meminkoc@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137