13 Ekim 2005 Perşembe 00:00
241 Okunma
Potada transfer rüzgarı
SON HABER Türkiye Basketbol Ligi'nde 15-16 Ekim tarihlerinde yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak 2005-2006 sezonu öncesinde adeta transfer rüzgarı esti. Peki hangi takım kimi transfer etti? İşte yanıtları; ~|~

Basketbol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, bu sezon 16 takımla oynanacak ligde, dün itibariyle kulüpler dış transferde toplam129 sporcuyla sözleşme imzaladı.
Ülkerspor, Beykoz ve İstanbul Tekelspor, 12'şer transferle, ligin en çok transfer yapan takımları olurken, son 4 sezonun şampiyonu Efes Pilsen ise 3 yeni isimle en az transfer yapan ekip olarak dikkat çekti. 

TRANSFER DOSYASI-
TBL'de 2005-2006 sezonu öncesi takımların dış transferde renklerine kattıkları oyuncular şöyle:
 
BEYKOZ (12): Onur Altınmakas, Levent Türknas, Ahmet Yılmaz, Erman Büyükbayrak, Barış Süer, Fatih Özbilen, M.Kemal Bitim, Güray Kanan, Boney H. Watson, Abiodun R. Banjo, Zeynel Çapkurt,Tencho Banev.
 
ÜLKERSPOR (12): Vrbica Stefanov, Cüneyt Erden, Mirsad Türkcan,Ömer Onan, Caner Öner, Bekir Yarangüme, İbrahim Kutluay, Drago Pasalic, Jeff Trepagnier, Deniz Tunca, Derya Yannier, Marcus Haislip

 İSTANBUL TEKELSPOR (12): Alper Saruhan, Kenneth L.Walkers, Cihan Amasyalı, Tufan Ersöz, Ufuk Yanar, Filip Videnov, Umut Tınay, Yunus Çankaya, Nedim Dal, Serdar Çağlan, Aubrey Reese

 MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (11): Murat Yolcu, Emre Ekim, Fırat Aydemir, Steve Logan, Harun Erdenay, Reha Öz, Serdar Tabay, Ja Ja Richards, Ebong Benjamin, Özgür Keskin, Johnny Phillips

 ERDEMİRSPOR (10): Carlos Morban, Barkın Çınar, Sedat Asarcıklı,Haashim Simmons, Olcay Özkundilli, Antawn L. Scott, Polat Kocaoğlu,Faruk Rasna, Cihad Şahin, R.Bernard Hugley
 
GALATASARAY (10): Valentin Pastal, Malik Dixon, Şemsettin Baş,Hüseyin Demiral, DeSean Hadley, Serhat Çetin, Fatih Solak, Mehmet Baras, Lance Allred, Burak Sezgin

 TUBORG PİLSENER (10): Onat Akış, Marcus Wayne, Erhan Yetim,Gökhan Girenes, Erkan Veyseloğlu, Can Terzioğlu, Bora Paçun, Michael Bell, Dzenan Rahimic, Marcus Wayne

 BEŞİKTAŞ (9): Erdem Türetken, Tyrone Ellis, Michael Wright,Chuck Kornegay, Kerem Tunçeri, Barış Özcan, Umut Yenice,Rodney Elliott, Mithat Demirel

 DARÜŞŞAFAKA (7): Gibert Clarence, Mehmet Kahyaoğlu, Umut Görür, Dexter Lyons, Mustafa Çetin, Kelvin Gibbs, Oktay Yılmaz

 PINAR KARŞIYAKA (6): Özcan Sürücü, Jason McKrieth, Arda Vekiloğlu,Ersan Özseven, Enes Yoldaş, Ya Ya Dia

BANDIRMA BANVİTSPOR (6): Polat Kaya, Can Akın, Simon Petrov, Ufuk Kaçar, Onur Aydın, Pero Cameron

 BÜYÜK KOLEJ (6): Mert Yener, Caner Topaloğlu, Brandon Mc.Knight, Rory O'Neil, Alper Çiftçi, Mike Benton

 İTÜ (5): Mert Uyguç, Göker Koç, İsmail Çevik, Enver Enis Ekmen,Evren Yenice

 TÜRK TELEKOMSPOR (5): Ricardo Marsh, Gregory Grays, Alexander Jensen, Gazi Onat, Tutku Açık
 
FENERBAHÇE (5): Semih Erden, Serkan İnan, Hakan Demirel,Jarod Stevenson, Kaspars Kambala
 
EFES PİLSEN (3): Kerem Gönlüm, Antonio Granger, Marko Popovic
 
 Not: Transfer listesi 12 Ekim Çarşamba gününe dek olan gelişmelere göre hazırlanmıştır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100