28 Aralık 2006 Perşembe 00:00
Türkiye kritik noktada
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik, TBMM Gnel Kurulu'nda iktidar ile muhalefet arasında yaşanan atışmaları 'hacivat ? karagöz' oyununa benzetti. ~|~

BTP Genel Başkan Yardımcısı Ali Gedik, içte ve dışta yaşanan gelişmelerin Türkiye'yi parçalanmaya sürüklediğine işaret ederek, Meclis çatısı altındaki iktidar ve muhalefetin bu durumu görmezden gelerek  'sen ? ben' kavgasına tutuştuğunu belirtti 

Gedik, "Bizler BTP olarak bir taraftan ülkemizde ve bölgemizde yaşanan sıcak gelişmeleri büyük bir dikkatle izlerken, bir taraftan da başta hükümet olmak üzere iktidar ve muhalefetin 'hacivat ? karagöz' kavgalarını ibretle takip ediyoruz" dedi.

Olmak ya da olmamak...
Gedik açıklamasını şöyle sürdürdü: "İçte ve dışta yaşanan bu sıcak gelişmeler, 'olmak ya da olmamak' noktasına doğru hızla kayarken, siyasi kadroların bazı çevreleri de arkalarına alarak, yaptıkları siyasi rant kavgaları hiç şüphesiz ülkemizi tehdit eden gelişmelerden daha az tehlikeli değildir.

Seçim meydanlarında hürriyetten, barıştan, kardeşlikten, insan haklarından, din ve vicdan hürriyetinden, demokrasiden, laiklikten, hukuktan, kalkınmadan, refahtan ve çağdaşlaşmaktan bahsederken, 'mangalda kül' bırakmayanların, siyasi istikballerinin dışında hiç bir şey düşünmemeleri ve sadece bu yüzden 'sen ? ben' kavgasından öteye gidememeleri elbet ülkemiz ve milletimiz adına büyük bir talihsizliktir.

Yoksul sayısı artıyor
Bir milyon insanımızın açlık, 15 milyonumuzun da yoksulluk sınırında olduğu bir ortamda, devletin ve milletin egemenliğinin, toprak bütünlüğümüzün, milli ve manevi değerlerimizin ABD ve AB uğruna nasıl peşkeş çekildiğini düşünürsek, bu siyasi rant kavgalarının, kimlere ve nasıl menfaat sağladığını da maalesef, büyük bir tehlike olarak görmek durumundayız.
Örnek aldığımız ve her türlü ittifak için can attığımız ülkeler kendi aralarında siyasi, ekonomik, askeri ve kültürel bağlarını güçlendirirken, bizde siyasilerin ve onları destekleyen kimi çevrelerin adeta miras kavgasına girmeleri, gerçekten büyük bir talihsizliktir.

2007 yılı bütçe görüşmeleri esnasında yapılanlar, gerek muhteva ve gerekse uslup bakımından milletimizin hiç de hak etmediği bir seviyede olmuştur.
Ortaya konan bütçe açlık ve yoksulluk sınırındaki halkımızın, işçimizin, memurumuzun, esnafımızın, emeklimizin, dul ve yetimlerimizin derdine derman olmaktan çok uzaktır.

Borcun hesabını kim verecek?
Dışa bağımlı ve milli olmakla yakından ve uzaktan hiç bir alakaları yoktur. Ve maalesef yüce milletimizi temsilden de çok uzaktırlar.
Sanki bu ülkede yaşamıyorlar, sanki ülkeyi bu bölünme ve parçalanma noktasına bunlar getirmemiş, sanki 450 milyar$ borç bunların ve temsil ettikleri kadroların marifeti değilmiş, sanki komşularımızda askeri işgaller yokmuş ve sanki nihai hedefin devletimiz, milletimiz, vatanımız, milli ve manevi değerlerimiz değilmiş gibi, hala "sen ? ben" kavgasına devam ediyorlar.  Ancak BTP olarak, bütün siyasilere ve yandaşlarına açık ve kesin olarak ifade ediyoruz ki; "oyunun sonuna gelindi..."

Artık yeni bir dönem başlıyor
Yüce milletimiz bütün bunları ve bu güne kadar sergilediğiniz oyunları artık çok iyi anladı. Bu oyunlardan sonra, yüce milletimiz devletine, vatanına, geleceğine sahip çıkma noktasında 2. Kuvay?ı Milliye Hareketini, onun siyasi hareketi olan Bağımsız Türkiye Partisi'ni ve Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Haydar Baş'ı tanımış ve onunla buluşma, bir ve beraber olma kararını vermiştir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137