27 Kasım 2006 Pazartesi 00:00
Yüzbinler canla BAŞ'la

Bursa dün tarihi bir gün yaşadı. Yüzbinler, Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ı pür dikkat dinledi. Etkileyici konuşmasında İktidarın Milletimizi nasıl perişan ettiğini ve Avrupa'nın çökeceğini söyleyen Prof. Dr. Baş, vatandaşlara "AKP'yi sandığa mühürleyin" çağrısında bulundu ~|~Bağımsız Türkiye Partisi(BTP), Bursa Fomora Meydanı'nda tarihi bir miting düzenledi. BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş; mitingte yaptığı konuşmada geçim sıkıntısından Papa'nın Türkiye ziyaretine, Avrupa Birliği sürecinin geldiği noktadan, partisinin 'altyapısı sağlamca sistemleştirilmiş' projelerine kadar bir çok hususu Bursalılarla paylaştı. Onbinlerce Bursalının ellerinde Türk ve BTP bayrakları ile donattığı Fomora Meydanı, bir çok yönüyle tarihi bir güne tanıklık etti.

İktidar milleti perişan etti
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, etkileyici ve veciz ifadelerle yüklü konuşmasında,  AKP iktidarının Türk halkını topyekün ciddi bir geçim sıkıntısına sürüklediğine işaret etti. İktidarın gerek Başbakanı'nın, gerek Maliye Bakanı'nın, gerekse de milletvekillerinin her fırsatta Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin dönemlerinde 5 bin 500 dolara yükseldiğini iddia ettiklerini hatırlatan BTP Lideri, meydanı dolduran Bursalılara "Buna inanıyor musunuz?" diye sordu. Onbinlerce vatandaşın "Hayır" sedasının ardından Prof. Dr. Haydar Baş, iktidar mensuplarının bu iddiasını şu ifadeleriyle çürüttü: "Bu hesaba göre 4 kişilik bir ailenin yıllık geliri 22 bin dolar eder. Doların 1.5 YTL olduğunu farzedersek, bu ailenin yıllık geliri 36 bin YTL olur. Bu demektir bu ailenin cebine ayda 3 milyar YTL giriyor. Sevgili Bursalılar, bu doğru mu? O halde bu 5 bin 500 dolar kimin cebinde? Bunun hesabını sormaya var mısınız?"

AKP'yi sandığa mühürleyin!
Bir ülkenin yalan ve dolanla yönetilemeyeceğini dile getiren BTP Genel Başkanı, ülkenin nizamla, tezle, tüzükle ve kanunla idare edileceğini hatırlattı. Meydanı dolduran vatandaşlara "Bu iktidarın sizce cebinize fazladan 5 kuruş koyacak bir görüşü ve tezi var mı?" sorusunu yönelten BTP Lideri Prof. Dr. Baş, vatandaşların 'Hayır' cevabı üzerine, onbinlere "O halde bu iktidarı önümüzdeki seçimlerde sandığa kilitleyeceksiniz, mühürleyecekesiniz" çağrısında bulundu.

Zeytine süper fiyat

Bu iktidarın bir görüşü ve tezi olmadığını vurgulayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, AK Partisi'nin Türk milletini 5 kuruşa muhtaç ettiğini belirtti. Tarım kesiminin yok edildiğine dikkatleri çeken BTP Lideri, sözü Bursalıların büyük bir merakla beklediği BTP'nin zeytin politikasına getirdi. Haydar Baş, şunları söyledi: "Şimdi zeytin zamanı? Tariş 4.5 YTL vermiş. Şu kurum 2.5 YTL vermiş. Biz burada ilan ediyoruz: Zeytin 10 YTL olacak. Ben bunu hamasi duygularınızı kaldırmak, oy avcılığı yapmak için söylemiyorum. Ben ilim ve matematik adamıyım. Görüşlerimi bir teze, hesaba dayandırıyorum. Beni yakından tanıyanlar bilir: Haydar Hoca, ne söz vermişse, onu yerine getirir."

Verdiğim sözler kanunlaşacak

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Fomora Meydanı'nda Bursalılara ve Türk milletine verdiği tüm sözlerin BTP İktidarı döneminde kanunlaşacağına işaret ederek, "Biz iktidara geldiğimizde, dünya ile dansedeceğiz. Bize bir defa 'yetki verin', Türkiye'yi ayağa kaldıralım" diye seslendi.

