11 Temmuz 2006 Salı 00:00
Türk'ün olduğu yerde zulüm olmaz


BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Çatalca'da düzenlenen Kuvay?ı Milliye Gençlik Kampı'nda yaptığı konuşmada, Irak'taki ve Filistin'deki kıyımları hatırlatarak, "Türk'ün hakim olduğu yerde zulüm olmaz" dedi.

~|~

 

 


Kuva?i Milliye dergisinin İstanbul Çatalca'da düzenlediği gençlik kampı önceki gün sona erdi. Kampın onur konuğu Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'tı. İstanbul'dan gelen kalabalık vatandaş topluluğunun da katıldığı açık hava toplantısında konuşan BTP Lideri, "Burada 10 gün boyunca eğitilen gençlerimize Türk milletinin geleneğini, örfünü, siyasetini, adetini, tarihini, dilini, dinini öğreterek, onları tek bilek tek yürek yaptık. O yüzden bu gençlerimize biz yarınımızı rahatlıkla emanet edebiliriz" dedi.

İnsanlığa hürriyeti Türk Milleti getirecek
ABD'nin Irak'ta yaptığı insanlık dışı eylemlerini ve İsrail'in Filistin'de sürdürdüğü katliam dizisini değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu mu insanlık, bu mu demokrasi" diye sorarak, şu tespitlerde bulundu: "Dünyada insanlığa adaleti, haysiyeti, şerefi, insan haklarını, can emniyetini, mal emniyetini, namus emniyetini, din ve vicdan emniyetini yaşatacak tek irade vardır: O da Türk milletinin iradesidir."
"Türk'ün hakim olduğu yerde zulüm olmaz" diyen BTP Lideri, bundan dolayı Türk milletini tarih sahnesinden silmeye çalıştıklarına dikkatleri çekti.

İmhaya karşı yek vücut olalım!
Bundan ötürü bugün devletle milleti, siville askeri karşı karşıya getirmek suretiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu laik demokratik Cumhuriyetimizi imha etmeye çalıştıklarını hatırlatan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, gençlere "Bunlara karşı durmaya, bunları imha etmeye var mısınız?" şeklinde seslenerek, onlardan söz aldı.

Din eğitimi tahrif edildi
Btp lideri Çatalca'daki gençlik kampında milli eğitim bakanlığının din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitaplarında yaptığı müfredat değişikliklerine de dikkat çekti.
AKP iktidarının eğitim müfredatı konusunda değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Baş, mevcut iktidar döneminde özelikle din kitaplarında inanılmaz değişikliklere imza atıldığını hatırlattı. Prof. Baş çarpıcı şu çarpıcı örnekler verdi:
"İlk örnek 6. sınıf din kitabı sayfa 96'dan...
4 büyük kutsal kitap başlığı altında verilen bilgide Kuran?ı Kerim'in yanı sıra Tevrat, İncil ve Zebur'un da değişmeden bir bütün olarak günümüze kadar geldiği öne sürülüyor. Bu ifadenin İslam kaynaklarına göre yanlış olduğunu beyan ettik. Yine 5. sınıf din kitabının 20 sayfasında Kelime?i Tevhid'den, Muhammedürresülüllah bölümü kaldırılmış.
Aynı şekilde din kitaplarında Veda Hutbesi'nin son bölümünde yer alan size Kuran ve Sünnetimi bırakıyorum  ifadesinden sünnet kısmı bilinçli olarak çıkarılmış.
Önceki yıl yapılan 4. sınıf soru kitapçığı ikinci deneme sınavı soru 19.
'Gönderilen son peygamber hangisidir.'
Cevap elbette Hz. Muhammed. Ancak oradaki cevap Hz. İbrahim olarak verilmiş. 
Yine İslam tarihi boyunca hiçbir örneği olmamasına rağmen 4. sınıf ve 5. sınıf din kitaplarında Peygamber Efendimize ait minyatür resimlere yer verildi.
Müslüman ? Türk milletinin örfünde böyle bir şey var mı? Bunlar çokça böyle Hıristiyanlık temasını gençliğimize  öğütlemek üzere uydurulan programlar...
Ve bir başka çarpıcı örnek daha.
6. sınıf din kitabı sayfa 102?103.
iyilik anlatılırken Tevrat, Zebur ve incil'den bölümlere yer veriliyor."

Peki bütün bunların amacı ne?
İşte BTP Lideri'nin bu soruya verdiği cevap: "Milli Eğitim Bakanlığı'nın uyguladığı programlarda, din kültürü, din eğitimi adı altında yaptıkları iş neslimizi dininden uzaklaştırmak. Mukaddes inancımızdan uzaklaştırmak, ne olduğu belirsiz bir inancın sahibi Müslüman İsevi yapmaya çalışmaktır. ılımlı İslam denilen bu kavramı bugünkü iktidar maalesef okullarımızdaki çocuklarımıza zerketmektedir. Bu iktidara sandıkta dersini vermeye var mısınız?"

Prof. Dr. Haydar Baş, Çatalca konuşmasında Nobel'e aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli'ni de ayrıntılarıyla anlattı.
Model'in temel esaslarından biri vatandaşlık maaşı. Baş bu projenin terörü de bitirecek bir argüman olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: "BTP iktidar olduğu gün Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşlarının tamamı vatandaşlık maaşı alacak."

Bedava enerji!
Şehit yakınlarına maaş, engelli vatandaşlara maaş, coçuk maaşı, evlilik kredisi ve sınavsız üniversite gibi Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan temel esasları da anlatan Prof. Dr. Baş, BTP iktidarında bedava enerji sözü de vererek, bunu şu şekilde anlattı: "BTP iktidarı döneminin 18. ayının sonunda enerjinizi bedava kullanacaksınız."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137