07 Mayıs 2006 Pazar 00:00
189 Okunma
SON HABER İkinci Lig'de görünüm

İkinci Lig'de heyecan doruğa tırmanırken, Antalyaspor Süper Lig'e göz kırptı. A ve B Kategorilerinde alınan sonuçlar ve oluşan puan tablosuna göre son durum...

~|~



İkinci Lig (A) Kategorisi'ne 33. hafta maçlarıyla devam edilirken, İkinci Lig (B) Kategorisi Yükselme ve Klasman Grupları, yapılan son hafta karşılaşmalarıyla sona erdi. Alınan sonuçlar şöyle:

İkinci Lig (A) Kategorisi 
Kocaelispor-İstanbul Büyükşehir Belediyesi............( 1 - 3 )
İstanbulspor-Akçaabat Sebatspor.......................( 1 - 2 )
Dardanelspor-Bursaspor................................( 2 - 4 )
Orduspor-Mardinspor...................................( 2 - 0 )
Sakaryaspor-Antalyaspor...............................( 1 - 2 )
Türk Telekomspor-Karşıyaka............................( 1 - 0 )
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi-Yozgatspor............( 2 - 1 )
Uşakspor-Elazığspor...................................( 1 - 0 )
Altay-Mersin İdmanyurdu...............................( 4 - 0 ) 

İkinci Lig (B) Kategorisi
Yükselme Grubu 
Gençlerbirliği ASAŞ Spor-Kartalspor...................( 0 - 0 )
İnegölspor-Siirtspor..................................( 4 - 0 )
Alanyaspor-Eskişehirspor..............................( 2 - 1 )
Kasımpaşa-Kahramanmaraşspor...........................( 1 - 1 )
Bucaspor-Ünyespor.....................................( 3 - 2 ) 

1. Klasman Grubu 
Yıldırım Bosnaspor-Sarıyer............................( 2 - 1 )
Küçükköyspor-Güngören Belediyespor....................( 1 - 1 )
Eyüpspor-İstanbul Maltepespor.........................( 2 - 0 )
Pendikspor-Anadolu Üsküdar 1908 Spor..................( 4 - 1 ) 

2. Klasman Grubu 
Adana Demirspor-Marmaris Belediyespor.................( 0 - 2 )
Muğlaspor-Turgutluspor................................( 1 - 0 )
İzmirspor-Aydınspor...................................( 0 - 2 ) 
3. Klasman Grubu 
Kırıkkalespor-Bursa Merinosspor.......................( 2 - 4 )
Oyak Renault-Yalovaspor...............................( 0 - 2 )
Aksarayspor-Yeni Kırşehirspor.........................( 1 - 1 )
Darıca Gençlerbirliği-Tarsus İdmanyurdu...............( 3 - 0 ) 

4. Klasman Grubu 
Erzurumspor-Çankırı Belediyespor......................( 1 - 0 )
Kardemir Karabükspor-Ankara Demirspor.................( 2 - 2 )
Boluspor-Pazarspor....................................( 5 - 3 )
Giresunspor-Zonguldakspor.............................( 4 - 2 ) 

5. Klasman Grubu
İskenderun Demirçelikspor-Şanlıurfa Belediyespor......( 2 - 1 )
Şanlıurfaspor-Batman Petrolspor.......................( 2 - 1 )
Hatayspor-Cizrespor...................................( 2 - 1 )
Osmaniyespor-Adıyamanspor.............................( 1 - 2 )

İkinci Lig (A) Kategorisi'nde görünüm
İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde, geçen hafta Turkcell Süper Ligi'ne yükselmeyi garantileyen Bursaspor, haftayı lider olarak kapadı.
Ligde ikincilik mücadelesi veren Antalyaspor, deplasmanda Sakaryaspor'u 2-1, Altay da sahasında Mersin İdmanyurdu'nu 4-0'lık sonuçla yenerek, doğrudan Turkcell Süper Ligi'ne yükselme umutlarını son haftaya taşıdılar.
Dardanelspor'un geçen hafta düşmesinden sonra 33. hafta maçları sonunda da Yozgatspor İkinci Lig (B) kategorisi'ne düşen diğer takım oldu.
Son haftaya girilirken puan durumu şöyle oluştu:

Takımlar                        O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Bursaspor                  33 21  8  4  55  24 71  +31
2 Antalyaspor               33 20  6  7  66  32 66  +34
3 Altay                          33 18 10  5  53  36 64  +17
4 Sakaryaspor              33 16  9  8  52  35 57  +17
5 İstanbulspor              33 16  5 12  58  35 53  +23
6 Orduspor                   33 13 12  8  52  42 51  +10
7 İstanbul B.Bld.           33 12 13  8  42  31 49  +11
8 Türk Telekomspor      33 11 11 11  38  38 44    0
9 Elazığspor                 33 11 11 11  40  45 44   -5
10 Kocaelispor              33 10 12 11  38  41 42   -3
11 Karşıyaka                 33 10 11 12  47  46 41   +1
12 Gaziantep B.Bld.      33 12  5 16  47  51 41   -4
13 Mardinspor               33 10 10 13  36  41 40   -5
14 Uşakspor                  33 11  7 15  39  51 40  -12
15 Akçaabat Sebat        33  6 13 14  34  53 31  -19
16 Mersin İdmanyurdu   33  6 11 16  30  53 29  -23
17 Yozgatspor                33  5 10 18  29  54 25  -25
18 Ç.Dardanelspor         33  5  4 24  23  71 19  -48

