19 Eylül 2002 Perşembe 00:00
Üretene de,tüketene de devlet desteği
Türkiye'yi içinde bulunduğu kuşatılmışlıktan, sürüklendiği ekonomik krizden çekip çıkarmak, dünya lideri?kainat devletine dönüştürmek için yola çıkan Bağımsız Türkiye Partisi, mitinglerine devam ediyor. Son miting Yozgat'ta gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanını dolduran 10 bini aşkın Yozgatlı, II. Kuvay?ı Milliye'nin önderi, BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ve BTP kurmayları ile tanışma, devrim niteliğindeki projeleri dinleme imkânı buldu.

Diğer partilerin işlediği cinayet

BTP'nin Yozgat mitinginde bir konuşma yapan Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş, seçime giren bütün partilerin, "AB, IMF olmadan memleketimizin kalkınması, açımızın karnının doyması, işsizlere iş bulunması hiç mümkün değildir" derken, BTP'nin, "Bu millete aş da, iş de bulacak var" dediğini belirtti ve "Oğuz Kağan, 'Gökkubbe çadırım, güneş bayrağımdır' diyor. Bu milletin geçmiş büyükleri bu kadar idealist, ufku geniş iken şimdi siyasilerin 'karnımızı Avrupa olmazsa doyuramazsınız' tavrı, nereden nereye getirild~|~iğimizi göstermesi bakımından manidardır" dedi. Avrupa'nın her zaman Türk milletinin karşısında yer aldığı, medeniyetimizi, kültürümüzü, dinimizi kabul etmediği için AB'ye karşı olduklarını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Avrupa ile bizim kan uyuşmazlığımız var. Avrupalı ile Türk bir olamaz. Bunu kabul edersek en büyük cinayeti işlemiş oluruz. Bugün bütün partilerin işlediği cinayet de budur" şeklinde konuştu.

Enflasyonu ancak BTP düşürür

Mevcut hükümetin enflasyonu düşürme adı altında birçok yalana başvurduğunu, maliyetlerini, vergilerin arttırıldığı bir ortamda "enflasyonu düşürdük" demenin bir yalandan ibaret olduğunu söyleyen, bunu, ekmek, benzin, mazot, dolar vs. kalemlerinde % 200'lere varan fiyat artışları ile ortaya koyan Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'deki enflasyonun talep değil maliyet enflasyonu olduğunu; maliye?sigorta vergilerini, enerji, hammadde girdilerini düşürmeden, kredi faizlerini sıfırlamadan enflasyonu düşürmenin mümkün olmadığını söyleyerek BTP'nin bunu yapacağını kaydetti.

Müjde üstüne müjde

Prof. Dr. Haydar Baş, devamla, tarımda üretim sınırlamasına son verme; isteyene istediği kadar üretme ve pazarlama garantisi; tarım kesiminin borç faizlerini sıfırlama; topraksızları toprak sahibi yapma; tarım kesimine, sanayiciye, KOBİ'lere, esnafa, parasızlıktan evlenemeyenlere faizsiz kredi verme; 100 milyarın altında geliri olandan bir tek kuruş vergi almama; emeklinin, memurun, işçinin maaşını 2 katına çıkarma; sınavsız üniversite; ev hanımlarına emeklilik hakkı; evsizleri ev sahibi yapma; cezaevlerindekilere çalışma hakkı; özürlülere ve şehit ailelerine devlet garantisinde yaşam; herkesin sağlık hizmetinden istifade etmesini sağlama ve sağlık sigortası kapsamına alma müjdelerini yineledi.

Kaynaklar hazır

Prof. Dr. Haydar Baş, bütün bunları gerçekleştirmek için kaynaklarının hazır olduğunu belirtti. "Ancak kaynaklarımızı seçime on beş gün kala açıklayacağım. Çünkü açıkladığımız bütün projeler çalınıyor. Anlatsam bunları da çalacaklar. Bir Türkiye'yi değil 700 Türkiye'yi doyuracak kaynak bulacağız" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Ancak size bir hesap yaparak bu milletin emeğinin, üretiminin nasıl sömürüldüğünü izah edeceğim. Borçlara şu anda verdiğimiz faiz (yıllık) 55 katrilyondur. Bütçenin 55 katrilyonunun faiz borçlarına verildiği bir ülkede insanımızın oturması, kalkması, yemesi, içmesi mümkün müdür? Ekonomik olarak biz maalesef bağımsızlığımızı kaybettik. BTP iktidarında, borçları bir yıl içinde ödeyeceğiz. Nasıl ödeyeceğimizi seçime 15 gün kala açıklayacağız, göreceksiniz. Böylece yılda 55 katrilyonluk faiz yükünden kurtulacağız. Sadece bu yükten kurtulmak suretiyle elde edilen kaynak bile gençlerimizi evlendirmeye, annelerimizi emekli etmeye, evsizleri ev sahibi yapmaya yeter de artar bile."

Prof. Dr. Haydar Baş ilgi odağı

BTP'nin Yozgat mitinginin ardından, DYP kontenjanından milletvekili adayı ATP'li Edip Ersöz ile ATP İl Başkanı Vedat Altınok, BTP seçim otobüsüne gelerek Prof. Dr. Haydar Baş'ı ziyaret ettiler. Türkiye'nin geleceğine ilişkin konulardaki projeleri ve açıklamaları için teşekkürlerini ilettiler. Fikir teatisinde bulundular. Mustafa Taşçı adlı bir vatandaş da Prof. Dr. Haydar Baş'a hitaben, "Allah bizleri düzeltsin de sizin gibi bir insanı başımıza getirsin" diyerek önemli bir nükteye dikkat çekti.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100