28 Ocak 2007 Pazar 00:00
Beşiktaş'a yeni stad
Beşiktaş Kulübü'nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı dün yapılırken, Başkan Yıldırım Demirören kongre üyelerine yaptığı konuşmada "Elimizi taşın altına koyduk. Bize destek olun. Yeni projelerimiz arasında 45 bin kişilik bir stad var" dedi ~|~

Elimizi taşın altına koyduk
Kulüp başkanı Yıldırım Demirören, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 30 Mayıs 2004 tarihinde kendisine hayatının en büyük onurunu yaşatarak başkanlığa getiren genel kurul üyelerine teşekkür etti. Elini taşın altına koymak, Beşiktaş'ın onurlu duruşuna hizmet etmektir'' diyen Demirören, yönetimleri döneminde birçok projeye imza attıklarını söyledi. Yıldırım Demirören, bunlardan en önemlisinin BJK Fulya Süleyman Seba Projesi olduğunu ifade ederek, ''Bu dev projeyi gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadık. Beşiktaşımızın geleceği olan Fulya Projesi'ni Beşiktaşlılara kazandırdık. Projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.'' diye konuştu.

45 bin kişilik stad projesi
BJK İnönü Stadı ve BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'ne de değinen Demirören, yeni dönemde 45 bin kişilik yeni stat projesini hayata geçirmeyi planladıklarını kaydederek, ''Tüm kongre üyelerimizin vakit geçirebileceği bir sosyal tesis yapacağız. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nin altında bulunan sağlık birimini açıyoruz ve Beşiktaş Üniversitesi projesini gündeme getiriyoruz'' dedi.

Rakipsiz kalacağız
Demirören, görev süresinde bütün Beşiktaşlıları sevgi ve saygıyla kucakladığını vurgulayarak, şöyle devam etti: ''Kamuoyunda bir süredir mali durumumuzla ilgili karamsar, gerçek olmayan senaryolar üretiliyor. Beşiktaş'ın, dünyanın tüm kulüpleri gibi borcu vardır. Ancak önümüze sunulan büyüklükte değildir. 32 aydır aynı heyecanla görevine devam eden biri olarak, bu iddialara rağmen Beşiktaş, önü açık olan tek kulüptür diyorum. Hatta Beşiktaş, Türkiye'nin mali yapısı en iyi olan kulübüdür.''
Beşiktaş için yarının çok önemli bir gün olduğunu ifade eden Yıldırım Demirören, ''Aralarında bulunduğum 18 yönetici arkadaşımla göreve talibiz. Birlik ve beraberlik içinde, dimdik ayakta durmalıyız. İşte o zaman Beşiktaşımız tüm hedeflerine ulaşacak, Avrupa'da ve Türkiye'de rakipsiz kalacaktır. İşte o zaman Beşiktaş daha güçlü olacaktır'' şeklinde konuştu.

Başkan hariç 40 milyon dolar
Beşiktaş Kulübü'nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda, siyah?beyazlı kulübün, başkan Yıldırım Demirören'in alacağı dışında, 31 Aralık 2006 itibariyle net 39 milyon 996 bin 237 dolar borcu olduğu açıklandı.

Demirören alacağı borca eklenmedi
Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıda, kulüp yönetim kurulunun idari ve mali faaliyet raporlarını okuyan genel sekreter Kenan Öner, başkan Yıldırım Demirören'in alacağı hariç olmak üzere, 31 Aralık 2006 itibariyle kulübün net 39 milyon 996 bin 237 dolar borcu olduğunu söyledi. Kenan Öner, Fulya'da yapımı süren BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'nin tamamlanması sonrası yıllık 14 milyon dolar kira geliri beklediklerini de sözlerine ekledi. Öte yandan, toplantıya katılmayan ve telgraf gönderen kulübün onursal başkanı Süleyman Seba'nın kutlama mesajı üyeler tarafından uzun süre alkışlandı.

Yönetim ibra edildi

Beşiktaş Kulübü'nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda, kulüp yönetim kurulu idari ve mali bakımdan ayrı ayrı ibra edildi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulunun önce idari, ardından da mali bakımdan ibrası için oylama yapıldı. İki oylamada da yönetim kurulu oy birliği ile ibra edilirken, Denetleme Kurulu da ayrıca ibra edildi. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği'nin 2007 yılı bütçesi de 27 milyon 750 bin YTL olarak kabul edildi.

Tek alternatif Demirören
Beşiktaş Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı bugün yapılacak. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde saat 10.00'da başlayacak genel kurul, çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek
Kongreye, yaklaşık 2,5 yıldır görevde bulunan Yıldırım Demirören, tek başkan adayı olarak girecek. Başkanlık Divanı seçimiyle başlayacak seçim kongresinde, genel kurula tek listeyle giren Yıldırım Demirören'in programını okumasının ardından, kulüp başkanı ve yönetim kurulu ile kulüpteki diğer organların seçimi için kongre üyeleri sandık başına gidecek.

11 bin 300 üye katılabilicek

Genel kurula, kulüpte kaydı bulunan toplam 14 bin 600 üyeden, aidatlarını yatıran 11 bin 300'ünün katılabileceği açıklandı. Saat 10.00'da başlayacak kongrede oy verme işlemi saat 17.00'de sona erecek. Üyeler toplam 15 sandıkta oy kullanacak. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona erecek ve sayıma geçilecek. Siyah?beyazlı kulüpte yeni yönetim, 3 yıl boyunca görev yapacak.

