07 Mart 2010 Pazar 00:00
Türkiye karanlığa doğru sürükleniyor

Türkiye'nin batmak üzere olan AB'de yer almaya çalışmasının anlamsız olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye karanlığa sürükleniyor. Bunlar Türkiye'nin geleceğini aydınlık yapamazlar" dedi.
~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Yunanistan başta olmak üzere tüm Avrupa Birliği ülkelerinin içinden çıkmadıkları sorunlarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Avrupa Birliği'nin dağılmaya mahkûm bir birlik olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı Avrupa'da ülkeleri arasında çok büyük ayrılıklar olduğunu ve bu ayrılıklar, çatışmalar varken birliğin ayakta kalmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

AB dağılmaya mahkûm
"Avrupa Birliği'nin oturduğu temeller onun dağılmasını gerektiriyor" diyen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ortak paraya geçtikten sonra AB'nin çok büyük zarar gördüğünü söyledi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Ortak paraya geçtikleri zaman soruyorum; Fransa'nın, İtalya'nın, Almanya'nın, Belçika'nın kaç tane ülke varsa bunların Gayri Safi Milli Hâsılaları iş gücü verimliliği bakımından eşit mi? Hayır. Şimdi eşit olmayan bir geliri siz eşit şekilde dağıtacaksınız. Eşit şekilde dağıttığınız zaman mutlaka birinin sırtına binip onun elinden alıp başkalarına dağıtacaksınız. Bundan dolayı toplumda ciddi sosyal patlamalar olacak. Yahu benden alıyorsun ona veriyorsun ben senin babanın hamalı mıyım" demeyecek mi?"

Avrupa birlik olamaz
Avrupa ülkelerinin tarihte hiçbir zaman tam olarak birlik olmayı başaramadıklarına dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı, "Avrupa Birliği ülkeleri arasında var olan çatışmalar onların birlik olmasının önündeki en büyük engellerdir" diye konuştu. Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Avrupa tarih boyu bir araya gelemedi. Bize kızdılar nazire olsun diye bir araya gelmeye çalıştılar. Yüz yıl süren mezhepler arası savaş yaşandı Avrupa'da. Bir araya gelemediler hep kavga etmişler. Şimdi düğün değil, bayram değil, "biz bir araya geleceğiz birlik olacağız" diyorlar. Sen birlik olamazsın. Bu mümkün değil. Senin kendi beyninde bir usulde çatışma var. Esasta çatışma var. En önemlisi de mezhepler arası çatışma var. Yani senin bütün algılaman ters. Bütün bu çatışmalar varken birliği beraberliği koruyacaksın.  Avrupalının melek olması lazım. Onun için Avrupa Birliği çökmeye mahkûmdur."

Türkiye'nin AB sevdası anlamsız
Türkiye'nin Avrupa Birliği'nde yer almak için teşebbüs etmesinin anlamsız olduğunu söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "kültürü, siyaseti, kıblesi, medeniyeti ve geleneği farklı bir birliğin Türkiye içinde olacak. Bu mümkün değil" dedi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Önünü bile göremeyen siyasilerin attıkları adımlara tabi olan milletin eninde sonunda batmaya mahkûm olduğunu hepimizin bilmesi lazım. Bunlar Türkiye'yi karanlığa sürüklüyorlar. Bunlar Türkiye'nin geleceğini aydınlık yapamazlar. Şimdi hukuki reformlar yapıyorlar. AB'den talimatlar geliyor, "sizde 36 etnik grup var. Bunların tamamen bağımsız olmasını temin edeceksiniz" diyorlar. Ondan sonra da bir taraftan diyorlar ki; Türkiye'nin üniter yapısına kimse dokunamaz. Yahu ya sen üniter yapının ne demek olduğunu bilmiyorsun veyahut ta etnik grupların bağımsızlığının ne manaya geldiğini anlamıyorsun. Yahu senin alfabe bilgin yanlış. Sen okumasını bilmiyorsun. Siz şimdi bu tip insanlara iradenizi teslim ettiniz huzurlu bir hayat bekliyorsunuz. Böyle bir şey mümkün değil."

Tek çare Milli Ekonomi
Konuşmasında dünyada hızla yayılan Milli Ekonomi Modeli konusunda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, kapitalist ekonominin çöktüğünü artık Milli Ekonomi Modeli'nden başka çare kalmadığına işaret etti. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Artık Milli Ekonomi Modeli tüm dünyada hızla yayılmaktadır. Bu suyun akışının önüne kimse geçemez. Su akmaya başlamıştır. Rusya, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve Yunanistan yani bütün dünya tıpış tıpış Haydar Hoca'nın rıhtımına gelecektir. Kapitalizm çökmüştür. İnsanlık Milli Ekonomi Modeli'ne mutlak suretle eninde sonunda gelecektir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.