Bu haber kez okundu.

2. Lig B Kategorisinde görünüm
İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi'nde sezon, 5 grupta yapılan maçlarla sona erdi. Oluşan puan durumu ve yükselme grubuna yükselen takımlar şöyle: ~|~

Karşılaşmalar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'ne çıkmak için Yükselme Grubu'nda mücadele etme hakkını kazandı. Kasımpaşaspor, Kartalspor, Bucaspor, Alanyaspor, Eskişehirspor İnegölspor, Gençlerbirliği ASAŞ Spor, Ünyespor, Kahramanmaraşspor ve Siirtspor Yükselme Grubu'nu oluştururken, gruplardaki diğer takımlar ise klasman grubunda yer aldı.
Futbol Federasyonu Talimatnamesi'ne göre, Yükselme Grubu'nda mücadele edecek 10 takımdan ilk iki sırayı alacak 2 takım İkinci Lig (A) Kategorisi'ne doğrudan yükselecek. 3, 4, 5, 6, 7, ve 8. sırayı alacak takımlarla, klasman gruplarında ilk 2 sırayı alacak 10 takımla birlikte 16 takım tek maçlı eleme sistemiyle tarafsız sahada karşılaşacak ve 1 takım daha İkinci Ligi (A) Kategorisi'ne yükselmeye hak kazanacak.

1. GRUP

TAKIMLAR

O

G

B

M

KASIMPAŞA   

20 

12

4

4

40

20

40

KARTALSPOR

20 

11

7

2

27

8

40

PENDİKSPOR

20 

10

5

5

27

18

35

GÜNGÖRENSPOR 

20 

10

4

6

31

20

34

SARIYER

20 

9

6

5

27

25

33

EYÜPSPOR

20 

7

7

6

22

20

28

KARAGÜMRÜK

20 

6

7

7

22

18

25

İ.MALTEPE

20 

7

11

14

24

23

KÜÇÜKKÖY

20 

7

2

11

14

24

23

Y.BOSNA

20 

4

5

11

16

36

17

A.ÜSKÜDAR

20 

0

2

18

12

46

2

2. GRUP

TAKIMLAR

O

G

B

M

BUCASPOR  

18 

12

2

4

29

16

38

ALANYASPOR

18

12

2

4

32

15

38

TURGUTLU

18

12

1

5

36

20

37

MARMARİS

18

7

6

5

17

14

27

NAZİLLİ BLD

18

14

7

4

23

18

25

İZMİRSPOR

18

14

7

4

33

25

25

A.DEMİRSPOR  

18

7

3

8

31

26

24

MUĞLASPOR

18

5

6

23

22

22

AYDINSPOR

18

5

3

10

19

33

18

ADANA

18

0

0

18

0

54

0


3. GRUP

TAKIMLAR

O

G

B

M

ESKİŞEHİR

18 

12

4

2

42

18

40

İNEGÖLSPOR

18

10

3

5

27

24

33

T.İ.YURDU

18

7

6

5

30

23

27

O.RENAULT

18

8

3

7

27

32

27

YALOVA

18

6

6

6

28

25

24

DARICA

18

7

3

8

22

28

24

KIRIKKALE

18

4

7

7

16

24

19

Y.KIRŞEHİR

18

4

7

16

24

19

B.MERİNOS

18

3

8

7

24

29

17

AKSARAY

18

3

5

10

18

28

14


4.GRUP

TAKIMLAR

O

G

B

M

G.B.ASAŞ

18 

7

11

0

34

15

32

ÜNYESPOR

18

 8 

7

 3 

18

9

31

BOLUSPOR  

18

7

7

4

20

15

28

K.KARABÜK

18

6

8

4

17

15

28
ÇANKIRI BLD 

18

7

3

8

17

22

24

GİRESUN

18

6

5

7

16

15

23

ANK.DEMİR

18

5

7

6

17

17

22

PAZARSPOR

18

4

6

8

11

22

18

ZONGULDAK

18

4

5

9

12

22

17

ERZURUM

18

3

7

8

17

27

16

5. GRUP

TAKIMLAR

O

G

B

M

K.MARAŞ

18 

10

3

5

32

20

33

SİİRTSPOR

18

 9

 5 

 4 

28

20

32

İSKENDERUN   

18

9

4

5

28

22

31

Ş.URFA BLD

18

8

5

5

28

22

29
ADIYAMAN 

18

8

5

5

22

23

29

ŞANLIURFA

18

6

8

4

26

20

26

HATAYSPOR

18

7

4

7

26

26

25

CİZRESPOR

18

6

5

7

23

24

23

B.PETROL

18

2

5

11

17

28

11

OSMANİYE

18

1

4

13

13

38

7

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100