Demirören'in yeni listesi

Kongreye tek başkan adayı olarak giren Yıldırım Demirören'in 18 kişilik yönetim kurulu aday listesinde şu isimler yer alıyor: Asil Üyeler: Ertuğrul Kumcuoğlu, Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu, Levent Erdoğan, Behçet Ümitlen, Numan Ceyhan, A. Celalettin Kolot, Halim Aydın, Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy, A. Gülnaz Kudunoğlu Arsel, Bülent Deriş.
Yedek Üyeler: Nedim Sarsmaz, M. Emir Tamer, Murat Çelik, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın, Mayir (Mario) Berk.

Eski yönetimden 4 kişi

Yıldırım Demirören, yeni yönetimine, eski yönetiminden sadece 4 isim aldı.
Eski yönetimde genel sekreter olarak görev yapan Kenan Öner'in yanı sıra Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy ve Bülent Deriş, yeni yönetimde de görev alacak isimler oldu. Beşiktaş Kulübü'nde son olarak 30 Mayıs 2004 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa seçilen Yıldırım Demirören, toplam 3 bin 272 oy almıştı. 4 adayın katıldığı, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve büyük bir çekişmeye sahne olan seçimde, Demirören en yakın rakibi Fikret Orman'a 162 oy fark atarak Beşiktaş'ın 32. başkanı olmuştu. Beşiktaş Kulübü'nde yarın yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında yeniden başkanlığa aday olan Yıldırım Demirören'in yaklaşık 2,5 yıllık görev süresinde, 18 üyeden 6'sı yönetim kurulu üyeliklerinden istifa etti.

Üyelerden borç eleştirisi
Beşiktaş Kulübü'nün Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda, kongre üyeleri, özellikle borç konusunda kulüp yönetimine eleştirilerde bulundular.

Yöneticilere topa tutuldu
Kongre üyelerinden Oktay Özaydın genel kurula gelmeyen yönetim kurulu üyelerini eleştirdi. Yönetim kurulunun görevinin ibra edilene kadar sürdüğünü ifade eden Özaydın, şunları söyledi: ''Yönetim kurulu 1 başkan, 18 yönetici olmak üzere 19 kişiden oluşur. Karşımızda 6 yönetici var. Yönetim kurulunun yüzde 70'i dönem bitmeden kopmuş. Başkan birlik ve beraberlikten bahseder. Birlik ve beraberlik ilk önce yönetim kurulunda sağlanacak ki, Beşiktaş camiasında birlik olsun. İcraattan 1 numaralı sorumlu Murat Aksu nerede? İki yıl futbol şube sorumluluğu yapmış Kıvanç Oktay nerede? Sinan Vardar, Kemal Gençer, Can Akın Çağlar, Süleyman Eren nerede? Yönetim kurulunun en önemli görevi mali kurulda aklanmaktır. Buraya gelmeyen arkadaşlar lütfen bir daha yönetim kurulunda olmasın. ''

Gruplaşmalar var

Üyelerden Koray Lordoğlu ise, camiada yaşanan gruplaşmalara dikkat çekerek, ''Ben mecbur muyum şu gruba, bu gruba üye olmak konusunda. Bu kadar kongre üyesiyim, bir kişi beni çağırıp 'Sen kimsin?' demedi. Ama seçim zamanı cep telefonuma mesajlar geliyor'' dedi. Ersan Aksoy'lu ise kulübün artan borcu nedeniyle yönetici olma hakkının gasp edildiğini iddia etti. Kongre Divan Kurulu Başkanı Ali Rıza Dizdar'ın da müdahale ettiği bu sözlere, kulüp başkanı Yıldırım Demirören de tepki gösterdi. Aksoylu, gelen tepkiler sonrası sözlerini geri aldığını dile getirdi.

Ya galibiyet ya galibiyet
Süper Ligin ilk yarısında istikrarsız sonuçlar alarak zirveden uzaklaşan Beşiktaş, bugün İnönü stadında konuk edeceği V.Manisaspor karşısına mutlak 3 puan parolası ile çıkacak. Lider Fenerbahçe'nin Erciyes deplasmanında 2 puan kaybetmesiyle şampiyonluk için yeniden umutlanan Beşiktaş, V.Manispor karşısında gelibiyetten başka bir şey düşünmüyor. Yaptığı antremanla bu maçın hazırlıklarını tamamlayan siyah beyazlılarda sakat olan Kleberson, kondüsyon eksikliği bulunan Mustafa Doğan, hasta olan Ali Güneş ve kart cezalısı olan Baki forma giyemeyecek.

V.Manisa korkutuyor
Yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendiren rakibi karşısına mücadele gücü yüksek oyuncularını sahaya sürecek olan teknik direktör Jean Tigana, Manisa karşılaşmasının önemine dikkat çekti. Sakatlıktan kurtulan Gökhan Zan'ın iyileşmesi siyah beyazlıları sevindiriken, Fransız teknik adam, savunmayı Ali Güneş,İbrahim Toraman, Gökhan Zan ve İbrahim Üzülmez dörtlüsü ile kuracak. Formsuzluğu nedeni ile Kleberson'u gözden çıkaran ve Brezilyalı oyuncuya görev vermeyen Tigana, Koray ile birlikte Serdar'ı ortaalanda görevlendirecek. Siyah beyazlıların ofansif hattını ise Ricardinyo ve Nobre ikilisi oluşturacak.
İnönü stadında 20:00'da başlayacak olan karşılaşmayı Selçuk dereli yönetecek.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137