23 Mayıs 2009 Cumartesi 00:00
Türkiye IMF'den derhal kurtulmalı
IMF ile yola devam edilirse ülkenin başının sorunlardan kurtulmayacağını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Türkiye'nin IMF ekonomisinden bir an önce kurtulması gerekiyor" dedi. ~|~Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yaptığı açıklamada Türkiye'nin IMF ekonomisinden bir an önce kurtulması gerektiğine işaret etti. IMF ile yola devam edilirse ülkenin başının gailelerden hiçbir zaman kurtulmayacağını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yanlış tercihler sebebiyle kapısına mahkum edildiğimiz IMF'nin Türkiye'yi getirdiği noktanın ortada olduğunu söyleyerek, "Bu noktanın Türkiye gibi bir ülkeye yakıştığını söylemek hiç mümkün değil. IMF ile ilişkilerde Türkiye adeta bir zillet hali yaşamaktadır" diye konuştu.

IMF'yle ekonomi düze çıkmaz
IMF politikaları ile ülkenin imkanlarının vatandaşlar açısından genişlemesi asla mümkün olmadığını ifade eden BTP Genel Başkanı, "IMF politikalarında alınan borcun tekrar alınacak borç ile kapatılması söz konusudur. Problem sadece alınan borcun borçla kapatılması da değildir. Yurt içinde söz sahibi bankalar sendikasyon yoluyla krediler almışlardır. Bu sendikasyon kredilerinin getirdiği yüklerin faizleri de kabul etsek de etmesek de devlete yüklenmektedir. Şimdi böyle bir manzaranın içerisindeyiz. Haklı olarak IMF diyor ki, "Sen bir defa borcun kendisini değil faizini bile ödeyemiyorsun. Nasıl olur da benim paramla sen kendi memuruna, işçine zam vereceksin." Haklı olarak IMF kendi çıkarlarını düşünerek bunları önlerine koyuyor, mevcut iktidarlar da bunların dışına çıkma imkanı bulamıyorlar. Siz IMF'nin programları ile maliyenizi devam ettirdiğiniz müddetçe bunun dışına çıkmanız zor ve de imkansızdır. İki çarpı iki eşittir ne eder? Dört eder. Sen, "on eder" diyorsun. Eğer bunun dışında farklı bir şey diyorsan yalan konuşuyorsun" dedi.

IMF 'dışarı' Milli Ekonomi 'içeri'
Açıklamasında Türkiye'de ekonomik sistemin bütününde bir değişiklik yapılması zaruretinin var olduğunu dile getiren Prof. Dr. Baş, "Mevcut ekonomi siteminden vazgeçmesi Milli Ekonomi Modeli'ne geçilmesi lazımdır. Borçla borcun ödenmesi sistemine Türkiye'nin son vermesi lazımdır. Bu kararı vermediği müddetçe açlık ve yokluğu yedisinden yetmişine kadar milletin hepsinin yaşaması zaruridir, mecburidir" dedi. Türkiye'yi her türlü sıkıntıdan kurtaracak tezler ortaya koyduklarını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "ülkenin tüm sorunlarını çözeceğimizden kimse kuşku duymasın" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Türkiye'yi kurtaracak olan bir tez var. O tez nedir? Milli Ekonomi Modeli ve Milli Devlet?Sosyal Devlet tezleri. Ekonomide en sağlam, en düzgün yol nedir? İnsanın fıtratına uygun, beşeri şartlarına cevap verebilecek hayatı insanımıza ve insanlığa yaşatmak. İşte biz bunu Milli Ekonomi Modeli ile ortaya koyduk. Biz ülkenin gidişatını Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezlerimizle 24 saat içinde tersine çevirir, herkesi rahata, bolluğa ve huzura kavuştururuz. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın."

Birlik problemleri yok eder
Milletin ve devletin sıkıntılarına son vermenin yine milletin elinde ve azminde olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye, kabul etsek de etmesek de, bir noktaya geldi. Açılım istiyor. Bu açılım, Bağımsız Türkiye Partisi'nin dışındaki bir hareketle asla mümkün değildir. Türkiye'nin tek alternatifi var; o da BTP'dir, Milli Ekonomi Modeli'dir ve Sosyal Devlet projelerimizdir. Gelin elele verelim. Milletin ve devletin bu sıkıntısına son verelim bu sizin elinizde, milletimizin elinde ve azminde. Gelin elele verelim, devlet ve milletimizin nasıl şahlandığını hep beraber görelim. Gelin el ele verelim, bakınız Türkiye nasıl kurtuluyor" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100