25 Ocak 2012 Çarşamba 13:18
Türkiye dik durmalı
Fransa senatosundan çıkan karara yönelik bir açıklama da Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Zeki Garaçoğlu'ndan geldi. Farklı bir bakış açısı ortaya koyan Garaçoğlu yazılı açıklamasında, “Türkiye, asıl zulmü Ermenilerin yaptığını dünyaya haykırmalıdır” ifadesine yer verdi. Fransa'nın Ermeni yasası ile yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bağdaştırılmasının bir yanıltma olduğunu kaydeden Garaçoğlu, “bu batı'nın bize bakış tarzıdır” dedi. BTP Genel Başkanı Garaçoğlu şunları söyledi: “1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının inkârını suç sayan yasa tasarısı, Fransız Milli Meclisi'nin ardından Senato'dan da geçti. Daha önce alınan kararlar ve bu karar sonrası ülkeyi yönetenlerin birçok yanlış strateji içinde oldukları görülmektedir. 1915 tarihinde soykırım yapılmamıştır gerçeği gür bir sesle, mitinglerle, belgelerle ortaya konmamıştır, konamamıştır. Yüzlerce yıl huzur içinde yaşayan Ermeni vatandaşların durumunu bütün dünyaya çok iyi anlatmak gerekirdi anlatılmadı, anlatılamadı. Bundan sonra acilen meselenin bu yönü vurgulanarak dünya bilgilendirilmelidir. Bu mesele tarihçilere bırakılmalı tezinden vazgeçilmelidir.”

Ermeni çeteleri yargılanmalıdır
“Musul meselesi bizim için vazgeçme gerekçemiz için yeterli örnek olmalıdır” diyen BTP Genel Başkanı, “Asıl yargılanması gerekenler de; savaş yıllarında devlete ve millete ihanet ederek ihtilal çıkartan, memleketi felaketten felakete sürükleyen, binlerce Müslümanı katleden, evleri yakan, ocakları dağıtan, namusları kirleten Ermeni çete ve komite mensupları olmalıdır” dedi. Zeki Garaçoğlu şunları kaydetti:
“1915 ve öncesi batılı devletlerin ülkemiz üzerindeki emelleri ve bu konuda çevirdiği entrikalar hükümetin ve meclisin gündeminde yer almıyor. Meseleye bu çerçeveden bakılmıyor. Ülkemiz üzerinde bu kadar entrika çevirenlerle kurulan bu kadar dostlukları nasıl anlamak gerekir? Yaklaşan Fransa seçimleri ile tasarıyı ilişkilendirmek gerçekleri görmemek anlamına gelir. Çünkü batının bu yaklaşımı ülkemize bakış tarzıdır. Bu yaklaşım Batı'nın dış politika yaklaşımıdır. Batının bu dış politikasında en başından bugüne bir değişim yoktur. Batı ülkemizi her yönden zayıflatmak ve ele geçirmek istemektedir.”

Hedef, Türkiye'yi ele geçirmektir
“BOP çerçevesinde Ortadoğu'da yapılanların Türkiye için de planlanmadığını söylemek mümkün müdür” diye soran BTP Genel Başkanı Zeki Garaçoğlu, “Batılılar bugün Türkiye'yi Ermeni meselesi ile sıkıştırıyor, yarın tazminatla öbür gün toprak talebi ile başka bir gün birçok meselede olduğu gibi hep sıkıştırmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu. BTP Genel Başkanı Garaçoğlu şunlara vurgu yaptı: “Hedef ülkemizi ele geçirmektir. En büyük sorun Türkiye olarak bizlerin ülkemiz üzerinde bu kadar hesabı olanlara bakış tarzımızda ki tutarsızlıktır. Yok hükmünde saydığımız bir yasa için neden Fransız parlamenterlerin peşine koşma ihtiyacı hissedilmektedir. Batı'nın yasaları karşısında esir muamelesi yapılan bir ülke konumuna getirildik. Türkiye, bu duruma düşmemesi gereken çok büyük bir ülkedir.
Türkiye, dik durduğunda Batı'nın ne kadar zayıf ve çaresiz olduğunu çok daha iyi görecektir. Bu kadar ülkemiz üzerinde kötü emelleri olanlara; ülkenin para politikası, ticareti, kaynakları, tarımı vb. unsurlarının teslim edilmesi mantıkla asla izah edilemez. Fransa'nın çıkardığı yasa karşısındaki çaresiz kalışın nedenlerini elbette bu çerçeveden de değerlendirmek gerekir. Çözüm; Liderimiz Prof. Dr. Haydar Baş'ın topraklarımızda gözü olmayan devletlerle oluşturacağımız yeni bir dış politika anlayışı ile Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet Milli Devlet tezlerini ülkemizde uygulamaya koymaktır.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.