Bu haber kez okundu.

SON HABER 2. ve 3. ligde görünüm
2. Lig (A) ve (B) Kategorisi'ne grup maçlarıyla devam edilirken, 3. Lig 30. ve son hafta maçlarıyla tamamlandı. Hangi takımlar yükseldi hangi takımlar düştü? İşte görünüm... ~|~

İKİNCİ LİG A KATEGORİSİ
Karşıyaka-Sakaryaspor.................................( 2 - 2 )
Mersin İdmanyurdu-İstanbulspor........................( 2 - 2 )
Yozgatspor-Kocaelispor................................( 2 - 0 )
Bursaspor-Antalyaspor.................................( 1 - 2 )
Mardinspor-Altay......................................( 3 - 0 )
Akçaabat Sebatspor-Uşakspor...........................( 1 - 1 )
Elazığspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyesi............( 1 - 2 )
İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Türk Telekomspor.......( 1 - 1 )
Orduspor-Dardanelspor.................................( 4 - 0 )
   
İKİNCİ LİG (B) KATEGORİSİ

YÜKSELME GRUBU
Kartalspor-Bucaspor...................................( 4 - 0 )
Kahramanmaraşspor-Gençlerbirliği ASAŞ Spor............( 0 - 1 )
Eskişehirspor-Kasımpaşaspor...........................( 0 - 2 )
Siirtspor-Alanyaspor..................................( 2 - 2 )
Ünyespor-İnegölspor...................................( 1 - 1 )
  
1. KLASMAN GRUBU
Anadolu Üsküdar 1908 Spor-Fatih Karagümrük............( 1 - 3 )
İstanbul Maltepespor-Pendikspor.......................( 1 - 1 )
Güngören Belediyespor-Eyüpspor........................( 3 - 1 )
Sarıyer-Küçükköyspor..................................( 2 - 0 )

2. KLASMAN GRUBU
Marmaris Belediyespor-İzmirspor.......................( 1 - 0 )
Turgutluspor-Nazilli Belediyespor.....................( 3 - 0 )
Aydınspor-Muğlaspor...................................( 0 - 0 )

5. KLASMAN GRUBU
Şanlıurfa Belediyespor-Osmaniyespor...................( 1 - 0 )
Cizrespor-İskenderun Demirçelikspor...................( 4 - 2 )
Batman Petrolspor-Hatayspor...........................( 0 - 2 )
Adıyamanspor-Şanlıurfaspor............................( 1 - 0 )

ÜÇÜNCÜ LİG
1. GRUP
Antakyaspor-Mersin Büyükşehir Belediyesi..............( 6 - 3 )
Nusaybin Demirspor-Batman Belediyespor................( 1 - 0 )
Diyarbakır B.Şehir Bel. DİSKİ Spor-Kilis Belediyespor.( 3 - 2 )
Erzincanspor-Diyarbakır Kayapınar Belediyespor........( 2 - 1 )
Bitlis Özgüzelderespor-Iğdırspor......................( 1 - 1 )
Karamanspor-Nevşehirspor..............................( 2 - 0 )
GASKİ-Karsspor...................................................( 1 - 2 )
Şırnakspor-Ceyhanspor..............................( 2 - 2 )

2. GRUP
Çorumspor-Ankara Tarım Kredispor......................( 0 - 1 )
Tokatspor-Gümüşhanespor...............................( 1 - 2 )
Çubukspor-AB Kızılcahamam Belediyespor................( 1 - 4 )
Araklıspor-BUGSAŞ Spor................................( 1 - 1 )
Artvin Hopaspor-Ofspor................................( 1 - 1 )
Bulancakspor-Gazi Belediyespor........................( 2 - 3 )
Etimesgut Şeker-Demirçelik Divriği...................( 4 - 1 )

3. GRUP
Akhisar Belediye Gençlikspor-Altınordu................( 3 - 2 )
Afyonkarahisarspor-Kütahyaspor........................( 0 - 3 )
Yeni Ereğlispor-Yeni Burdurspor.......................( 2 - 1 )
Sidespor-Aliağa Belediyespor..........................( 1 - 1 )
Fethiyespor-Nilüfer Belediyespor......................( 2 - 0 )
Ispartaspor-Konya Şekerspor...........................( 1 - 1 )
Keçiörengücü-Denizli Belediyespor.....................( 3 - 0 )
Göztepe-Akseki Aromaspor..............................(1 - 0 )

