15 Nisan 2006 Cumartesi 00:00
Deniz Barış, pes etmiyor...
Futbol Federasyonu'nun, lisansındaki vize işlemini askıya aldığı Fenerbahçeli futbolcu Deniz Barış, Tahkim Kurulu'nun önceki günkü toplantısında reddettiği başvurusunu dün yineledi. ~|~

 
FEDERASYONUN KARARIYLA İLGİLİ TALEBİMİZ OLMADI
Deniz, avukatı Haluk Burcuoğlu aracılığıyla Tahkim Kurulu'na, icranın durdurulması talebiyle başvuru yaptı. Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde yayınlanan başvuru dilekçesinde, Tahkim Kurulu'nun dün akşamki toplantısında görüşülen başvurunun yanlış değerlendirildiği, başvuru dilekçesinde federasyonun kararı ile ilgili herhangi bir talep bulunmadığı belirtilerek, ''Tahkim Kurulu önündeki talebimiz, İcra İflas Kanunu'nun (İİK) 33. maddesine dayalı olarak, futbola özgü, hukuk bakımından kesinleşmiş tahkim kurulu kararlarının icrasının durdurulmasına yöneliktir'' denildi.

İCRA İFLAS KANUNUNA GÖRE KARAR İSTENDİ
İcra İflas Kanunu'nun 33. maddesi hükmünün, kesinleşmiş ilamların icrasının geri bırakılmasına ilişkip olup, madde düzenlemesinde mevcut şartların varlığı halinde yetkili merci tarafından icranın geri bırakılmasına karar verilmesi gerektiği vurgulanan dilekçede, ''İcranın tehiri hususundaki talebi karara bağlamak yasal bir zorunluluk olup, yasal zorunluluğun yerine getirilmemesi (karar verilmesine mahal olmadığına dair verilen karar) yasal bir vazifenin ihmali mahiyetindedir'' ifadesine yer verildi.

İŞTE DİLEKÇE...
Gençlerbirliği Kulübü'nün, daha önce Fenerbahçe ile anlaşmasından sonra Deniz Barış için yaptığı şikayetinden vazgeçtiği ve böylece söz konusu borcun sona erdiği vurgulanan dilekçede, şöyle denildi: ''Tahkim Kurulu'nun, Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün feragat ettiği şikayet hususunda vaz'ettiği 18.03.2005 tarih ve E.2005/14 E. K.2005/62 sayılı kararı ile 21.10.2005 tarih E.2005/212 K.2005/285 sayılı ilamlarının icrasının, İİK madde 33 hükmü gereğince durdurulmasına yönelik talebimiz hususunda bir karar verilmesini, saniyen şikayet konusu haktan şikayetçi tarafından vazgeçilmesi sebebi ile söz konusu dosyaların işlemden kaldırılmasını bilvekale arz ve talep ederim.'' Dilekçede ayrıca, Gençlerbirliği'nin şikayetten vazgeçme beyanı üzerine Tahkim Kurulu'nun raportör üyesi Refik Moral'ın, federasyon başkanlığına dosyanın işlemden kaldırılması konusunda olumlu görüş bildirdiği, ancak federasyon genel sekreterliği ve Tahkim Kurulu kalemi ve sekreteryasının mutat işlemden kaldırma kararını yazmadığı, yeni başvurunun aynı zamanda söz konusu eksikliğin giderilmesine ilişkin olduğu kaydedildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137