20 Mart 2010 Cumartesi 00:00
Vekiller çiftçiye pazar arayacak
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş partisinin İzmir il kon gresinde yaptığı konuşmada tarım sektörünün içinde bulunduğu durum üzerine çarpıcı değerlendirmeler yaptı. ~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş partisinin İzmir il kongresinde yaptığı konuşmada tarım sektörünün içinde bulunduğu durum üzerine çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Avrupa Birliği ve IMF talimatlarıyla hareket eden hükümetlerin çiftçiyi perişan ettiğini açıklayan Prof. Dr. Haydar Baş, "Avrupa Birliği'ne girmek istiyor musun? O zaman tarımla iştigal eden 35 milyon nüfusun 25 milyonunun devreden çıkaracaksın. Avrupa Türkiye'den bunu istedi. Bu hükümet de bu isteği yerine getirdi. Size toprağınızı terke3din deseler isyan edersiniz. Ne yaptılar? Öyle bir taktik kullandılar ki, en ürününü 5'e mal ettin o sana 4 lira fiyat verdi. 6'ya mal ettin o sana 5 lira fiyat verdi. Bu sefer sen ne yaptın? Eyvah bu ürün kar getirmiyor dedin ve üretimi bırakmaya mecbur kalıp, köydeki arazilerini satmak zorunda kaldın" diye konuştu.

Tarım ürünlerinde ithalata son vereceğiz
"Türk çiftçisini elinden toprağını almak istiyorlar" diye konuşan Prof. Dr. Haydar Baş kendisine ait Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan tarım projeleri hakkında bilgi verdi. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Bağımsız Türkiye Partisi döneminde ithal buğdaymış, mısırmış, incirmiş, etmiş bunların tamamına son vereceğiz. Benim ülken değil Türk milletini, on tane Türk milletini bakacak kaynaklara sahip. Senin toprakların bu. Onun için oraları kapatacağım ve bütün yetkiyi millete vereceğim."

Vatandaş devletten razı olacak
İktidarları döneminde ithal tarım ürünleriyle çiftçilere darbe vurmayacaklarını söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, tarım kesimine devlet desteği sağlanacağını deklare etti. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Amerika verince oluyor. AB verince oluyor, Türkiye veremiyor? Neden veremiyor? Çünkü sen onların uşağı oldun. Kendi bağımsız iradenle, düşüncenle bir şey yaptığın var mı? Kimse endişe etmesin. Hem tüketici ucuz fiyata satın alacak, hem üreticinin cebine para girecek, memnun olacak, zengin olacak ve devlet de bu hizmeti karşılığında vatandaşında dua alacak."

Vekiller çiftçiye pazar arayacak
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında tarım politikasından ana başlıkları da şöyle sıraladı: "Yüzde 50 avansını tarım köylüsü ocak ayında alacak. Ürününü teslim ettiğinde geri kalan yüzde 50'sini alacaksınız. Milletvekilleriniz Meclis'e gidip kavga etmeye fırsat bulamayacak. Senin ürünlerine dünyada pazar arayacak. Ürünü fiyatını kim tespit edecek? Onun fiyatını sen tespit edeceksin. İlgili kooperatifin tespit edecek. Baba devlet de senin dediğin parayı verecek. Yetmedi! Ürününü ve çiftçiyi ücretsiz sigortalı yapacağız. Çünkü sen bana lazımsın. Ürünün de lazım. Çünkü bir savaş olursa ekmek olmadan bu savaş kazanılmaz. Bunlar stratejik ürünlerdir."

Atatürk'ün yolundan gidilmeli
İzmir'deki konuşmasında kaynak nerede sorusuna da cevap veren Prof. Dr. Haydar Baş yer altı kaynaklarımızın tamamına yakınının yabancı şirketlerin eline geçtiğini söyledi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "İnönü Lozan anlaşmasında Mustafa Kemal Atatürk'e bir telgraf çekiyor. 'Paşam Güneydoğu sınırlarımızı ABD kabul etmek istemiyor. Bir şartı var. Türkiye'nin yer altı kaynaklarının isletmesini ABD'ye vermemiz' diyor. Telgraf okununca ayağa kalkıyor merhum, 'kan dökülerek, can verilerek alınan vatan masa başında satılamaz' diyor ve yırtıp atıyor. Onun için yapılacak olan iş aynı yoldan gitmektir. Bu anlaşmaları feshetmektir."

Gerçek bağımsızlık BTP döneminde
Türkiye bağımsızlığına gerçek anlamda Bağımsız Türkiye Partisi döneminde kavuşacak diyen Prof. Dr. Haydar Baş şu dikkat çekici açıklamayı yaptı: "Bağımsız Türkiye batının boyunduruğundan kurtulduğu zaman her şeyine kendisi hâkim olur. O zaman nurdan bir nur topu haline gelir. Bu Türkiye böyle bir Türkiye'dir. Bu millet böyle bir millettir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.