4. GRUP
Bakırköyspor-Mustafakemalpaşaspor.....................( 3 - 1 )
Zeytinburnuspor-ESKİ Spor.............................( 1 - 0 )
Gaziosmanpaşa-Beykoz 1908.............................( 5 - 1 )
Gölcükspor-Kastamonuspor..............................( 1 - 3 )
Bilecikspor-Mecidiyeköy...............................( 1 - 0 )
Çorluspor-Alibeyköy...................................( 1 - 2 )
Orhangazispor-Beylerbeyi..............................( 2 - 0 )
Küçükçekmecespor-Gebzespor............................( 1 - 1 )

İKİNCİ LİG'DE GÖRÜNÜM
İkinci Futbol Ligi (A) ve (B) Kategorisi'ne gruplardaki maçlarla devam edildi. (A) Kategorisi'nde puanını 68'e çıkaran Bursaspor, bitime 2 hafta kala Turkcell Süper Ligi'ne yükselmeyi garantiledi. Aynı kategoride Dardanelspor İkinci Lig (B) Kategorisi'ne düştü.

İkinci Lig (B) Kategorisi Yükselme Grubu'nda ilk 2 sırayı alan Kasımpaşa ve Gençlerbirliği ASAŞ Spor bitime 1 hafta kala İkinci Lig (A) Kategorisi'ne yükselmeyi garantiledi.

1. grupta Sarıyer ve Pendikspor, 2. grupta Turgutluspor ile 5. grupta Adıyamanspor, İkinci Lig (A) Kategorisi'ne çıkacak 3. takımın belirleneceği eleme müsabakaları grubunda mücadele etme hakkını kazandı.

Öte yandan, 1. Klasman Grubu'nda Anadolu Üsküdar 1908 Spor ve Yıldırım Bosnaspor, 2. Klasman Grubu'nda Adanaspor, 5. Klasman Grubu'nda da Batman Petrolspor ve Osmaniyespor Üçüncü Lig'e düştüler. Gruplarda puna durumları şöyle:

İKİNCİ LİG (A) KATEGORİSİ
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 BURSASPOR                  32 20  8  4  51  22 68  +29
2 ANTALYASPOR                32 19  6  7  64  31 63  +33
3 ALTAY                      32 17 10  5  49  36 61  +13
4 SAKARYASPOR                32 16  9  7  51  33 57  +18
5 İSTANBULSPOR               32 16  5 11  57  33 53  +24
6 ORDUSPOR                   32 12 12  8  50  42 48   +8
7 İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİY32 11 13  8  39  30 46   +9
8 ELAZIĞSPOR                 32 11 11 10  40  44 44   -4
9 KOCAELİSPOR                32 10 12 10  37  38 42   -1
10 KARŞIYAKA                 32 10 11 11  47  45 41   +2
11 TÜRK TELEKOMSPOR          32 10 11 11  37  38 41   -1
12 MARDİNSPOR                32 10 10 12  36  39 40   -3
13 GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELED32 11  5 16  45  50 38   -5
14 UŞAKSPOR                  32 10  7 15  38  51 37  -13
15 MERSİN İDMANYURDU         32  6 11 15  30  49 29  -19
16 AKÇAABAT SEBATSPOR        32  5 13 14  32  52 28  -20
17 YOZGATSPOR                32  5 10 17  28  52 25  -24
18 ÇANAKKALE DARDANELSPOR    32  5  4 23  21  67 19  -46
 
İKİNCİ LİG (B) KATEGORİSİ
YÜKSELME GRUBU
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Kasımpaşa                  17 11  4  2  23  11 37  +12
2 Gençlerbirliği ASAŞ Spor   17 10  5  2  31  17 35  +14
3 Eskişehirspor              17  8  5  4  24  17 29   +7
4 Siirtspor                  17  4  8  5  25  24 20   +1
5 Kartalspor                 17  4  8  5  13  14 20   -1
6 Kahramanmaraşspor          17  6  2  9  20  26 20   -6
7 İnegölspor                 17  4  7  6  18  18 19    0
8 Ünyespor                   17  4  6  7  14  19 18   -5
9 Alanyaspor                 17  5  3  9  19  27 18   -8
10 Bucaspor                  17  4  2 11  15  29 14  -14

