04 Ekim 2006 Çarşamba 00:00
237 Okunma
Fenerbahçe'nin rakiplerini tanıyalım...
Fenerbahçe'nin H Grubu'ndaki rakipleri Newcastle United, Celta Vigo, Palermo, Eintracht Frankfurt oldu. Zorlu rakipleri birlikte tanıyalım... ~|~


NEWCASTLE UNİTED
UEFA Kupası'nda Fenerbahçe (H) Grubu'nda Emre Belözoğlu'nun takımı İngiltere'nin Newcastle United'ın rakip oldu.
Kadrosunda Emre'nin yanı sıra Michael Owen, Obefemi Martins, Damien Duff ve Celestine Babayoro gibi yıldızların bulunduğu Newcastle United'ın kazandığı bir Avrupa Kupası bulunmuyor.
Tarihinde Avrupa Kupaları'na 14 kez katılan İngiliz ekibi, toplam 88 karşılaşma oynadı. Bu maçlardan 50'sinde galip gelen Newscastle United, 23 mağlubiyet, 15 de beraberlik elde etti.
Newcastle United, daha önce Türk takımlarıyla Avrupa kupalarında eşleşmedi.

KENDİ LİGİNDE 13. SIRADA
İngiliz Premiere Ligi'nde 7 maçta 7 puan toplayabilen Newcastle United, 13. durumda bulunuyor.
Ligde 4 yenilgi alan siyah-beyazlı ekip, 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti.

TAKIM KADROSU
Newcastle United'ın UEFA Kupası kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleciler: Ben Smith (İngiltere) Shay Given (İrlanda Cumhuriyeti) Stephen Harper (İngiltere), Tim Krul (Hollanda), Mark Cook (İngiltere), Fraster Forster (İngiltere)
Savunma: Craig Baxter (İngiltere), Christopher Farman (İngiltere), Stephen Carr (İrlanda Cumhuriyeti), Craig Moore (Avustralya), Titus Bramble (İngiltere), Peter Ramage (İngiltere), Steven Taylor (İngiltere), Paul Huntington (İngiltere), Celestine Babayaro (Nijerya), Olivier Bernard (Fransa), Liam Atkin (İngiltere), Philip Cave (İngiltere), Robert Cavener (İngiltere), Ross Cowan (İngiltere), David Edgar (Kanada), Lewis Marr (İngiltere), Christopher Shanks (İngiltere), Orta saha: Nicholas Deverdics (İngiltere), Michael Terrell (İngiltere), Nolberto Solano (Peru), Emre Belözoğlu (Türkiye), Kieron Dyer (İngiltere), Damien Duff (İrlanda Cumhuriyeti), Charles N'Zogbia (Fransa), James Milner (İngiltere), Scott Parker (İngiltere), Nicky Butt (İngiltere), Matthew Pattison (İngiltere), Kristopher Gate (İngiltere), Dean Critchlow (İngiltere), Callum Little (İngiltere), Glenn Reay (İngiltere), James Troisi (Avustralya), Forvet: Scott Marshall (İngiltere), Marc Walton (İngiltere), Albert Luque (İspanya), Obafemi Martins (Nijerya), Michael Owen (İngiltere), Antoine Sibierski (Fransa), Shola Ameobi (İngiltere), Alan O'Brien (İrlanda Cumhuriyeti), Andrew Carroll (İngiltere), Carl Finnigan (İngiltere)

ESTONYA VE LETONYA EKİPLERİNİ ELEDİ
Newcastle United, UEFA Kupası'nda 1. ön eleme turunda Estonya'nın Levedia takımın deplasmanda ve evinde 1-0 ve 2-1'lik skorlarla eledi.
İngiliz ekibi, 2. eleme turunda ise deplasmanda 1-0 yendiği Letonya'nın Ventspils ekibiyle, evinde 0-0 berabere kalarak tur atladı.
     