Türkiye işgal altında
Konuşmasında Türkiye'nin hukuken ve fiilen işgal altında olduğunu dile getiren BTP Lideri; Avrupa Birliği ile ABD'nin her fırsatta devlet adamlarıyla, büyükelçileriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve onu kuran ordumuzu hedef aldığını dile getirdi. Haydar Baş, şunları söyledi: "Ordusuz, devletsiz bir millet var mı? Ordusu ve devleti olmayan milletler, millet olma özelliğini kaybetmiştir. Bunlar sürü olmuşlardır. Bunlar bir ahırdan diğeri sevkedilir. AB ve ABD'den pek çok kişi devletimize ve ordumuza dil uzatıyor. TSK mensupları konuşunca dünya ayağa kalkıyor, 'sen konuşamazsın' diyor. Oysa AB ve ABD, Türkiye'nin iç meseleleri ile ilgili konuşunca, kimse bunlara ses çıkarmıyor."

Anadolu coğrafyası Türk'ündür

Batılıların "Anadolu coğrafyası bizimdir" dediklerini hatırlatan Prof. Dr. Baş, dış güçlerin bu emeline meydan okuyarak, "Hayır, Hayır, Hayır? Anadolu coğrafyası Türk'ün vatanıdır, Türk oğlu Türk'tür. Bir karış toprağını kimse alamaz" dedi.  Partisinin iktidarında özlenen Türkiye'yi meydana getireceklerini dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz siviliyle askeriyle; Kürdü ile Çerkez'iyle, Laz'ıyla, Türk'ü ile, Arap'ıyla tek bir milletiz" dedi.

Avrupa çökecek
Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi 36 etnik gruba bölmek için planlar yaptığına işaret eden BTP Genel Başkanı, sözü iktidarın AB politikasına getirdi. "AB bize ne verdi ki, bu adamlar bunun kapısında dilenci gibi dileniyorlar. Ne istiyorlar oradan?" diye soran Prof. Dr. Baş, Avrupa'nın çöküş sürecine girdiğini vurguladı. Haydar Baş, şunları söyledi: "Avrupa'nın yer altı kaynakları tükenmiştir. Avrupa'nın yükseliş ve duraklama dönemleri artık nihayete ermiştir. Avrupa, çöküşe geçti."

Saadet'in mitingi tiyatro
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Bursa'daki tarihi konuşmasında, Saadet Partisi'nin İstanbul Çağlayan'da "Papa'ya Hayır" mitingi düzenlemesini eleştirdi. BTP Lideri, bu çerçevede şunları söyledi: "Bunların Avrupa'daki örgütlerinin ambleminde hilal, haç ve Siyon Yıldızı var. 'Milli görüş'üm diyorlar. Yani 'ben hilalim, haçım ve siyonum' demek istiyorlar. Sizin yetiştirdiğiniz çocuklar Papa'yı Anadolu'ya çağırdılar. İsrail'den barış mumu getiriliyor Almanya'ya? Bu mum, bir hafta havrada ziyarete açılıyor. Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar onu ziyaret ediyor. Ardından kilisede aynı merasim tekrarlanıyor. Sonunda da Milli Görüş'ün camisine getiriliyor. Burada da 'barış mumu'nu Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Yahudiler gelip görüyor. Sen kendini Papa ile kardeş ilan ettin. Bu tiyatroyu kime yutturacaksın. Bunlar geçtiğimiz aylarda Lübnan'ı bombalarken İsrail'i telin etmişlerdi. Oysa iktidar olduklarında, İsrail ile 20 gizli anlaşmaya imza atmışlardı."

Avrupa Türkiye'nin onurunu düşünmüyor
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Bursa'daki tarihi konuşmasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sürekli olarak dile getirdiği "Biz AB'ye onurumuzla gireceğiz" ifadesini eleştirdi. BTP Lideri, "Avrupa, Türkiye'yi ve Türk milletini 'ne zaman onurlu' kabul etti de, sen AB'ye onurlu gireceksin" dedi.  Prof. Dr. Haydar Baş, MHP iktidarında Türkiye'nin 15 günde 15 yasa çıkardığını dile getirerek, Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk kez 'ithal bakanın' MHP döneminde işbaşı yaptığını hatırlattı. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100