12 Ağustos 2009 Çarşamba 00:00
Vatikan rıhtımına atılan demir

Yazarımız Abdulah Kibarlı, AKP hükümetinin AB'ye girme projesi kapsamında bir takım projelere imza attığını belirterek, "Türkiye'ye dikte edilen bu talimatlar, inanç değerlerimizde derin tahribatlara yol açıyor" diye yazdı.
~|~

 


 

AB'ye uyum için
Vatikan rıhtımına atılan demir

AKP hükümetinin, Amerika'nın BOP'u kadar önem verip, peşinden koştuğu diğer bir proje de AB'ye girme projesidir. AB müktesebatı (uyum yasaları) adı altında Türkiye'ye dikte edilen bu talimatlar, inanç değerlerimizde, kültür hayatımızda, mukaddesatımızda derin tahribatlara yol açan uygulamalara neden olmuştur ve olmaya devam etmektedir. AKP hükümeti, AB ham hayali uğruna can havliyle çabalamaktadır. Hükümetin bu icraatlarından bazılarını hatırlayalım:

1? Bilindiği gibi R. T. Erdoğan ve A. Gül, 29 Ekim 2004 tarihinde AB Anayasası'nı imzaladılar. Nerede?  "Bütün Türkler yok edilmeden Hıristiyan dünyası rahat etmeyecek!" diyen Papa Cixtus'un (1585?1590) heykeli altında, manevi huzurunda?

2? Papa Jean Paul'ün ölümü dolayısıyla, İçişleri Bakanlığı'nın emri ile tüm vatan sathında bayraklar yarıya indirildi. İçişleri Bakanlığı, 8.4.2005 Cuma günü tüm resmi dairlerde gündoğumundan?günbatımına bayrakların yarıya indirilmesini istedi. Emir örneği için: (http://www.istanbul.gov.tr/images/docs/emir.doc)
Halbuki  Papa için Rusya'da bile bayraklar yarıya inmedi (!?)

3? Papa 16. Benedict'in sevgili Peygamberimiz'i hedef alan "Muhammed kılıçla din yaymaktan başka ne yapmıştır?"  şeklindeki pervasızlığına hiçbir ciddi karşılık verilmedi.
Önce Papa'yla görüşmeyeceğini söyleyen Erdoğan, aksine Papa'yı uçağın merdivenlerinde karşıladı.
Sorulmaz mı; İslam ve Hz. Peygamber karşıtı Papayı düşmanca konuşmasının ardından uçak merdiveninde karşılamak neyin nesidir?
Bu dönemde din telakkisinde yetkili ağızlardan ilginç beyanlar geldi:

4? Erdoğan, "Yahudi karşıtlığı utanç verici bir akıl hastalığının tezahürüdür, katliamla sonuçlanan bir sapkınlıktır" dedi. (http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/HAZIRAN/11/p01.html)

5? Erdoğan 2002 seçimi öncesi Of'ta şöyle dedi:"Türkiye'de 30'a yakın etnik grup ve 4 hak dine mensup herkesi kucaklıyoruz". (http://www.yenisafak.com/arsiv/2002/temmuz/12/p3.html)
Erdoğan birden fazla hak din ifadesini 3. Din Şûrâsı'nda da tekrarladı: "Bütün gerçek din ve inançlar, insanlığı hayra, iyiliğe, güzelliğe çağırmıştır." (21/9/2007 Vakit)
Halbuki Kur'an?ı Kerim'e göre tek hak din İslam'dır. Yüce Allah, bütün peygamberlerinden de, Almelere rahmet Hz. Muhammed'in risaletine kavuştukları takdirde O'na inanıp tabi olacaklarına dair taahhüt almıştır.

6? II. Vatikan Konsili tarafından 1965'te karar altına alınan "Dinlerarası diyalog" projesi uygulamaya geçirilerek AKP hükümeti tarafından Antalya'da Dinler Bahçesi açıldı. (Aralık 2004) Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde Başbakan tarafından açılan "hoşgörü merkezi"nde cami, kilise, sinagog aynı avluya bakıyor.
7? Yüzlerce talebe yurduna mülkiyetine bakılmasızın el koymak için yasa teklif edildi. Vakıf, dernek, hatta şahsa ait binaları işgal anlamına gelen korkunç maddeyi, tepkiler üzerine tasarıdan çıkarmak zorunda kaldılar.
( Tasarı yasalaşsaydı bu yurtları boşaltmayan kişi ve dernekler, mülki idare tarafından 3 ay içinde tahliye edilecekti.) (www.basbakanlik.gov.tr/docs/kkgm/kanuntasarilari/101?1262.doc) "Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" Madde 35.
? AKP hükümeti bu yasa teklifini, cumhurbaşkanlığı ile ilgili mağduriyet edebiyatına sarıldığı süreçte verdi.