EİNTRACHT FRANKFURT
Fenerbahçe'nin UEFA Kupası'nda (H) Grubu'ndaki rakibi Almanya'nın Eintracht Frankfurt takımı, daha önce bu kupayı 1979-80 sezonunda müzesine götürdü.
Avrupa Kupaları'nda bugüne kadar 16 kez katılan Eintracht Frankfurt 92 maç oynadı. Bunlardan 50'sini kazanan Bayer Leverkusen, 28 maçı kaybederken, 14 maçta da sahadan beraberlikle ayrıldı.
1988-89 sezonunda Kupa Galipleri Kupası 2. turunda Sakaryaspor, 1992-93 sezonunda da UEFA Kupası 2. turunda Galatasaray ile eşleşti. Sakaryaspor'u iki maçta da 3-1 ve 0-3'lük sonuçlarla yenip eleyen Alman ekibi, Galatasaray'a ise 0-0 ve 1-0'lık sonuçlarla elenmişti.
Alman Bundesliga'da 6 hafta sonunda 9. sırada bulunan Fenerbahçe'nin rakibi, 1 galibiyet, 5 de beraberlik elde etti.

DANİMARKA EKİBİNİ ELEDİ
Eintracht Frankfurt, Danimarka'nın Brondby takımını eleyerek gruplara katılmayı başardı.
Evinde Brondby'i 4-0'lık skorla hezimete uğratan Alman takımı, deplasmanda da 2-2'lik skorla gruplara kaldı.

KADROSU
Alman ekibinin UEFA Kupası kadrosunda şu isimler bulunuyor:
Kaleci: Oka Nikolov (Almanya), Markus Pröll (Almanya), Jan Zimmermann (Almanya), Pablo Alvarez (İspanyol), Nils Holzhauser (Almanya).
Savunma: Patrick Ochs (Almanya), Christoph Preuss (Almanya), Aleksandar Vasoski (Makedonya), Christoph Spycher (İsviçre), Daniyel Cimen (Almanya), Christopher Reinhard (Almanya), Marco Russ (Almanya), Alexander Huber (Almanya), Sotirios Kyrgiakos (Yunanistan), Christian Hening (Brezilya), Mounir Chaftar (Almanya), Marko Rehmer (Almanya).
Orta saha: Michael Fink (Almanya), Benjamin Köhler (Almanya), Albert Streit (Almanya), Markus Weissenberger (Avusturya), Jermaine Jones (Almanya), Alexander Meier (Almanya), Benjamin Huggel (İsviçre), Faton Toski (Almanya).
Forvet: Michael Thurk (Almanya), Ioannis Amanatidis (Yunanistan), Naohiro Takahara (Japonya), Dominik Stroh-engel (Almanya).

PALERMO
UEFA Kupası 2. Tur (H) Grubu'nda Fenerbahçe'nin rakiplerinden biri olan İtalyan ekibi Palermo, tarihinde ikinci kez Avrupa kupalarına katılıyor.
Avrupa kupalarında 2 kez UEFA Kupası organizasyonunda yer alan ve herhangi bir başarısı bulunmayan Palermo toplam 12 karşılaşmaya çıkarken, bu müsabakalarda 8 galibiyet, 2 mağlubiyet aldı, 2 karşılaşmayı ise berabere tamamladı.
İtalyan ekibi Avrupa kupası maçlarında rakip filelere 12 maçta toplam 19 gol bırakırken, kendi kalesinde ise 8 gole engel olamadı.

SERİ A'NIN FLAŞ EKİBİ
Palermo, İtalya Ligi Seri A'da bu sezona aldığı başarılı sonuçlarla başlarken, "Çizme"nin flaş ekiplerinden biri olarak gösterildi.
İtalyan temsilcisi, toplam 5 haftanın geride kaldığı Seri A'da 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde ederken, topladığı 12 puanla AS Roma'nın ardından averajla ikinci sırada yer alıyor.

