05 Aralık 2009 Cumartesi 00:00
Vatandaşlık Maaşı terörü tarihe gömecek
Terörle mücadelede başarılı olunması için Türkiye'de fakirliğin ortadan kalkması gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, Vatandaşlık Maaşı projesinin bir an önce devreye girmesi gerektiğini söyledi. ~|~

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yaptığı açıklamada terörle mücadelede başarılı olunabilmesi için kendisine ait Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan projelerden biri olan 'Vatandaşlık Maaşı'nın mutlaka devreye konulması gerektiğini söyledi. Konuşmasında sosyal devletin önemine de vurgu yapan Prof. Dr. Baş, "Milletinden vergi olarak toplanandan daha fazlasını millete veren devlete Sosyal Devlet denir" diye konuştu. Bağımsız Türkiye Partisi'nin ortaya koyduğu tüm projelerin gerçekleştirebilmek için gereken tüm kaynakların da fazlasıyla hazır olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, terör sorununu çözebilecek iradenin sadece Bağımsız Türkiye Partisi'nde olduğunu söyledi.

Vatandaşlık Maaşı devreye girmeli
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yaptığı açıklamada terörle mücadelede başarılı olunabilmesi için kendisine ait Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan projelerden biri olan 'Vatandaşlık Maaşı'nın mutlaka devreye konulması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz özellikle Güneydoğu insanımızı dikkate alarak her vatandaşımıza 500 TL vatandaşlık maaşı verilmesini uygun gördük" diyerek, yetişkin her Türk vatandaşına verilecek olan 500 TL 'Vatandaşlık Maaşı'nın yanı sıra bölgenin tarım, hayvancılık ve sanayide ciddi bir kalkınma sürecine sokulması gerektiğinin altını çizdi ve şunları söyledi: "Bir aileye normalde dört beş ayrı yerden para gelecek. Şimdi bu insan böyle bir hayatı yaşamaya başlamışken, faraza bir evladını kandırarak dağa çıkardılar. Ana?baba, 'aferin, iyi yapıyorsun' mu der, yoksa 'oğlum sana sütümü helal etmem, bu devlet bizim babamız olmuş, bize iş bulmuş, bize aş bulmuş' mu diyecek? Elbette insanlarımız, vatandaşına baba olmuş devlete sahip çıkacak ve dağdaki evlatlarına da 'in aşağı' diyecekler."

Sosyal devlet veren eldir
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı açıklamasında 'sosyal devlet ile milli devlet' kavramlarını çarpıcı vurgularla ortaya koydu. Milletinden vergi olarak toplanandan daha fazlasını millete veren devlete "Sosyal Devlet" denir. Sosyal devlet alan el değil, veren eldir" diye konuşan Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında şunları söyledi: "Esnafımız, sanayicimiz, tarım kesimi, ormancısı, hayvancısı, denizcilikle uğraşan balıkçı kardeşlerimiz hülasa her kurum ve kuruluş mensuplarımız, bilhassa ev hanımlarımız, çocuklarımız bu dönemde eskilerin tabiriyle "harap ve bitap" düşmüştür. Yani tamamen tükenmiştir. Biz BTP olarak iktisadi açıdan hiç kimsenin hazırlanmadığı kadar güçlüyüz ve hazırlıklıyız."

Fakirliğe son vermek için çalışıyoruz
"Türkiye Cumhuriyeti hudutları içerisinde tespit edilmiş tam 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağımız var" diye konuşan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Bizim mücadelemiz bu madenlerimizin devlet ve millet ortaklığıyla işler hale getirilmesi ve milletimizin yoksulluğuna, fakirliğine son verilmesidir" dedi. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Düşünebiliyor musunuz Gümüşhane'de tam 1 trilyon dolarlık altın rezervi var. Ama Gümüşhaneli kardeşlerim geliyor, İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de işçilik yapıyorlar. Bir lokma ekmek için gurbette çalışmak zorunda kalıyorlar. Ama onun ayağının altındaki altın rezervini siyasiler, Anatolia Minerals şirketine iktidar karşılığı hibe etti. Siz 70 milyon insana bu maaşın nereden bulacaksınız diyorsunuz... Elimizdeki altını yabancıya peşkeş çekenlerin icraatlarına dur diyecek, bunları millete ikram edeceğiz."

Terörü BTP'nin projeleri bitirecek
Prof. Dr. Haydar Baş "Bağımsız Türkiye Partisi, Sosyal Devlet projeleri ve Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan kadın?erkek herkese bağlayacağı 500 TL'lik 'vatandaşlık maaşı' ile halkımızın tamamını kucaklayacaktır. Vatandaşlık maaşını alan halkımız, dağa çıkan teröristler kendi yakınları dahi olsa, onları "yediğimiz kabı kirletmeyin, doyduğumuz sofrayı devirmeyin?" diye ikaz ederek bizzat kendi elleriyle dağdan aşağıya indirecektir. Böylece devlet ile milletimizin arasına girmek isteyenlerin tezgâhları da bozulacaktır. BTP, Türk devletini hiçbir ecnebi devlet veya güce muhtaç kılmadan Milli Ekonomi Modeli ile kalkındıracağı için, terörü besleyen hiçbir devletin karşısında boynu bükük olmayacak, milli duruş ekseninde tam bir devlet kararlılığı ortaya konacaktır. İşte o zaman terör odakları da onları besleyen güçler de avuçlarını yalayacaktır" şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137