21 Mart 2010 Pazar 00:00
Yoksulluğa elveda zenginliğe merhaba

Milli Ekonomi Modeli uygulandığı zaman Türk milletinin gerçek sosyal adalete kavuşacağını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Tezimiz sadece ülkemizi değil, dünya halklarını da refaha ve gerçek mutluluğa kavuşturacak yegâne çözümdür" dedi.
~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) programını oluşturan Milli Ekonomi Modeli'nin dünya çapında bilimsel bir model olduğunun artık ispat edildiğine değinen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Milli Ekonomi Modeli uygulandığı zaman Türk milleti gerçek sosyal adalete, adaletli gelir dağılımına, tam istihdama ve sürekli büyümeye kavuşabilecektir" dedi. "Her Türk vatandaşı bu dönemde 'elveda fakirlik, uğurlar olsun yoksulluk, hoş geldin zenginlik' diyecektir" diyen Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Milli Ekonomi Modeli bir milli devletin olmazsa olmazıdır. Ve küreselleşmenin tek panzehiridir" dedi. Ortaya koyduğu Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet tezlerinin Türkiye'nin kurtuluşuna kaynak olacağını söyleyen BTP Genel Başkanı, "Yıllarca bize ait olmayan kültürlerin mahsulü olan ekonomi politikalarının uygulanması, bizi bugün içinde bulunduğumuz noktaya taşımıştır" dedi.

Gerçek refahı sağlayacak tez
"Ortaya koyduğumuz Milli Ekonomi Modeli ekonomide bir alternatif model değildir. Dünyada diğer iktisadi görüşlerin devri bitmiş, Milli Ekonomi Modeli'nin devri başlamıştır" şeklinde konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, "Milli Ekonomi Modeli'nin diğer denenmiş iktisat sistemleri karşısında bir anti tez değil, ekonomiye yepyeni bir bakış açısı olduğunu belirterek, "Bu yönüyle tezimiz sadece ülkemizi değil, dünya halklarını da refaha ve gerçek mutluluğa kavuşturacak yegâne çözümdür" diye konuştu.

IMF'ci partilerle halimiz iyi olmaz
"Türkiye'nin geldiği noktada herkes gördü ki artık taşıma su ile değirmen dönmez. Ecnebiden alınan akıl ile Türk milletinin yüzü gülmez" diye konuşan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Kendi çözümü olmayanlar öyle veya böyle yabancıların akıl ve talimatlarıyla icraat yapmak zorundadırlar" dedi. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Bu ecnebi aklı ile bu güne kadar siyaset yapanlar ve hükümet olanlar yüzünden vatan toprakları satıldı, devlet ve milletin en kârlı işletmeleri yabancılara peşkeş çekildi, köylümüz?çiftçimiz, işçimiz?memurumuz, emeklimiz, esnafımız sanayicimiz, hülasa yüce milletimiz meteliksiz bırakıldı. Terör aldı başını gitti. Bu süreçte AB, ABD ve IMF şefleri sevindi, ama Türk milletinin yüzü gülmedi. Çözümü olmayan veya geçmişte denenmiş partilerin hangisi işbaşına gelirse gelsin, 'en iyi halimiz" olsa olsa bugünkü kadar olur."

Modelimizi dünya baş tacı etti
Konuşmasında Bağımsız Türkiye Partisi'nin programını oluşturan Milli Ekonomi Modeli'nin dünya çapında bilimsel bir model olduğunun artık ispat edildiğine değinen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'ni ve Sosyal Devlet?Milli Devlet projelerini, dünyanın en seçkin bilim adamları baş tacı ettiler; ABD, Rusya, Venezuella, Brezilya ve İspanya gibi ülkeler icraata koydular. Türk milleti neden bundan mahrum kalsın? Milli Ekonomi Modeli uygulandığı zaman Türk milleti gerçek sosyal adalete, adaletli gelir dağılımına, tam istihdama ve sürekli büyümeye kavuşabilecektir. Milli Ekonomi Modeli'ni iktidara taşındığında her Türk vatandaşı 'elveda fakirlik, uğurlar olsun yoksulluk, hoş geldin zenginlik' diyecektir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.