30 Haziran 2006 Cuma 00:00
Türkiye'yi ayağa kaldıracağım
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 'enkaz devraldık' diyenlere tepki göstererek, "Madem temizleyemeyecektin, ne işin var orada. Ben Türkiye'yi ayağa kaldıracağım" dedi. ~|~

 

 


BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İzmir'de yaptığı konuşmada, iktidara geldiklerinde 'enkaz devraldık' diyenlere sert tepki göstererek, "Madem temizleyemeyecektin, ne işin var orada. Ben enkaz değil, Yüce bir milleti devralacağım, büyük Türkiye'yi ayağa kaldıracağım" dedi.

Yurt turunu Ege bölgesiyle sürdüren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın ilk durağı İzmir oldu. Fuar içindeki Göl Gazinosunda yapılan toplantıya İzmirlilerin ilgisi büyüktü. Gecede İzmirlilere hitap eden BTP lideri Baş, ülkenin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik tabloyu analiz etti, yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi ve partisinin çözüm önerileriyle projelerini anlattı.

"Şu an Türkiye'de BTP dışında hiçbir partinin sorunlara çözüm getirecek planı, programı ve projesi olmadığını" söyleyen Prof. Dr. Baş, iktidara geldiklerinde 'enkaz devraldık' diyenlere tepkisini şu şekilde dile getirdi: "Yahu senin gözün düne kadar kör müydü? Madem enkazı temizleyemeyecektin ne işin vardı orada. Ben şimdi neyi devralacağımı biliyorum. Çökmekte, batmakta, parçalanmakta olan bir vatanı devralacağım , enkaz değil. Yüce bir milleti devralacağım, büyük Türkiye'yi ayağa kaldıracağım var mısınız!"

BTP lideri bu sözlerin ardından birlik ve beraberlik üzerine çarpıcı mesajlar verdi:
"Bir ülkenin sivil ve askeri, devletle milleti bir ve beraber olmaya mecburdur. Şayet millet devletine, sivil askerine küsmüşse, bilesiniz ki orada millet yoktur. Eğer bu oyun güzel vatanımız, güzel ülkemiz üzerinde oynanıyorsa biliniz ki oyun Yüce Türk milletinedir, yüce Türk milletini tarihten silme oyunudur."

Tek bilek, tek yürek olalım
Batının çok eskiden beri Anadolu üzerinde Türk milletinin bu coğrafyadan söküp atılması anlamına gelen bir şark projesi olduğunu belirten BTP Genel Başkanı Prof. Haydar Baş, bunu sağlamanın en kolay yolunun bu birliği bozmak olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Eğer devlet milletine, sivil askere küserse batılıların emelleri gerçekleşmiş olur. Bu oyunu bozmaya, siville askeri kardeş yapmaya, bir bilek bir yürek haline getirmeye var mısınız!"

Güneydoğu ve bölge insanı üzerine oynanan oyunlara da dikkat çeken BTP lideri Baş, geçmişten, Hicaz?Filistin ve Irak'tan çarpıcı örnekler verdiği konuşmasında şunları söyledi: "İngilizler misyoner teşkilatları ile bu bölgede yoğun faaliyetler gerçekleştirdiler. İşte  o günün bedevi Araplarını ikna ettiler, sonra da bu Araplar bizi maalesef arkadan vurdu. Filistin'i terk ettik, Bağdat'ı terk ettik, arkasından görüyorsunuz ne oldu, Bağdat kan gölüne döndü. Filistin bugün her gün kan gözyaşı ve can pazarı halinde. Allah kısmet ederse Türkiye BTP iktidarında tekrar o bölgeye elini uzatacak, onları da koruyacak ve Türk İslam aleminde bir güneş doğacak."

Baş, Güneydoğululara seslendi: Hepimiz kardeşiz
Geçmişte Arap dünyası üzerinde oynanan oyunun aynısının şimdi Güneydoğu üzerine oynanmak istendiğini belirten BTP lideri Haydar Baş, bölge halkına şu şekilde seslendi: "Güneydoğulu kardeşim beni iyi dinle, ben senin kardeşinim sen de Türkoğlu Türksün! Bugün de Güneydoğu'da aynı oyunu oynamak istiyorlar.
O bölgede Hicaz'da yaptıkları gibi yüce milleti oradan çıkartıp arkasından o bölgedeki kardeşlerimizi perişan etmek, elindeki nimeti almak, kafasını kırmak namusuna tecavüz etmektir. Yarın Batılının oynayacağı oyun budur. Şimdi ben sana diyorum gel, sen ancak benimle beraber olabilirsin. Senin örfün  benim örfüm, senin adetin benim adetim, senin kanaatin benim kanaatim. Senin hiçbir şeyin batıya uymaz, senin dinin benim dinimdir. Ey kardeşim senin benden benim senden başka dostum yok. İzmir'den haykırıyor ve  dünyaya ilan ediyoruz, biz kardeşiz, bu millet kardeştir ayıranlar kalleştir."

Batı'da hürriyet yok
BTP lideri bir başka tehlikeli tablo olarak da İstanbul'u gösterdi ve AB'ye uyum adı altında azınlıklara verilen yeni haklara şu şekilde dikkat çekti:
"Bak bugün azınlıklara hak verme adı altında Bartholemeos'u, ekümenik sıfatıyla beraber İstanbul suriçi  bölgesinde devlet başkanlığı noktasına taşıyorsun. İstanbul iki defa fethedilecektir biri dedem Fatih tarafından oldu, sen ne kadar suni emellerini gerçekleştirmeye çalışırsan çalış ikinci fetih de mutlaka milletim tarafından gerçekleşecektir.
Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında insan hakları, özgürlük diyerek Avrupa'yı savunanlara da tepki göstererek şunları söyledi: "Batı'da insan hakkı, din hürriyeti varmış. Hadi oradan! Ne din hürriyeti, bir ezanı senden esirgeyen Batı'da hiçbir hürriyet yok. Hak bizdedir, hukuk bizdedir, hürriyet bizdedir, yeter ki biz kendimizi bilelim. Hiç kimse şu gerçeği unutmasın; Batı'dan dost olmaz, Batı şark milleti üzerine bir kâbustur."

Başörtüsü problemini biz çözeriz
BTP liderinin gündemindeki bir diğer konu da Başörtüsü sorunuydu.
'Çözmemiz için müsaade etmiyorlar" şeklindeki açıklamalara sert tepki gösteren Baş şöyle konuştu: "Sen Bartholomeos'u ekümenik ilan ederken müsaade ettiler, askerin başına çuval geçirirken müsaade ettiler, Ege için müsaade ettiler, Kıbrıs konusunda müsaade ettiler, hani sana müsaade etmiyorlardı. Evet biri müsaade etmiyor ama seni iktidara taşıyanlar müsaade etmiyor buna. Biz her problemi halledeceğiz. Bizim öğrencilerimiz milletine, devletine, Atatürk'üne sahip çıkacak  ve istediği hürriyeti doya doya yaşayacaktır kimsenin kuşkusu olmasın.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100