8?  AKP'li Belediye Başkanı Kadir Topbaş: "Ayasofya turizme açılmış? Tekrar camiye çevirelim demek gereksiz bir polemik!" dedi. (29 Şubat 2004 ? Pazar Postası)

9? Erdoğan, Rotaryen toplantısına katılan ilk başbakan oldu. Ali Babacan da masonik bir kuruluş olan Bilderberg toplantısına katıldı.
(Vakit Gazetesi ? 17.05.2003)
AKP'li Bülent Arınç, Antalya Kemer'de Rotaryenlere "Siz veren elsiniz, öpülecek elsiniz" dedi. Rotary rozeti takan Arınç, plaketini 2430. Bölge Guvernörü'nün elinden aldı. (Vakit Gazetesi ? 18.05.2003)

10? Türkiye'de ilk defa Siyonizm konferansı yapıldı. Theodor Herzl, Milli Kütüphane'de anıldı. (7.12.04 ? Vakit) AKP'li belediye başkanı Kadir Topbaş, Hür ve Kabul Edilmiş Büyük Masonlar Locası'nın toplantısına katıldı. (14.12.2004 ? Vakit)

11? AKP'nin "sulandırılmış?ılımlı İslam projesiyle geldiği"ne dair bir olay da şudur:
Başbakanın başdanışmanı Cüneyt Zapsu'nun eşi, kadın?erkek aynı safta namaz kıldı.
Beyza Zapsu "Cuma'yı ben kıldırayım. Türkiye'de bir ilk olsun." dedi. (Hürriyet, 23.01.2009; Takvim, 22.01.2009).

12? Umuma açık içkili yerlerin okullara uzaklığı 200 metreden 100 metreye indirildi. Turizmi teşvik kapsamında olan yerlerde ise mesafe şartı aranmayacak. (4.4.2004 ? Türkiye)
Ve bazı ilklere de AKP imza attı:
AKP'den bir ilk: Gay ve Lezbiyen Filmleri Festivali'ne onay verildi. (27.09.2004 ?Vakit)
"Outistanbul 1. Uluslararası İstanbul Gay ve Lezbiyen Filmleri Festivali"
Aile Sağlığı adı altında bazı okullarda "eşcinsellik" dersi verildi. Tepki gelince uygulama durduruldu. (16.03.2007 ? Zaman)
Türkiye'nin ilk eşcinsel oteli açıldı. (31.05.2007 ? Posta)
İbre AB ve Vatikan'a dönünce ilginç uygulamalar da başladı:

13? AB mevzuatına uygun Türk Gıda Kodeksi yayınlandı. "Çiğ Kırmızı Et ve Hazırlanmış Kırmızı Et Karışımları Tebliği" Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4716801_p.asp)
? Domuz ve yaban domuzu kasaplık hayvanlar arasına alındı. Kasaplarda domuz etinin dana eti ile beraber satışı serbest bırakıldı.

14?  "Zina suç olmaktan çıkarıldı" (2004). AKP'nin meclisten geçirdiği TCK'nın 230. maddesi: "Aralarında evlenme olmaksızın dini nikah yapanlar, 6 aya kadar hapisle cezalandırılırlar." (2004) maddesi getirerek; nikahsız birlikteliğin önünü açtı, zina suç olmaktan çıkartıldı.
? Iğdır Valisi şu açıklamayı yapma ihtiyacı hissetti: "Fuhşun suç sayılmaması ve yaygınlığı yüzünden namuslu kadınlarımız neredeyse sokağa çıkamaz hale geldi." (23.11.2005 ? Vakit)
"Dağa, taşa tek yol İslam yazacağız" diye yola çıkanların yıllar sonra zinayı yasak olmaktan çıkaracağını ve domuz eti satışını serbest bırakacağını, o zaman söyleselerdi, herhalde kimse inanmazdı.

15? 4928 No.lu ve 15.07.2003 tarihli Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 'cami' kelimesi 'ibadethane' olarak değiştirilerek apartman kiliselerinin önündeki yasal engel kaldırıldı.
(25173 sayılı Resmi Gazete ? Yayın tarihi:19 Temmuz 2003 Cumartesi)

16? Diğer yandan "Kasımpaşa Büyük Piyale Kur'an Kursu Yıkımı" ülke tarihinde bir ilk oldu.
Tarih: 3 Nisan 2007 ( Mevlid kandilinden 3 gün, Akdamar Kilisesi açılışından 5 gün sonra?)
Yer: Kasımpaşa (Erdoğan'ın eski mahallesi?)
? Yüzlerce polisin hazır bulunduğu yıkımda cemaate biber gazı sıkıldı.
? Yıkımı Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaptı.
? Büyük Piyale Kur'an Kursu, "yürütmeyi durdurma kararına rağmen" yıkıldı.
(30 günlük yürütmeyi durdurma kararı: İstanbul 5. İdare Mahkemesi. Esas No: 2007/647)
Müslümanların gözleri önünde bu uygulamalar hayata geçerken, daha önemlisi de eğitim alanında itikadımızı derinden sarsan bilgiler de çocuklarımıza verilmeye başlandı.  (Devam edecek)

Abdullah KİBARLI / editor@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.