02 Ocak 2010 Cumartesi 00:00
Türkiye'nin zenginliği dünyaya yeter
Oğuz Kağan'ın "Yoksulluk suç olsun. Hiç bir Türk ilinde fakir insan olmasın" sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye'nin sahip olduğu yer altı kaynakları Türkiye'yi değil, dünyayı bin sene bakar" dedi. ~|~

 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisinin geldiği durumu değerlendirerek siyasilerin yaptıkları yanlışların faturasını vatandaşların ödemek zorunda kaldığını söyledi. Türk milletinin kaderinin sefalet olamayacağını dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, "Buğdayı, arpayı ve mısırı bedava fiyatına alıyorsun; üstelik gübreye ve mazota sürekli zam yapıyorsun. Peki, tarlayı ekene ne kalacak? Hiçbir şey. Araziler bom boş. Sahiplerine nedenini soruyoruz.
'Hocam, masrafları çıkaramıyoruz' diyorlar. Şimdi arkadaşlar, Türkiye'nin kaderi bu değil. Şimdi millete dönelim, milletin imkânlarıyla seferber olalım. O zaman Milli Ekonomi Modeli gündeme gelir ve hepimizin cebinde para olur."

Türkiye'nin zenginliği dünyaya yeter
Bu kadar büyük yer altı rezervlerine sahip Türkiye'de "kaynak nerede?" sorusunun anlamsız olduğuna dikkat çeken BTP Genel Başkanı, işlendiği takdirde kaynaklarımızın değerinin kat kat artacağını söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Kaynak soruyorlar, yahu bu kadar kaynağımız var. Adamlar diyorlar ki, 'Türkiye'nin 3 katrilyon dolarlık kaynağı var'. Hammadde işlenip revaç bulduğu zaman en az bire on yapar. Mesela, bir kilo demirin kilosu nedir? İki lira olduğunu varsayalım. Ama bugün otomobil üretiminde kullanılan bir kilo demiri şu kadar bin liraya alıyorsun. Hepsinde öyle. Biz buna bire on ilave edersek, 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı, en az 30 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağı demektir. Soruyorum; 30 katrilyon dolar, Türkiye'yi değil, dünyayı kaç sene bakar? Yeminle konuşuyorum, en az 1000 sene bakar, 2000 sene bakar."

Maaş almayan kalmayacak
Oğuz Kağan'ın "Yoksulluk suç olsun. Hiç bir Türk ilinde fakir insan olmasın" sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Baş, "İşte Milli Ekonominin temel kaynağı bu düşüncedir. Milli Ekonomi benim hayat birikimim ve tezimdir. Tezlerini ortaya koyarken ilk başta sokaktaki hamalı düşündüğünü belirten Prof. Dr. Haydar Baş, "Fakiri?fukarayı, İşçiyi, memuru, emekliyi düşünerek yola çıktım. Buradan açıkça ilan ediyorum. Eğer sol davasında samimi ise onun yeri burasıdır. Eğer sağ da davasında samimi ise onun da yeri burasıdır. Ben bu işi yaparım. Bunda hiç kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın" dedi. "Nasip olursa vatandaşlık maaşı almayan bir tek vatandaş bırakmayacağız" diyen Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Türk ekonomisi, sahip olduğu değerler itibariyle bizi kıyamete kadar bakabilir. AKP iktidara gelene kadar Türkiye bakire maden rezervlerine sahipti. Şimdi kaynaklarımız dış güçlere teslim ediliyor. Bizim modelimizde bu madenleri milletimizle ortaklaşa işleteceğiz.

Herkesi rahata kavuşturacağız
Türkiye'yi her türlü sıkıntıdan kurtaracak tezler ortaya koyduklarını dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "ülkenin tüm sorunlarını çözeceğimizden kimse kuşku duymasın" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Türkiye'yi kurtaracak olan bir tez var. O tez nedir? Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet tezleri. Ekonomide en sağlam, en düzgün yol nedir? İnsanın fıtratına uygun, beşeri şartlarına cevap verebilecek hayatı insanımıza ve insanlığa yaşatmak. İşte biz bunu Milli Ekonomi Modeli ile ortaya koyduk. Biz ülkenin gidişatını Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet?Milli Devlet tezlerimizle 24 saat içinde tersine çevirir, herkesi rahata, bolluğa ve huzura kavuştururuz. Bunda kimsenin kuşkusu olmasın."

El ele verirsek sıkıntılar biter
Milletin ve devletin sıkıntılarına son vermenin yine milletin elinde ve azminde olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye'nin tek alternatifi var; o da BTP'dir, Milli Ekonomi Modeli'dir, Sosyal Devlet projelerimizdir. Gelin el ele verelim. Milletin ve devletin bu sıkıntısına son verelim bu sizin elinizde, milletimizin elinde ve azminde. Gelin el ele verelim, devlet ve milletimizin nasıl şahlandığını hep beraber görelim. Gelin el ele verelim, bakınız Türkiye nasıl kurtuluyor" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137