KADROSUNDA 2 YABANCI VAR
Kadrosunda yalnızca iki yabancı oyuncu bulundurmasıyla dikkati çeken Palermo'da şu isimler forma giyiyor:
Kaleciler: Federico Agliardi (İtalya), Alberto Fontana (İtalya), Salvatore Sirigu (İtalya), Guiseppe Ingrassia (İtalya), Carmelo Semprevivo (İtalya).
Defans: Cristian Zaccardo (İtalya), Cesare Bovo (İtalya), Hernan Dellafiore (İtalya), Mattia Cassani (İtalya), Giuseppe Biava (İtalya), Marco Pisano (İtalya), Ciro Capuano (İtalya), Andrea Barzagli (İtalya), Alberto Cossentino (İtalya), Rosario Costantino (İtalya), Valerio Genesio (İtalya), Francesco Inglese (İtalya), Samuele Romeo (İtalya).
Orta Saha: Giovanni Tedesco (İtalya), Eugenio Corini (İtalya), Aimo Diana (İtalya), Roberto Guana (İtalya), Francesco Parravicini (İtalya), Gianni Munari (İtalya), Mark Bresciano (Avusturya), Fabio Simplicio (Brezilya), Francesco Velardi (İtalya), Noel Casisa (İtalya), Giuseppe Polito (İtalya), Salvatore Tafuri (İtalya), Gaspare Parisi (İtalya), Salvatore Temperino (İtalya).
Forvet: Andrea Caracciolo (İtalya), David Di Michele (İtalya), Davis Curiale (İtalya), Paolo Carbonaro (İtalya), Gianluca Palmitieri (İtalya), Franco Brienza (İtalya).

WESTHAM UNITED'I ELEDİ
Palermo, 1. turdan itibaren katıldığı UEFA Kupası'nda İngiliz temsilcisi Westham United'ı elemeyi başardı. Her iki maçta da üstün bir oyun sergileyen Palermo, deplasmanda 1-0 kazandığı eşleşmenin rövanşında da rakibine 3-0 üstünlük sağlayarak rahat bir şekilde 2. tura yükselmeyi başardı.
     
CELTA VIGO
Fenerbahçe'nin UEFA Kupası'nda (H) Grubu'ndaki rakibi İspanya'nın Celta de Vigo takımı, şu anda Avrupa Kupalarında genelde başarılı bir performans çizdi.
Avrupa kupalarına 9 kez katılan ve 58 maç oynayan İspanyol takımı, 29 maçta sahadan zaferle ayrılırken, 17 mağlubiyet ve 12 de beraberlik aldı.
Celta de Vigo, bugüne kadar Türk takımlarıyla Avrupa'da hiç eşleşmedi.

LİGİNDE 14. SIRADA-
Celta de Vigo, 20 takımlı İspanya La Liga'da 4 puanla 14. sırada bulunuyor.
Son sıralarda yer alan Celta de Vigo, oynadığı 5 maçta 1 galibiyet ve 1 beraberlik alabilirken, 3 kez yenildi.

STANDARD LIEGE'İ RAHAT GEÇTİ
İspanyol ekibi, UEFA Kupası 1. turunda Belçika'nın Standard Liege takımını rahat geçti.
Deplasmanda rakibini 1-0 mağlup eden Celta de Vigo, evinde de rakibini 3-0 yenerek gruplara yükseldi.

KADROSU
Celta de Vigo'nun UEFA Kupası'ndaki kadrosu şöyle:
Kaleciler: Esteban Suarez (İspanya), Jose Pinto (İspanya), Sergio Alvarez (İspanya), Yoel (İspanya).
Savunma: George Lucas (Brezilya), Matías Lequi (Arjantin), Ángel López (İspanya), Diego Placente (Arjantin), Pablo Contreras (Şili), Gabriel Tamas (Romanya), Yago (İspanya), Roberto Lago (İspanya).
Orta saha: Borja Oubina (İspanya), Antonio Nunez (İspanya), Gustavo Lopez (Arjantin), Pablo Garcia (Uruguay), Jonathan Aspas (İspanya), Jorge Larena (İspanya), Daniel de Ridder (Hollanda), Nene (Brezilya), Ernesto Canobbio (Uruguay), Iriney (Brezilya), Jonathan Vila (İspanya).
Forvet: Joao Fernando Nelo (Brezilya), Jesus Perera (İspanya), Antonio Guayre (İspanya).

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100