İkinci Lig (B) Kategorisi'nde görünüm
İkinci Futbol Ligi (B) Kategorisi Yükselme Grubu'nda ilk 2 sırayı alan Kasımpaşa ve Gençlerbirliği ASAŞ Spor doğrudan İkinci Lig (A) Kategorisi'nde mücadele etme hakkını kazandı.
Yükselme Grubu'nda Eskişehirspor, İnegölspor, Alanyaspor, Kahramanmaraşspor, Kartalspor ve Siirtspor ile klasman gruplarında ilk 2 sırayı alan Pendikspor, Sarıyer, Turgutluspor, Marmaris Belediyespor, Darıca Gençlerbirliği, Tarsus İdmanyurdu, Boluspor, Kardemir Karabükspor, Adıyamanspor ve Hatayspor'un katılmıyla toplam 16 takım federasyon tarafından belirlenecek tarafsız bir sahada tek maçlı eleme usulüyle karşılaşacaklar ve (A) Kategorisi'ne yükselecek 3. takım belirlenecek.

Klasman gruplarında son iki sırayı alan Yıldırım Bosnaspor, Anadolu Üsküdar 1908 Spor, Aydınspor, Adanaspor, Aksarayspor, Bursa Merinosspor, Ankara Demirspor, Zonguldakspor, Batman Petrolspor ve Osmaniyespor Üçüncü Futbol Ligi'ne düştüler.
Gruplarda puan durumları şöyle:

YÜKSELME GRUBU
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Kasımpaşa                 18 11  5  2  24  12 38  +12
2 Gençlerbirliği ASAŞ    18 10  6  2  31  17 36  +14
3 Eskişehirspor             18  8  5  5  25  19 29   +6
4 İnegölspor                 18  5  7  6  22  18 22   +4
5 Alanyaspor                 18  6  3  9  21  28 21   -7
6 Kahramanmaraş        18  6  3  9  21  27 21   -6
7 Kartalspor                 18  4  9  5  13  14 21   -1
8 Siirtspor                    18  4  8  6  25  28 20   -3
9 Ünyespor                   18  4  6  8  16  22 18   -6
10 Bucaspor                  18  5  2 11  18  31 17  -13 

(B) KATEGORİSİ
1. KLASMAN GRUBU 
TAKIMLAR                       O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Pendikspor                 36 18 11  7  50  32 65  +18
2 Sarıyer                       36 18  9  9  44  38 63   +6
3 Güngören Bldr            36 15 11 10  49  32 56  +17
4 Eyüpspor                   36 12 14 10  41  36 50   +5
5 Fatih Karagümrük      36 12 11 13  40  36 47   +4
6 Küçükköyspor            36 13  7 16  29  37 46   -8
7 İstanbul Maltepe       36  9 14 13  34  42 41   -8
8 Yıldırım Bosnaspor     36  7 10 19  25  52 31  -27
9 Anadolu Üsküdar       36  3  6 27  24  70 15  -46 

2. KLASMAN GRUBU 
TAKIMLAR                      O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Turgutluspor              32 18  3 11  57  37 57  +20
2 Marmaris Belediye      32 15 10  7  36  22 55  +14
3 Nazilli Belediyespor    32 15  7 10  44  27 52  +17
4 İzmirspor                   32 14  5 13  55  41 47  +14
5 Adana Demirspor        32 14  5 13  53  45 47   +8
6 Muğlaspor                  32 10 10 12  38  33 40   +5
7 Aydınspor                  32 10  8 14  39  51 38  -12
8 Adanaspor                  32  0  0 32   0  96  0  -96 

3. KLASMAN GRUBU 
TAKIMLAR                        O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Darıca Gençlerbirliği      32 14  7 11  43  45 49   -2
2 Tarsus İdmanyurdu      32 12 11  9  52  42 47  +10
3 OYAK Renault               32 10 12 10  42  49 42   -7
4 MKE Kırıkkalespor         32 10 10 12  45  48 40   -3
5 Yalovaspor                   32 10  9 13  42  43 39   -1
6 Yeni Kırşehirspor          32  8 13 11  34  43 37   -9
7 Aksarayspor                 32  9  8 15  38  49 35  -11
8 Bursa Merinosspor       32  7 11 14  44  48 32   -4 

4. KLASMAN GRUBU 
TAKIMLAR                        O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Boluspor                      32 15 10  7  45  32 55  +13
2 Kardemir Karabük       32 14 11  7  46  28 53  +18
3 Çankırı Belediyespor   32 15  4 13  34  36 49   -2
4 Giresunspor                32 11  8 13  31  32 41   -1
5 Erzurumspor               32 10  8 14  36  47 38  -11
6 Pazarspor                   32  9  9 14  31  44 36  -13
7 Ankara Demirspor       32  9  8 15  30  42 35  -12
8 Zonguldakspor           32  5 10 17  29  49 25  -20

5. KLASMAN GRUBU 
TAKIMLAR                       O  G  B  M   A   Y  P   Av
1 Adıyamanspor             32 16 10  6  43  37 58   +6
2 Hatayspor                  32 16  7  9  53  40 55  +13
3 Şanlıurfaspor              32 14 10  8  45  29 52  +16
4 Şanlıurfa Belediye      32 14  7 11  47  38 49   +9
5 Cizrespor                   32 12 10 10  49  45 46   +4
6 İsk.Demirçelikspor      32 13  7 12  52  51 46   +1
7 Batman Petrolspor     32  3  7 22  31  61 16  -30
8 Osmaniyespor           32  3  6 23  24  63 15  -39 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner121