26 Aralık 2005 Pazartesi 00:00
153 Okunma
İkinci Lig B Kategorisi'nde sezon sona erdi...
İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi'nde sezon, 5 grupta yapılan maçlarla sona erdi. Karşılaşmalar sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'ne çıkmak için Yükselme Grubu'nda mücadele etme hakkını kazandı. ~|~

Kasımpaşaspor, Kartalspor, Bucaspor, Alanyaspor, Eskişehirspor İnegölspor, Gençlerbirliği ASAŞ Spor, Ünyespor, Kahramanmaraşspor ve Siirtspor Yükselme Grubu'nu oluştururken, gruplardaki diğer takımlar ise klasman grubunda yer aldı.

Futbol Federasyonu Talimatnamesi'ne göre, Yükselme Grubu'nda mücadele edecek 10 takımdan ilk iki sırayı alacak 2 takım İkinci Lig (A) Kategorisi'ne doğrudan yükselecek. 3, 4, 5, 6, 7, ve 8. sırayı alacak takımlarla, klasman gruplarında ilk 2 sırayı alacak 10 takımla birlikte 16 takım tek maçlı eleme sistemiyle tarafsız sahada karşılaşacak ve 1 takım daha İkinci Ligi (A) Kategorisi'ne yükselmeye hak kazanacak.

İkinci Lig B Kategorisi'nde toplu sonuçlar...
İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi'nde mücadeleye, 2, 3, 4 ve 5. grupta 18. hafta, 1. grupta ise 22. hafta maçlarıyla devam edildi.  Alınan sonuçlar şöyle:     

     1. GRUP
      Kasımpaşa-Küçükköyspor............................(2-1).
      Kartalspor-Fatih Karagümrük.......................(0-0).
      Eyüpspor-Yıldırım Bosnaspor.......................(3-1).
      Güngören Belediyespor-İstanbul Maltepespor........(0-1).
      Sarıyer-Anadolu Üsküdar 1908......................(2-1).
     
     2. GRUP
      Bucaspor-Marmaris Belediyesi.......................(1-0).
      Muğlaspor-Aydınspor................................(2-0).
      Turgutluspor-Adana Demirspor.......................(4-2).
      Nazilli Belediyesi-Alanyaspor......................(1-2).
     
     3. GRUP
      Yalovaspor-Bursa Merinosspor........................(0-0).
      Oyak Renault-Kırıkkalespor..........................(2-1).
      Aksarayspor-Darıca Gençlerbirliği...................(0-0).
      Eskişehirspor-Tarsus İdmanyurdu.....................(3-3).
      Yeni Kırşehirspor-İnegölspor........................(1-1).
     
     4. GRUP
      Pazarspor-Ankara Demirspor...........................(2-1).
      Gençlerbirliği ASAŞ Spor-Giresunspor.................(0-0).
      Ünyespor-Erzurumspor.................................(1-0).
      Kardemir Karabükspor-Boluspor........................(2-2).
      Çankırı Belediyesi-Zonguldakspor.....................(2-0).
     
     5. GRUP
      Batman Petrolspor-Şanlıurfa Belediyesi...............(1-2).
      Şanlıurfaspor-İskenderun Demirçelikspor..............(4-2).
      Cizrespor-Osmaniyespor...............................(2-1).
      Siirtspor-Adıyamanspor...............................(3-1).
      Hatayspor-Kahramanmaraşspor..........................(4-2).

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner121