07 Mart 2011 Pazartesi 00:00
Ülkeleri içeriden karıştırıyorlar


Batılı ülkelerin milyarlarca dolar harcamalarına rağmen ne Afganistan'da ne de Irak'ta istediklerini elde edemediklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Artık Büyük Ortadoğu Projesinin hedefindeki ülkelerde dışarıdan müdahale yapmıyorlar, fitneyi içten çıkartıyorlar" dedi
~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Tunus ve Mısır'la başlayan ve Libya'yı kan gölüne çeviren gelişmeler üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Yaşanan olayların Büyük Ortadoğu Projesi'nin adımları olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, global ülkelerin İslam coğrafyasının kaynaklarını ele geçirmek için harekete geçtiklerini dile getirdi. Konuşmasında Libya'da yaşanan olayları geniş bir şekilde değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, Kaddafi'nin halkını aç bırakan bir lider olmadığını söyledi. Libya'da demokrasi olmadığı şeklindeki değerlendirmelere katılmadığını dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş particilikle demokrasi oluyor da neden kabilecilikle demokrasi olmasın diye sordu.

Kaynaklara göz diktiler
"Ortadoğu İslam ülkelerinde yaşanan olayların fitilinin bu coğrafyanın kaynaklarının batılı ülkeler tarafından ele geçirilmesi için ateşlenmiştir" diyen Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Ortadoğu ve Kuzey Afrika İslam ülkelerinde çok yeni bir hareket başladı. Ortadoğu'da halkların demokrasiyi istemesi bir bahane? Global ülkelerin asıl hedefi bu ülkelerin kaynaklarını elde etmek. Meğer bütün fitne buradan kopuyormuş. Mısırı ele aldıkları zaman 'Bu Mübarek çok dikta bir adam. Demokrasiye yer vermez, halkın rızkını kendi tarafına alır fakire fukaraya bakmaz. Sağlık hizmeti ve sosyal hizmetler yoktur. Kültür ve eğitim hizmeti yoktur' diye bir sürü şey sayıyor. Peki, ne olacak? 'Bunu değiştireceğiz' diyorlar. Demokrasiyi getireceğiz diye Mısır halkını kışkırttılar. Bir de baktık ki demokrasi yerine askeriye geldi. İşin başına oturdu. Gele gele demokrasi adına asker geldi. Kim getirdi bunu? Sözde halk getirdi hakikatte bu olayı tezgâhlayanlar bu işi buraya taşıdılar. Fas'ı aynı düşünebilirsiniz şu anda Libya'da büyük olaylar var burasını da aynı düşünebilirsiniz."

Kaddafi halkına veren bir adam
Libya'da uzun yıllar çalışmış ve o ülkeyi çok iyi bilen kişilerin Kaddafi'nin halkını aç ve yoksul bırakan bir adam olmadığını bilakis kendi halkını düşünen bir idareci olduğunu kendisine söylediklerini dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Tanıdığım insanlarla sohbet ettim. 'Siz bu Libya'da çalıştınız Kaddafi denilen adam halkının geçimini temin etmiyor mu? Bunları aç susuz mu bırakıyor? Diye sordum. Yok, bilakis Kaddafi çok cömert adam kendi halkını kabileleri çok iyi düşünüyor ve adil paylaşım da yapıyor' dediler. Demek Kaddafi denildiği gibi halkının elindekini alan değil, halkına veren adammış öyle mi? Şimdi bu adamlara ben şunu teklif ediyorum; eğer bu adamlarda zerre kadar ar namus varsa üç dört tane kamera göndersinler Libya'nın sokaklarını çeksinler bunu millete göstersinler. Bu ne ahlaksızlık. Evet bu adam diktatör doğru ama bu adamın diktatörlüğü kendi milletine yani kendi milleti için."

Büyük saptırma var
Libya'da demokrasi olmadığı şeklindeki değerlendirmelere katılmadığını dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş particilikle demokrasi oluyor da neden kabilecilikle demokrasi olmasın diye sordu. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Libya'da demokrasi yokmuş, diyorlar. Kabile hayatı demokratik hayat değil midir? Kabilelerden topladığı temsilcilerle beraber meclis oluşturmuş, temsili demokrasi budur zaten. Seninki particilikle olan demokrasi, onun ki kabilecilikle olan demokrasi. Şimdi arkadaşlar korkunç bir saptırma var olayın içerisinde."

Planlar değişti
Konuşmasında Afrika ve Ortadoğu üzerine bu oyunların niçin oynandığı üzerinde de duran Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "11 Aralık 2004 yılında Fas'ta bir toplantı yapıldı. Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika gelişimi çerçevesinde gelecek için form adı altında bir toplantıydı bu. Bu toplantının başkanlığını ABD'nin o günkü Dışişleri Bakanı Colin Powel yapıyor. ABD Başkanı adına burada konuşma yapıyor. Konuşmada Büyük Ortadoğu Projesine giren ülkelerde ki değişimi dışarıdan empoze etmeyeceğiz, kararını aldılar. Niye bu kararı aldılar? Bu kararı almalarının nedeni muazzam servet sarf etmelerine rağmen ne Afganistan'da ne de Irak'ta istediklerine vasıl olamadılar. Dediler ki bu böyle olmayacak nasıl bir demokrasi anlayışıyla biz bu işi yapalım? 'Büyük Ortadoğu Projesinin hedefindeki ülkelerde dışarıdan biz hiç bir etki yapmayacağız, fitneyi içten çıkartacağız' dediler. İngilizler bunu 1850'li yıllardan sonra Hicaz bölgesinde Ortadoğu'da bunu uyguladılar. Benim kanaatim İngilizler Amerikalıları uyarmış olmaları lazım niye böyle saçma sapan iş yapıyorsunuz? Biz tarihte bu işi uyguladık bunun planı programı projesi ortada ve bundan netice aldık. Bizim Ortadoğu'da Hicaz bölgesinde yaptığımız münafıklığı yapın, yani müslüman görünün ama gâvurluğunuzu yapmaya devam edin işin Türkçesi bu."

Milyar tane Amerikalı Kaddafi'nin tırnağı etmez
Milyar tane Amerikalının Müslüman olan Kaddafi'nin tırnağı etmeyeceğini dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Ben Kaddafi'yi günahım kadar sevmem. Ama değil mi ki Kaddafi müslümandır. Milyar tane Amerikalı bir tane Kaddafi'nin tırnağı etmez. Samimi olarak konuşuyorum. ABD kim oluyor? ABD önce kendi memleketinde 30 milyon köprü altında yaşayan insan var onların karnını doyursun. Dünyaya nizam getireceklermiş. Ne nizamı? Yapılmak istenen milletin elindekini alıp mağdur etmek onları ölüme terk etmektir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137