04 Ocak 2010 Pazartesi 00:00
Prof Dr. Baş: Devlet baba olacak terör son bulacak
Terörü bitirecek yegane anlayışın 'baba devlet' anlayışı olduğuna dikkatleri çeken BTP Lideri, "Biz sosyal devlet projelerimizi hayata geçirdiğimizde devlet baba olacak ve artık evlatlarını dağa çıkarmayacak" dedi. ~|~

 Terörün vatandaşların içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan beslendiğini ve bundan dolayı tüm vatandaşların açlık, fakirlik ve muhtaçlıktan bir an önce kurtarılması gerektiğine işaret eden Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, terörün kökünün kazınması için "Baba Devlet" anlayışının hataya geçmesi gerektiğinin altını çizdi.
Konuşmasında Türkiye'yi tehdit eden projelere de değinen Prof. Dr. Baş Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) hedefini açıkladı. "BOP'un hedeflerinden birinin Kuzey Irak'ta Kürt devleti kurulması olduğunun altını çizen Prof. Dr. Baş, "Bunu Kürt halkı mı istiyor? Hayır... Onların ilgisi yok... Batılı güçlerin asıl amacı 1980'dan önce yaptıkları gibi Türkiye'de iç savaşmak çıkartmaktır" dedi. Terörün kaynağının dışarıda olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Birileri bu topraklar üzerinde yaşayan insanları buradan çıkartmak istiyor. Niçin? "Biz bu topraklarda yaşayan insanları buradan çıkaracağız ve buraları kendimize vatan yapacağız" diyor. Bir tanesinin niyeti bu. Diğerinin niyeti ne? Bu coğrafyada senin rahatın olmaması lazım ki, iki yakan bir araya gelmesin ve kendisi için beklediği tehdit unsuru olmasın."

Devlet kararlılığı terörü bitirir
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, sıfır terör ile iktidarı devralan hükümetin, sosyal ve dış politikadaki zaafiyetleri sebebiyle terörün azdığını belirterek, "Türk ekonomisini ayağa kaldıracak milli modeli ve yerli çözümü olmayanlar, yüce milletimizi can evinden vuran kanlı terörü besleyen devletlere ve küresel odaklara karşı milli duruş sergileyemezler. Bu sebeple Türk milletinin başının terör belasında kurtulması için, BTP'nin Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet projelerinin iktidar olmasının yanı sıra tam bir devlet kararlılığı şarttır. Terörün kökünü kazıyacak panzehir, BTP'nin sosyal projeleri ve devlet kararlılığıdır" dedi.

Eşkıyayı dağdan indirmek gerekli
"Ben Türk vatandaşıyım diyen herkes vatandaşlık maaşı alacak. Dağa çıkan eşkıya bu parayı almak için şehre inip, 'Ben Türk vatandaşıyım' der mi demez mi? diye soran ve "işte terör böyle çözülür. Terörü çözmek istiyorsan eşkıyayı aşağı indirip adam edeceksin"diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "insanlar kendi memleketlerinde geçimlerini sağlayabilmeli" şeklinde konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "İnsanımız gidip de parayı sadece İstanbul'da kazanmayacak veya Ankara'da kazanmayacak. Nerede kazanacak? Diyarbakır'da da kazanacak, Muş'ta da, Antep'te de kazanacak. İşte devlet, bu imkânları vatandaşının önüne koyabilen güçtür. Bunu yapabilen adama ne denir? Devlet adamı ve siyaset adamı denir. Bunu yapamayan adama da hiç bir şey denmez. Bu icraatlar ancak Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projelerimizle hayata geçebilecektir. BTP iktidarı döneminde vatandaşlık maaşı, ev hanımlarına maaş ve çocuk maaşı gibi sosyal devlet projelerini devreye koyacağız. Bu şekilde devlet baba olacak ve evlatlarını dağa çıkarmayacak."

Çocuklarını dağdan analar indirecek
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "BTP, Sosyal Devlet projeleri ve Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan kadın?erkek herkese bağlayacağı 500 TL'lik 'vatandaşlık maaşı' ile halkımızın tamamını kucaklayacaktır. Vatandaşlık maaşını alan halkımız, dağa çıkan teröristler kendi yakınları dahi olsa, onları "yediğimiz kabı kirletmeyin, doyduğumuz sofrayı devirmeyin?" diye ikaz ederek bizzat kendi elleriyle dağdan aşağıya indirecektir. Böylece devlet ile milletimizin arasına girmek isteyenlerin tezgahları da bozulacaktır. BTP, Türk devletini hiçbir ecnebi devlet veya güce muhtaç kılmadan Milli Ekonomi Modeli ile kalkındıracağı için, terörü besleyen hiçbir devletin karşısında boynu bükük olmayacak, milli duruş ekseninde tam bir devlet kararlılığı ortaya konacaktır. İşte o zaman terör odakları da onları besleyen güçler de avuçlarını yalayacaktır" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.