28 Mayıs 2006 Pazar 00:00
158 Okunma
Vitamin haplarına dikkat
Yapılan araştırmalar, bilinçsizce alınan vitamin ve mineral takviyeli ilaçların birçok hastalığa neden olabileceğini ortaya koyuyor. ~|~

 


Bilim adamları vitamin ve mineral takviyesi alan kişiler üzerinde yaptıkları bir araştırma sonucunda vitamin tabletlerinin, karaciğer hastalıklarına ve doğum problemlerine yol açabileceğini belirlediler.

Özellikle A vitamini ve demir desteği içeren haplardan bazılarının yüksek toksin değerlerine sahip olduğunu belirten araştırmacılar, bunların idrar yoluyla tam olarak atılamadığı ve vücutta hasara yol açabileceğini kaydetti. "Beta?caroten" içeren ilaçların sigara içenlerde akciğer kanseri riskini artırdığını belirten uzmanlar, hamilelik döneminde çok fazla A vitamini alınmasının da sakat doğumlara neden olabileceğine işaret etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100