21 Ocak 2012 Cumartesi 12:22
Türkiye yanlıştan dönmeli
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi çarpıcı açıklamalarda bulundu. Batılı devletlerin Şark Mesele'si hayallerinden vazgeçmediklerini vurgulayan BTP Genel Başkan Yardımcısı Kepekçi, “Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Amerika'nın işgal planları uygulamaya başlanmıştır” dedi. Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi şöyle konuştu: “Bölgemizdeki gelişmeleri değerlendirmek için yapmamız gereken temel tespitler vardır.
1. Emperyalist batıya ait olan Şark projesi ile Müslüman Türk'ün Anadolu ve Avrupa topraklarından sökülüp atılması hedeflenmektedir.
2. Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Amerika'nın işgal planları uygulamaya başlanmıştır.
3. Dünyadaki siyasi gelişmelerin arkasındaki dini olguları da ihmal etmemek gerekir. Bölgemizde yaşanan, okyanus ötesinden planlanan ve bütün bölgemizi ateşe veren bu çapta bir saldırının da arkasında dini gerekçeler vardır.”

Haçlı Seferi devam ediyor
ABD Başkanı Bush tarafından 2001'de İkiz Kule saldırısı sonrası yeni bir Haçlı Seferi başlatıldığını söyleyen Ahmet Hamdi Kepekçi şunları söyledi: “Evangelist'ler tarafından Armageddon'a (kıyamet savaşına) hazırlık yapılmaktadır. Evangelistlere göre kıyamet koşullarından birisi, Mescid-i Aksa'nın yerine Süleyman Tapınağı'nın inşası ve İsrail'in vaat edilmiş topraklara kavuşmasıdır. Bu süreç Bush döneminde aktif olarak başlatılmıştır. Obama'nın başa gelmesi de bir tesadüf değildir. Obama'nın Afrika kökenli ve dede tarafının Müslüman olması ve isminin Hüseyin olması, kendisinin Hıristiyan olması, bu ve bunun gibi sıfatların hiçbirisi tesadüf değildir. Obama'nın başa gelmesi yeni dönemde İslam ülkeleri üzerinde Amerikan derin devletinin hesapları olduğunun da en büyük işaretiydi. Burada dikkat çekmek istediğimiz şudur; her ülke ve inanç mensubu ait olduğu yere göre plan ve icraat ortaya koyacaktır. Acı olan şudur ki, bölgemizde ki bu işgal sürecinde Türkler, tarihinde ilk defa işgalcinin yanında yer almış, Haçlının safında Müslüman'a namlu doğrultmuştur.”

Türkiye-İran savaşı planlanıyor
“İslam ülkeleri içerisinde başa oynayan Türkiye ve İran'ın karşı karşıya getirilmesi hedeflenmektedir” diyen BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, “Her iki ülke de şayet milli duruş sergilerlerse Amerika'nın hedeflerine karşı bir engel teşkil edecektir. Emperyalist güçlere göre, bu iki güç birbirini pasifize etmelidir. Şii - Sünni çatışmasının bütün İslam coğrafyasına yayılması istenmektedir. Son günlerde bölgemiz üzerinde oynanan oyun Şii - Sünni kamplaşması üzerine bina edilmektedir. Arap baharı süreci de bu zemin üzerine kaydırılmaktadır.”

Kilis'e terör bulaşacak
Suriyeli mültecilerin Kilis iline getirilmek istendiğini dile getiren Dr. Kepekçi, “Kilis'e terör bulaşabilir” uyarısında bulundu. BTP Genel Başkan Yardımcısı şöyle konuştu: “Suriye'deki hadiseler başlar başlamaz mülteciler Hatay'a akın ediyor. Bazıları geri dönüyor. Kalan sayı 8 bin civarında. Bu insanlar şimdi Kilis ilimize getirilmek isteniyor. Kilis terörün zemin bulamadığı bir sınır ilimiz. Sünni bir nüfusa sahip ve devletine bağlı bir halk kesimi yaşıyor. Kilis'e mülteci çadırları kurmanın sonucunda Kilis'e terörün bulaşması da söz konusu olabilecektir. Kilis'in, Arzı Mev'ud toprakları içerisinde gösterildiği de unutulmamalıdır. Hükümet bölgemizi ilgilendiren politikalarında tutarsız davranmaktadır. Nitekim sayın Başbakan Erdoğan Libya konusunda “NATO'nun Libya da ne işi var” demiş aradan bir hafta geçmeden yüz seksen derece çark ederek ABD menfaatlerinin yönlendirdiği NATO operasyonunda Libya'yı işgal sürecine bizzat katkıda bulunmuştu.  Aynı şekilde 2010 yılındaki Suriye ile yakınlaşma süreci 2011'in sonlarında birden bire kopma noktasına gelmiştir. Ya yakınlaşma bir yanıltma politikasıydı ya da uzaklaşma bir talimat neticesinde gerçekleşmişti. Eğer sorun Beşar Esad'ın uyguladığı politikadan kaynaklanıyorsa, bu politika yeni değildir öteden beri devam edegelen bir politikadır. Üstelik Beşar Esad, baba Esad'tan sonra Suriye'de halk adına hak ve özgürlükleri adım adım gerçekleştiren bir lider olarak kabul edilmektedir. Bütün bu yaşananlar, kötü sonun başlangıcıdır. Henüz iş işten geçmiş değildir; girilen bu yanlış kulvardan biran önce dönülmelidir.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.