19 Mayıs 2009 Salı 00:00
Siyasi bağımsızlık için şart, güçlü ve milli bir ekonomidir
19 Mayıs mesajında ekonomik bağımsızlığa vurgu yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş,  "Küresel manevralara karşı devlet-millet bütünlüğünün sağlanması için devletin sosyal devlet olması kaçınılmazdır" dedi. ~|~

 


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınlayan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'nin içinde bulunduğu kuşatılmışlık tablosuna vurgu yaparak Türk Milleti'nin bağımsızlık özlemine dikkat çekti. Mesajında, "ABD, AB ve IMF'nin her geçen gün artan talep ve beklentileri, bu güzel ülkemizin işgaline ve bölünmesine dönük talepler" olduğunu hatırlatan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Sevr'i hayata geçirmek üzere Anadolu'yu işgal edenlere karşı, Atatürk, Kuvay?ı Milliye ruhunu şahlandırmak için 19 Mayıs 1919'da büyük bir kurtuluş mücadelesi başlattı. 90 yıl önce bu ruha sahip çıkan Türk Milleti, bugün de bağımsızlığının tehlikede olduğunun farkına varıp, 'Tam Bağımsız Türkiye İdeali' için aynı fedakârlığı ortaya koyacaktır. Dün mandacı işbirlikçilere yüz vermeyen Türk milletinin evlatları, bugün de ABD?AB ve IMF'cilere gereken dersi vererek, siyasi ve ekonomik her sahada, "Tam Bağımsız Türkiye" tezine gönül veren, emek veren lider ve kadroları ile tek bilek tek yürek olacaktır" dedi.

"Tükendi zannedildiği anda ayağa kalkmasını bilen milletimiz, bugünkü diplomatik bozgunlardan ve ekonomik çöküşten sıyrılarak bağımsızlık iradesini de ortaya koyacaktır" diyen Prof. Dr. Baş mesajında şu kritik uyarıda bulundu: "Milletimizin bağımsızlığına musallat olanlar, birtakım temel değerleri istismar ederek ve bunları sadece kendi menfaatlerine kullanarak bağımsızlığımızı yok edip tüm dünyaya ve bu coğrafyaya egemen olmak istemektedirler. Türkiye üzerinde oynanan oyunları ve yapılan hesapları çok iyi görmeli ve ona göre gereken adımları vakit geçirmeden atmalıyız. Bir milletin bağımsızlığı, o milletin dünya sahnesinde var olabilmesinin vazgeçilmez en temel şartıdır. Onun içindir ki Türk Milleti bağımsızlığına canı pahasına sahip çıkmıştır, bundan sonra da çıkmaya devam edecektir."

En önemli şart ekonomik bağımsızlık
Türk devleti ve milletinin bugün karşı karşıya bulunduğu siyasi ve ekonomik tehdit ve tehlikeleri bertaraf edecek modele ve projelere sahip olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Devlet ve milletimizin siyasi bağımsızlığı için, ekonomik bağımsızlık, olmazsa olmaz şarttır. Küresel manevralara karşı devlet-millet bütünlüğünün sağlanması için de, devletin, Sosyal Devlet, baba devlet olması kaçınılmazdır. Bu bağlamda Bağımsız Türkiye Partisi, Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet/Milli Devlet tezi ile devlet ve milletimizin bahtıdır; demokratik, laik ve Sosyal hukuk devletimizin teminatıdır. Bu bağlamda Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet projeleri, tam bağımsız ve kudret sahibi bir devlet ve müreffeh bir millet olmak için gereken en önemli unsurlardır" dedi.
 
Ayrılığa itibar edilmesin

"Başarı ve güvenli bir gelecek, millet olarak topyekûn bir ve beraber olmaktan geçmektedir" diye konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, birlik ve beraberlik çağrısı yaparak, "Çeşitli entrikalarla bu milletin arasına nifak sokup, devletin milletle, milletin de devletle karşı karşıya getirilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Devletini ve milletini düşünen sivil-asker herkes, Türk milletinin arasında ayrılığı körükleyen söz ve davranışlara itibar etmemeli, milletin birliğine, vatanın bölünmez bütünlüğüne ve tüm kurumlarına sahip çıkmalıdır. Başarı ve güvenli bir gelecek topyekûn bir ve beraber olmaktan geçmektedir. Kökü dışarıda olan güçlerin ve ecnebilerden akıl devşirerek iş görenlerin hiçbir oyunu tutmayacak, bu büyük mücadeleyi geçmişte olduğu gibi yine Türk milleti kazanacaktır" dedi. "Bundan 90 sene öncesinde olduğu gibi, bugün de Yüce milletimizin ve elbette Atatürk tarafından kendilerine Cumhuriyet'imizin emanet edildiği gençlerimizin azmi ve kararı, bütün bu oyunları bozmaya muktedirdir" diye konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, "19 Mayıs, işte bu bağımsızlık karakteri, azmi ve kararının abideleştiği gündür. Bu mana içerisinde yüce milletimizin ve kıymetli Türk gençliğinin 19 Mayıs'ını kutlar, birlik, zenginlik, huzur ve esenlik dolu nice bayramlar temenni ederim" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.