16 Mayıs 2010 Pazar 00:00
Siyaseti felç etmek istiyorlar

Ekoanaliz programı vesilesiyle Kayseri'de vatandaşlarla buluşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ana muhalefet partisi liderinin hayatı kasetlerle kamuoyuna mal edilerek Türkiye'de siyasetin felç edilmek istendiğine işaret etti.
~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş her hafta katıldığı Ekoanaliz programı kapsamında Kayseri'de vatandaşlarla buluştu. Kayseri'de çekimleri yapılan ve Meltem TV'den canlı olarak yayınlanan Ekoanaliz programında Prof. Dr. Haydar Baş'a ana muhalefet partisi lideri Deniz Baykal'la ilgili gündeme gelen kaset iddiaları üzerine sorular yöneltildi. Siyasetteki bu sıcak gelişme üzerine değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Baş, konuşmasına Kayseri halkına teşekkürlerini sunarak başladı. Yüksek tahsilini Kayseri'de yaptığını dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, sıcak gündemi başkalarının aksine çok farklı bir yaklaşımla değerlendirdi. Konuşmasında milleti koruyan kurumların ciddi tehditler altında olduğunu söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Anayasa oylaması arifesinde muhalefet partisi liderinin hayatı kasetlerle kamuoyuna mal edilmesine dikkatleri çekti. Konuşulması gereken şeyin bu dedikodular değil, milletin sorunlarının nasıl çözüleceği olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Baş, böyle iddiaların siyaseti felç etmek için ortaya atıldığını söyledi.

Siyaseti felç etmek istiyorlar
Devlet, ordu ve adalet kurumlarının ciddi tehditler altında olduğunu söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, muhalefet partisi liderinin hayatı kasetlerle kamuoyuna mal edilerek siyasetin felç edilmek istendiğine işaret etti. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Maalesef milleti koruyan kurum ve kuruluşlar çok ciddi tehditler altında, çok ciddi darbeler yemekte. Burada konu herhangi bir parti başkanının özel yaşantısı, hayat tarzının ortaya konması değildir. Bir parti ki bu meclisimizde muhalefetin başıdır. İşte o partinin lideri gündem ediliyor. Düğün değil bayram değil, niçin bunlar gündeme taşınıyor? Ben olayın doğruluğu ve yanlışlığı üzerinde duracak değilim. 'Leküm diniküm veliyedin' herkesin dini kendine, bana ne? Ama bir gerçek var ortada. Bir, devlet kurumu temelinden sarsıldı. İki, Türk milletinin ordusu ciddi darbe tehditleri altında. Başkalarının bunu kabul etmesi, etmemesi benim ölçüm değil. Ben vatandaş olarak bunu böyle görüyorum. Üç, adalet mekanizması tamamen kuşatma altında. Düğün değil, bayram değil bir Anayasa oylaması arifesinde muhalefet partisi liderinin hayatı kasetlerle kamuoyuna mal ediliyor. Demek ki bununla birlikte de siyaseti felç etmek istiyorlar. Yani oynanan oyun aslında topyekûn Türk milletinedir."

Milletin asıl dertleri çok başka
Türk milletinin asıl dertlerinin gündemi meşgul eden konulardan çok başka olduğunu söyleyen Prof. Dr. Baş, "Birileri planlarını tutturmak için kamuoyunu meşgul ediyor ve ondan sonra da saman altından su yürütüyorlar" şeklinde konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Benim kanaati şahsiyem şu anda milletin şunun hayatı budur, bunun ki şudur diye bir derdi yok. Yahu öyle olsa ne olacak böyle olsa ne olacak? Neden? İş yok, aş yok, tarım köylüsü, hayvancısı, madencisi, ormancısı, denizcisi, sanayicisi, işçisi, memuru ve emeklisi herkes mağdur. Yani bütün bunların problemlerinin nasıl halledileceğinin konuşulması gereken bir toplulukta, -benim tezim şudur, ben tarımı şöyle ayağa kaldıracağım. Sanayi şöyle ayağa kaldıracağım. Ticareti şöyle mükemmel bir noktaya taşıyacağım. İşçi haklarını şu noktadan şuraya getireceğim. Memura, emekliye şu maaşı vereceğim- bütün bunların projelerinin hazırlanması gereken bir dönemde siyaseti felç etmek için bir kaset attılar ortaya uğraş bakalım. İşte doğruydu, değildi? Doğru olsa ne olacak yanlış olsa ne olacak? Bana ne? Söyler misiniz Allah aşkına bize ne? Birileri oyununu tutturmak için kamuoyunu meşgul ediyor, e ondan sonra da saman altından su yürütüyorlar. Böyle şey mi olur yahu?"

Millet kandırılıyor
Türk milleti suni gündemlerle meşgul edilirken Türkiye'de çok tehlikeli bazı icraatların gerçekleştirildiğini dile getiren Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Şu günlerde neler geldi geçti haberiniz var mı? Yok. Nereden haberiniz olacak? Bir kaset var ya Türkiye kamuoyu onunla meşgul oluyor. Gazetelerin sütunlarından düşmüyor. Milletin gelişmelerden haberi nasıl olacak? Ortadoğu politikasını, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin, Türkiye ile Avrupa arasındaki ilişkilerin, Amerika'yla ilişkilerin, şu son zamanlarda çok nazik bir döneme girmiş olan İran'la Türkiye arasındaki ilişkilerin ne oldukları ve ne olacakları konuşulması gerekirken haydi bir kaset. Şimdi var mısınız, elimizin tersiyle bunları atıp, "ey siyaset gel bize ne hizmet yapacaksın. Onun gündemini bizim huzurumuza getir" demeye var mısınız?"

Gelin bunlara bir son verelim
Ekoanaliz programındaki konuşmasında dedikoduyla zamanını harcayan siyasilerin milletin sorunlarını çözümü konusunda hiçbir hazırlıkları olmadığını söyleyen Prof. Dr. Baş, AB, ABD ve IMF'den talimat alarak iş yapanların milletin dertlerine çözüm getiremeyeceklerini dile getirdi. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Onun için ben işin dedikodusuna girmem. Bunlar dedikodudan ibarettir. Kamuoyu bunu istemiyor. Bunu beklemiyor. Siz şimdi benden bunu mu bekliyorsunuz, yoksa 'Hoca işimiz zor. Aşımız yok. Karnımızı nasıl doyuracaksın, sırtımızı nasıl giydireceksin' dememizi mi bekliyorsunuz? İş aş Haydar Baş diyorsunuz değil mi? Şimdi bu siyasilerin hiç birinin hazırlığı yok ki. Ne hazırlığı var? Dedikodu. İktidar partisine bak! Türkiye'nin içişlerini ve bütün meseleleri Avrupa Birliği plan ve projelerine göre? Hariciye politikası ABD'nin istek ve arzusuna göre? Para ve maliye politikası IMF'nin emrine göre yapılacak. Ondan sonra da sizin huzurunuza gelecek ve diyecek ki ' ben sizin karnınızı şöyle doyuracağım.' Böyle bir şey yapamazlar. Onlar evvela kendi karınlarını doyuracaklar size bir şey yok. Onun için gelin bu dedikodulara böyle son verelim. Ve de diyelim ki; "Kimin er meydanına çıkıp tarım köylüsünün, hayvancısının, madencisinin, sanayicisinin, eğitimcisinin karnını doyuracağı hakkında bir projesi varsa gelsinler tartışalım. Hodri meydan diyoruz. Gelsinler milletin huzurunda görüşelim." dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.