1. KLASMAN GRUBU
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Sarıyer                    35 18  9  8  43  36 63   +7
2 Pendikspor                 35 17 11  7  46  31 62  +15
3 Güngören Belediyespor      35 15 10 10  48  31 55  +17
4 Fatih Karagümrük           36 12 11 13  40  36 47   +4
5 Eyüpspor                   35 11 14 10  39  36 47   +3
6 Küçükköyspor               35 13  6 16  28  36 45   -8
7 İstanbul Maltepespor       35  9 14 12  34  40 41   -6
8 Yıldırım Bosnaspor         35  6 10 19  23  51 28  -28
9 Anadolu Üsküdar 1908 Spor  35  3  6 26  23  66 15  -43

2. KLASMAN GRUBU
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Turgutluspor               31 18  3 10  57  36 57  +21
2 Marmaris Belediyespor      31 14 10  7  34  22 52  +12
3 Nazilli Belediyespor       31 14  7 10  41  27 49  +14
4 İzmirspor                  31 14  5 12  55  39 47  +16
5 Adana Demirspor            31 14  5 12  53  43 47  +10
6 Muğlaspor                  31  9 10 12  37  33 37   +4
7 Aydınspor                  31  9  8 14  37  51 35  -14
8 Adanaspor                  31  0  0 31   0  93  0  -93

5. KLASMAN GRUBU
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Adıyamanspor               31 15 10  6  41  36 55   +5
2 Hatayspor                  31 15  7  9  51  39 52  +12
3 Şanlıurfaspor              31 13 10  8  43  28 49  +15
4 Şanlıurfa Belediyespor     31 14  7 10  46  36 49  +10
5 Cizrespor                  31 12 10  9  48  43 46   +5
6 İskenderun Demirçelikspor  31 12  7 12  50  50 43    0
7 Batman Petrolspor          31  3  7 21  30  59 16  -29
8 Osmaniyespor               31  3  6 22  23  61 15  -38

ÜÇÜNCÜ LİG'DE GÖRÜNÜM
Üçüncü Futbol Ligi'nde 2005-2006 sezonu tamamlandı. Gruplarında ilk 2 sırayı alan Erzincanspor, GASKİ Spor, Etimesgut Şekerspor, Arsinspor, Keçiörengücü, Fethiyespor, Gebzespor ve Zeytinburnuspor İkinci Lig (B) Kategorisi'ne yükseldiler.

Gruplarında son iki sırayı alan Bitlis Özgüzelderespor, Nevşehirspor, AB Kızılcahamam Belediyespor, Çubukspor, Konya Şekerspor, Akseki Aromaspor, ESKİ Spor ve Mecidiyeköyspor bulundukları kentin en üst amatör liglerine düştüler.

Öte yandan, gruplarında 3. sırayı alan Batman Belediyespor, Tokatspor, Denizli Belediyespor ve Gaziosmanpaşa, Futbol Federasyonu'nun daha sonra belirleyeceği tarih ve yerde tek maçlı eleminasyon sistemine göre karşılaşacaklar. Bu maçlar sonrasında 1 takım daha İkinci Lig (B) Kategorisi'ne yükselecek. Gruplardaki son puan durumları şöyle:
   
1. GRUP   
Takımlar                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Erzincanspor               30 22  6  2  60  20 72  +40
2 GASKİ Spor                 30 18 10  2  72  23 64  +49
3 Batman Belediyespor        30 16  7  7  44  26 55  +18
4 Kilis Belediyespor         30 15  5 10  46  42 50   +4
5 Mersin Büyükşehir Belediye 30 12  9  9  59  47 45  +12
6 Şırnakspor                 30 11  7 12  39  41 40   -2
7 Karamanspor                30  9 11 10  35  35 38    0
8 Diyarbakır Kayapınar Bld.  30  9  9 12  36  35 36   +1
9 Antakyaspor                29  9  8 12  38  35 35   +3
10 Karsspor                  30  9  8 13  30  28 35   +2
11 D.Bakır B.Şehir Bld.DİSKİ 29 10  4 15  52  49 34   +3
12 Ceyhanspor                30  9  7 14  32  52 34  -20
13 Nusaybin Demirspor        30  8  7 15  26  48 31  -22
14 Iğdırspor                 30  8  6 16  37  62 30  -25
15 Bitlis Özgüzelderespor    30  7  9 14  28  53 30  -25
16 Nevşehirspor              30  8  5 17  32  70 29  -38  
   
