15 Mart 2007 Perşembe 00:00
Prof. Dr. Baş: İstiklal Marşı bağımsızlık destanımızdır
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "İstiklal Marşı, yüce milletimizin canıyla, kanıyla ve yüreğiyle yazdığı bağımsızlık destanıdır." dedi. ~|~Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İstiklâl Marşı'nın kabulünün 86'ıncı yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, İstiklal Marşı'nın yüce milletimizin canıyla, kanıyla ve yüreğiyle yazdığı bağımsızlık destanı olduğunu belirtti.  Sömürgeci güçlerin bütün ordularıyla Türk milletinin üzerine çullandığına işaret eden Prof. Dr. Baş, İstiklal Marşı'nın işgal kuvvetlerinin 'işte şimdi yok ettik' dedikleri anda bir milletin ve bir tarihin yeniden diriliş destanı olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Maalesef Türkiye'nin AB ve IMF sürecinde, bu büyük destanda abideleşen bağımsızlığımız, milli ve dini değerlerimiz yok olmakla karşı karşıyadır. Devletin en üst düzeyinde görev yapan kimi vatan evlatları, bugün, Türk devleti ve Türk milleti, tarihinin hiçbir döneminde rastlanmadık kadar büyük tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya olduğunu ifade ediyorlar ise; millet olarak bu vahim tabloyu çok iyi okumamız gerekmektedir."

AB, IMF ve ABD ile stratejik ortaklık sürecinde verilen tavizlere dikkat çeken Prof. Dr. Baş, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Çözümsüz ve ecnebilerin akıllarından beslenen siyasetçiler eliyle işçimiz, köylümüz, çiftçimiz, esnafımız, hülasa topyekün milletimiz harap ve bitap düşmüş vaziyettedir. Türk Milleti ve devleti, adeta İstiklal Marşı'mızın yazıldığı dönemden daha ağır şartlara sürüklenmiştir. Tarım bitirilmiş, üretim ve imalat sanayi stoplanmıştır. Ülke ekonomisi borca batırılmıştır. Vatandaşın cebinde metelik bırakılmamış; vatandaştan vergi olarak toplanan paralar alınan borçların faizlerine yetmemektedir. Büyük bir İstiklal Mücadelesi ile kazanılan millet ve devlete ait işletmeler, yer altı kaynakları, madenler ve petrol ecnebilere peşkeş çekilmektedir. Vatan toprakları satılmaktadır."

Türkiye, Sevr şartlarına sürüklenmiştir
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Şüheda kanıyla yoğrulmuş vatan toprakları, Sevr'in uygulama alanı haline dönüştürülmüş; açılan onbinlerce kilise evlerin fonksiyonlarıyla işgalci ecnebilere karşı vatan evlatlarımızın yüreğindeki milli direnç ve milli kimlik yok edilmektedir. Devlet?millet bütünlüğü örselenmiş, sosyal doku zayıflatılmıştır. Türk milleti, tarihin hiçbir döneminde rastlanmamış biçimde Irak'taki vahşi işgalin ortakçısı durumuna düşürülmüş; Türk askerinin başına çuval geçirilmiş, Musul ve Kerkük'teki inisiyatifimiz ve Lozan'dan beri varola gelen söz hakkımız yok edilmiştir. Bu bağlamda hemen yanıbaşımıza karton Kürdistan devleti kurulmuş; oradan güneydoğu bölgemize terör ateşi ve ayrılık kementleri atılmaktadır. Milli birlik ve bütünlüğe en çok muhtaç olduğumuz böylesi bir süreçte ülkemizin eyaletlere bölünmesi konuşulmaktadır. Bu çorapları AB, IMF ve ABD ile ortaklaşa vaziyette milletimizin başına örenler, maalesef "canavarla parçalar gelip seninle hüngür hüngür ağlar" misali, İstiklal Marşı'nın kabulü merasimlerinde güya ağlama nöbetlerine tutularak ve milliyetçi sloganlara sarılarak, cambaza bak oyunu sergilemektedirler. İstiklal Marşı'nın kabulünün 86. yıldönümü münasebetiyle, gün, işte bu cambazları keşfetme günüdür. Bütün bunlardan daha elim ve daha vahim olanı ise; milleti idare eden kimi siyasetçilerin ve aydınların "bizden adam olmaz" halet?i ruhiyesine bürünerek mandacılığa ve ecnebilerin taşeronluğuna soyunmuş olmalarıdır" dedi.

Yeniden bir İstiklal Marşı değil; tarih yazacağız
Bu vahim sürecin Anayasamızın koruması altındaki İstiklal Marşı'mızda vurgulanan tüm milli ve dini değerlerimizi adeta alıp götürdüğüne işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, açıklamasna şöyle devam etti: "Ancak BTP, bütün bu vahim gelişmelerin karşısında Milli Ekonomi Modeli, Sosyal Devlet?Milli Devlet projeleriyle durmaktadır. BTP bugün, mili duruş ve milli çözümleriyle, demokratik, laik ve Sosyal hukuk devletimizi aynen İstiklal Marşı'nın canla?başla yazıldığı Milli Mücadele sürecindeki kararlılıkla, Yüce Türk milletini ve devletini korumaya ve ilel ebet yaşatmaya azim ve kararlıdır. Kof bir hamesetle ve sloganik bir milliyetçilikle devlet ve millet kurtulmaz; bu iş proje ister, milli model ister, milli çözüm ister, milli duruş ve külhan gibi yürek ister. BTP işte bütün bunların bir arada cem olduğu kurtuluş adresidir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137