17 Aralık 2004 Cuma 00:00
Türkiye yokediliyor
En kestirme sonucu baştan söyleyelim. AB Zirvesi'nden çıkan sonuç, Türkiye'ye müzakere tarihi verilmesi değil, güzel vatanımızın 7 parçaya bölünmesidir ~|~ Türkiye'nin müzakere tarihi almayı umduğu Avrupa Birliği zirvesi dün Belçika'nın başkenti Brüksel'de başladı. Zirve Türkiye saatiyle 19.15'te Avrupa Birliği'ne üye devlet ve hükümet başkanlarının konsey binasına gelişleriyle başladı. Daha sonra liderler ve dışişleri bakanları ayrı çalışma yemeklerinde bir araya geldi.

Avrupa Birliği'nin genişlemesiyle ilgili tek çalışma oturumu, dün akşam yemeklerinde gerçekleştirildi. Zirvenin ilk günü dönem başkanlığının basın toplantısıyla sona erdi. Bugün ise, hükümet ve devlet başkanları, Türkiye saatiyle 11'de, Avrupa Parlamentosu başkanıyla bir araya gelecek.

Zirveye, 21'inci yüzyıl tehditleri ve Birleşmiş Milletler'in, millenyum kalkınma hedeflerini tartışmak üzere, Birleşmiş Milletler Genel Sekteri Kofi Annan'ın da katılması planlanıyor. Bu oturumun ardından liderler, sonuç bildirgesini onaylayacak. Son olarak, aday ülkelerle bir toplantı yapılması planlanıyor. Hollandalı bir yetkili, dönem başkanı olarak, kapanış basın toplantısını, Türkiye saatiyle 15'te düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

Kıbrıs konusunda jest bekleniyor

AB Komisyonu Başkanı Barroso, Kıbrıs konusunda Türkiye'nin, AB kamuoyunun "kalbini kazanmaya" ihtiyacı olduğunu, bunun karmaşık müzakerelerle değil, iyi niyet jestleriyle gerçekleşebileceğini anlattı ve Türk yetkililere de bu mesajı verdiğini bildirdi. Barroso, Türkiye'nin AB'ye tam üye olduğu zaman tüm üye ülkeleri tanımak durumunda olacağını da söyledi.

Kalıcı düzenlemeler gündemde

Türkiye için önerilen kalıcı derogasyonlar (ayrıcalık) konusunda bir soruyu cevaplayan Barroso, bu alanda terimlerle oynandığını, bu sorunun zirvede aşılacağını düşündüğünü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu konunun hassasiyeti üzerinde durduğunu anlattı. Barroso, AB Komisyonu'nun, Türk işçilerin serbest dolaşımı konusunda bu öneriyi getirdiğini, ancak bir ayırımcılığın veya özel statünün söz konusu olmadığını, bazı üye ülkelerde ve kamuoylarında endişenin çok fazla olduğunu, başka üye ülkelere de kalıcı derogasyon uygulandığını söyledi. Barroso, müzakere için Ermeni soykırımı gibi siyasi koşullar öne sürmenin doğru olmadığını vurguladı.

Ve zirvenin sonuçları

Ve AB'nin başkenti Brüksel'de dün geceboyu yapılan görüşmeler ve tartışmalar; bugün yapılacak görüşmelerin özetini sunalım.

Sonuç, Türkiye'nin kalbi İstanbul'da Patrik Devleti'nin kurdurulmasıdır.

Sonuç, azınlık mensuplarının çoğunluğa hükümran olmasıdır.

Sonuç, Türkiye'nin su kaynakları ve enerji merkezi Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun koparılmasına yönelik atılan adımdır.

Sonuç, Ermenilerin safsatalarının tanınması, ardından gelecek tazminat ve toprak taleplerine yol açılmasıdır.

Sonuç, KKTC'nin garipleşmesi, tarihi Türk katliamlarıyla dolu olduğu Rum gazeteciler tarafından bile kanıtlanan Rum Kesimi'nin tanınmasıdır.

Sonuç, Ege'deki haklarımızın Yunan'a devredilmesidir.

Sonuç, Alevi kardeşlerimizin kışkırtılması ve ayrı bir kimliği benimsemeye zorlanmalarıdır.

Sonuç, tek vücut olması gereken Türkiye'den 72 millet çıkarılması girişimidir.

Sonuç, Kürtçe eğitim dayatmasıyla Türkiye'nin birliğinin dinamitlenmesidir.

Sonuç, 30 bin vatan evladının katili PKK'nın elebaşının serbest bırakılmasıdır.

Sonuç, güzel yurdumda misyonerlik merkezi olacak binlerce ilave kilisenin açılmasıdır.

Sonuç, Türk milletinin Hıristiyanlaştırılması için 'münbit bir ortamın' hazırlanmasıdır.

Sonuç, Türkiye'nin okullarında Türk gençlerine Hıristiyanlığın öğretilmesidir.

Sonuç, mütedeyyin kitlenin hiçbir talebinin karşılanmamasıdır.

Sonuç, başörtüsü sorununun çözümlenmemesidir.

Sonuç, Türk tarımının bitirilmesidir.

Sonuç, Mehmetçiğe 'kurşun asker' rolünün verilmesidir.

Sonuç, Türkiye'nin yeraltı ve yerüstü zenginliklerine el konulmasıdır.

Sonuç, Türk reel sektörünün AB rekabeti karşısında erimesidir.

Sonuç, Türkiye'nin oyalanmasıdır.

Sonuç, AB limanına demirletilen Türkiye bandıralı geminin ne karaya çıkmasına, ne de engin denizlere açılmasına izin verilmesidir.

Sonuç, Türkiye'nin hiçbir zaman AB üyesi olamayacağının tescillenmesidir.

Nihai Sonuç, Türkiye'nin yok edilmesidir.

Aziz Türk Milletine duyurulur
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137