Bu haber kez okundu.

Türkiye, atletizmde sınıf atladı
Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (B) Grubu Atletizm Yarışmaları İstanbul'da sona ererken, Fenerbahçe Erkek Takımının ikinciliği Türkiye'yi (A) grubuna yükseltti. ~|~

 

Fenerbahçe Kulübü'nün ev sahipliğinde, Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Sahasında iki gün süren yarışmalarda başarılı bir performans ortaya koyan sarı-lacivertli sporcular, 93 puanla ikinci olarak, Türkiye'yi (A) grubuna çıkardı.

Erkeklerde 97 puanla İngiltere'den Woodford Green takımı birinci olurken, İngiltere de (A) grubuna yükseldi. Danimarka'dan Sparta A.M ekibi 66 puanla üçüncü, İsrail'den Maccabi Tel-Aviv takımı 61 puanla dördüncü, Sırbistan-Karadağ'dan Kızılyıldız takımı 49 puanla beşinci olurken, Hollanda'dan Amsterdamse A.C. takımı 48 puanla son sırada yer aldı.

BAYANLARDA ALMANYA BİRİNCİ, DANİMARKA İKİNCİ OLDU
Bayanlar yarışmalarını 101 puanla birinci sırada tamamlayan Almanya'nın USC Mainz takımı ve 92 puanla ikinci olan Danimarka'nın Sparta A.M takımı, ülkelerini (A) Grubu'na çıkardı.
Bayanlarda İsviçre'nin ST Bern takımı 85 puanla üçüncü, Sırbistan-Karadağ'ın Kızılyıldız takımı 83 puanla dördüncü, Hollanda'dan Amsterdamse A.C 74 puanla beşinci, İsrail'den Maccabi Rishon-Lezion takımı 74 puanla altıncı olurken, İrlanda'nın Abbey A.C takımı 44 puanla son sırada yer aldı.

FENERBAHÇELİ SPORCULARIN DERECELERİ
Yarışmaların ikinci ve son gününde Fenerbahçeli sporcuların elde ettiği dereceler şöyle:
Disk atma: 1. Ercüment Olgundeniz (61.35).
Sırıkla atlama: 4. Abdullah Sarı (3.00).
Cirit atma: 3. Şevket Taş (67.58).
Üç adım atlama: 2. Ferhat Çiçek (14.87).
4x400 bayrak: 2. Fenerbahçe (3.14.62).
110 metre engelli: 5. Erkin Değirmencioğlu (15.19).
200 metre: 3. İsmail Aslan (21.72).
800 metre: 2. Youssef Baba (1.51.35).
3000 metre engelli: 1. Ali Dereli (9.07.70).
3000 metre: 1. Kemal Koyuncu (8.06.68).

Bu arada, sırıkla atlamada yarışan Abdullah Sarı, sakatlanmasına rağmen takımına puan kazandırmak için yarışmaya devam etti.
Fenerbahçeli sporcular, elde ettikleri ikinciliğin ardından büyük sevinç yaşadı.
Fenerbahçe Kulübü Atletizm Şubesi İdari Koordinatörü Cumhur Can'ı, koşu pistinin yanındaki engel havuzundaki suyun içine atan sporcular, kupa sevincini doyasıya yaşadı.
Fenerbahçe'nin kazandığı ikincilik kupasını, takım kaptanı olarak Ercüment Olgundeniz, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Vedat Olcay'dan aldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100