01 Şubat 2010 Pazartesi 00:00
Türkiye maden zengini
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Türkiye'nin zengin yeraltı kaynaklarına sahip olduğunu dile getirerek, "Altın, bor, toryum bakır, mermer, petrol, doğalgaz, ne isterseniz Türkiye'de var" dedi. ~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Milli Ekonomi Modeli etrafında, sadece kendimizi değil bütün dünyayı ayağa kaldıracak bu modelle birlikte yeniden bir varoluşun içine gireceğiz" dedi. Türkiye'yi bugün yaşanan ekonomik sorunlara mahkûm eden anlayışların sorunlara asla çözüm bulamayacağına işaret eden BTP Genel Başkanı, "Türkiye bizim uygulayacağımız Milli Ekonomi Modeli'yle düzlüğe çıkabilir" diye konuştu. "Milli Ekonomi Modeli'yle yeni bir iktisat sistemi inşa ettik" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, ülkemizde hizmet üretmek isteyen herkes için gerekli olan her şeyin var olduğunu söyledi. Prof. Dr. Baş, "Dünya istese de bize dönecek, istemese de bize dönecek. Biz bu işi çok iyi biliyoruz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Altı ay içerisinde biz Türkiye'nin kaderini doruk noktaya çıkartırız ve dünyanın lider ülkesi yaparız" dedi.

Türkiye maden zengini
Prof. Dr. Baş, Türkiye'nin zengin yeraltı kaynaklarına sahip olduğunu dile getirerek, "Devletin ayakta kalması için biz ne diyoruz, bizde öyle muazzam bir servet var ki, hazine var ki, biz o hazinenin üzerine oturan dilenciye benziyoruz. Açtık elimizi sağa sola. Yahu 10 metre altta bir sürü servetin var senin, hazinelerin var. Niye onları almıyorsun? Altın madeni, bor madeni, toryum madeni, bakırdı, altındı, mermerdi, ne isterseniz, petroldü, uranyumdu, doğal gazdı, bizde yok yok, hepsi mevcut" diye konuştu.

Türkiye'nin sorunları çözümsüz değil
Bağımsız Türkiye Partisi'nin sahip olduğu güçlü kadroların Türkiye'nin tüm meselelerini çok iyi bildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli'ni uygulayarak bu sorunların tamamını borçlanmadan çözmeye hazır olduklarını açıkladı. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Ben ülkemin meselelerini çok iyi biliyorum. Ve ben bu problemleri çözmesini de biliyorum. Bu sorunları çözerken de herhangi bir ecnebi kaynağına kesinlikle müracaat etmeyeceğim.
Çözümü bu milletin içinden milletle beraber ortaya koyan bir anlayışa ve fikre sahibim. Onun için bizim görüşümüz milletin görüşüdür, bizim anlayışımız milletin anlayışıdır. Bu yerli, tamamen millete ait bir görüştür bir yaşayıştır."

Kurtuluş yekvücut olmakla mümkün
Milletin ve devletin sıkıntılarına son vermenin yine milletin elinde ve azminde olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye, kabul etsek de etmesek de, bir noktaya geldi. Açılım istiyor. Bu açılım, Bağımsız Türkiye Partisi'nin dışındaki bir hareketle asla mümkün değildir.
Türkiye'nin tek alternatifi var; o da BTP'dir, Milli Ekonomi Modeli'dir, Sosyal Devlet projelerimizdir. Gelin el ele verelim. Milletin ve devletin bu sıkıntısına son verelim bu sizin elinizde, milletimizin elinde ve azminde" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.