2. GRUP
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av 
1 Etimesgut Şekerspor        30 20  8  2  56  18 68  +38 
2 Arsinspor                  30 16  9  5  37  20 57  +17 
3 Tokatspor                  30 15  5 10  52  35 50  +17 
4 Araklıspor                 30 12  8 10  39  40 44   -1 
5 Ofspor                     30 12  8 10  36  24 44  +12 
6 Gümüşhanespor              30 11  9 10  31  33 42   -2 
7 BUGSAŞ Spor                30 10 11  9  37  37 41    0 
8 Trabzon Değirmenderespor   30  9 13  8  32  35 40   -3 
9 Çorumspor                  30 12  4 14  42  42 40    0 
10 Samsun Gazi Belediyespor  30 10  8 12  35  40 38   -5 
11 D.Ç.Divriğispor           30 10  7 13  42  53 37  -11 
12 Bulancakspor              30  9  8 13  29  32 35   -3 
13 Ankara Tarım Kredispor    30  8  9 13  30  45 33  -15 
14 Artvin Hopaspor           30  6 14 10  30  34 32   -4 
15 A.B.Kızılcahamam Belediye 30  7 10 13  35  41 31   -6 
16 Çubukspor                 30  4  7 19  22  56 19  -34 
   
3. GRUP
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av 
1 Keçiörengücü               30 19  8  3  48  24 65  +24 
2 Fethiyespor                30 20  4  6  48  25 64  +23 
3 Denizli Belediyespor       30 18  4  8  51  32 58  +19 
4 Akhisar Belediyespor       30 15  9  6  52  38 54  +14 
5 Ispartaspor                30 12 13  5  37  27 49  +10 
6 Afyonkarahisarspor         30 11  8 11  36  38 41   -2 
7 Yeni Ereğlispor            30 10 10 10  40  42 40   -2 
8 Göztepe                    30 11  7 12  40  43 40   -3 
9 Sidespor                   30 10  9 11  39  40 39   -1 
10 Yeni Burdurspor           30  9  9 12  36  44 36   -8 
11 Aliağa Belediyespor       30  9  8 13  29  31 35   -2 
12 Bursa Nilüfer Belediyespor30 10  5 15  34  30 35   +4 
13 Altınordu                 30  9  7 14  34  41 34   -7 
14 Kütahyaspor               30  8  8 14  36  44 32   -8 
15 Konya Şekerspor           30  8  5 17  29  45 29  -16 
16 Akseki Aromaspor          30  1  6 23  16  61  9  -45 
   
4. GRUP
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av 
1 Gebzespor                  30 18 10  2  78  37 64  +41 
2 Zeytinburnuspor            30 16  8  6  59  34 56  +25 
3 Gaziosmanpaşaspor          30 15  8  7  52  40 53  +12 
4 Alibeyköyspor              30 14 10  6  48  28 52  +20 
5 Beykoz 1908                30 13  9  8  48  36 48  +12 
6 Gölcükspor                 30 11 10  9  38  31 43   +7 
7 Orhangazispor              30  8 18  4  38  29 42   +9 
8 Bakırköyspor               30 12  6 12  46  48 42   -2 
9 Küçükçekmecespor           30 11  7 12  40  42 40   -2 
10 Çorluspor                 30 10  8 12  35  41 38   -6 
11 Mustafakemalpaşaspor      30  6 14 10  28  41 32  -13 
12 Beylerbeyi                30  8  8 14  26  49 32  -23 
13 Kastamonuspor             30  8  8 14  29  36 32   -7 
14 Bilecikspor               30  6 13 11  33  43 31  -10 
15 ESKİ Spor                 30  7  8 15  29  47 29  -18 
16 Mecidiyeköyspor           30  3  3 24  14  59 12  -45

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100