18 Ekim 2005 Salı 00:00
156 Okunma
Türkiye Kupası'nda gruplar ve tüm maç programı
SON HABER Futbolda Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi ve çeyrek final öncesi 5'er takımdan oluşan 4 grup oluşturuldu. ~|~


44. Türkiye Kupası'nda yeni statüye göre oynanacak grup müsabakalarının kura çekimi İstanbul'da yapıldı. Ataköy Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen ve 2. kademeyi aşan 20 kulübün temsilcilerinin katıldığı kura çekiminde, çeyrek final öncesi 5'er takımdan oluşan 4 grup oluşturuldu.

Geride kalan sezonda Birinci Süper Futbol Ligi'ni ilk 4 sırada tamamlayan Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş'ın seri başı olduğu kurada, 2. kademe müsabakalarını geçen 16 takımın katılımıyla Türkiye Kupası'nda gruplar şöyle oluştu:

(A) GRUBU:
1-Galatasaray
2-Malatyaspor
3-Diyarbakırspor
4-Mersin İdmanyurdu
5-Giresunspor

(B) GRUBU:
1-Fenerbahçe
2-Gaziantepspor
3-Ankaragücü
4-Kayseri Erciyespor
5-Tarsus İdmanyurdu

(C) GRUBU:
1-Trabzonspor
2-Denizlispor
3-Kayserispor
4-Altay
5-Fatih Karagümrük

(D) GRUBU:
1-Beşiktaş
2-Konyaspor
3-Samsunspor
4-Sarıyer
5-İnegölspor

GRUPLARDA 1. MAÇLARIN PROGRAMI AÇIKLANDI
    
 Türkiye Kupası'nda, gruplardaki ilk maçların programı belli oldu.
 Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 25, 26 ve 27 Ekim'de oynanacak maçların programı şöyle:
 25 Ekim Salı
 20.00 Trabzonspor-Kayserispor (Hüseyin Avni Aker)
 26 Ekim Çarşamba
 15.00 Sarıyer-Samsunspor (Yusuf Ziya Öniş)
 19.00 Konyaspor-Beşiktaş (Konya Atatürk)
 20.00 Diyarbakırspor-Malatyaspor (Diyarbakır Atatürk)
 20.00 Gaziantepspor-Kayseri Erciyesspor (Kamil Ocak)
 20.00 Denizlispor-Altay (Denizli Atatürk)
 21.15 Ankaragücü-Fenerbahçe (Ankara 19 Mayıs)
 27 Ekim Perşembe
 20.00 Galatasaray-Mersin İdmanyurdu (Ali Sami Yen)

HER TAKIM 4 MAÇ YAPACAK
    
44. Türkiye Kupası'nda yeni statüye göre oynanacak grup müsabakalarının maç programı belli oldu. Toplam 5 ayrı grupta 20 ekibin mücadele edeceği organizayonda, hertakımın 2 kendi sahasında, 2 de dış sahada olmak üzere 4 ayrı maç yapacağı ve her takımla 1 kez karşılaşılacağı açıklandı.

Türkiye Kupası guplarında maç programı şöyle:
 (A) GRUBU
 ---------
 26 Ekim Çarşamba:
 Galatasaray-Mersin İdmanyurdu
 Diyarbakırspor-Malatyaspor
 Giresunspor (Bay)
 21 Aralık Çarşamba:
 Giresunspor-Diyarbakırspor
 Malatyaspor-Galatasaray
 Mersin İdmanyurdu (Bay)
 13 Ocak Cuma:
 Mersin İdmanyurdu-Malatyaspor
 Galatasaray-Giresunspor
 Diyarbakırspor (Bay)
 17 Ocak Salı:
 Diyarbakırspor-Galatasaray
 Giresunspor-Mersin İdmanyurdu
 Malatyaspor (Bay)
 25 Ocak Çarşamba:
 Malatyaspor-Giresunspor
 Mersin İdmanyurdu-Diyarbakırspor
 Galatasaray (Bay)

 (B) GRUBU
 ----------
 26 Ekim Çarşamba:
 Gaziantepspor-Kayseri Erciyesspor
 Ankaragücü-Fenerbahçe
 Tarsus İdmanyurdu (Bay)
 21 Aralık Çarşamba:
 Tarsus İdmanyurdu-Ankaragücü
 Fenerbahçe-Gaziantepspor
 Kayseri Erciyesspor (Bay)
 13 Ocak Cuma:
 Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe
 Gaziantepspor-Tarsus İdmanyurdu
 Ankaragücü (Bay)
 17 Ocak Salı:
 Ankaragücü-Gaziantepspor
 Tarsus İdmanyurdu-Kayseri Erciyesspor
 Fenerbahçe (Bay)
 25 Ocak Çarşamba:
 Fenerbahçe-Tarsus İdmanyurdu
 Kayseri Erciyesspor-Ankaragücü
 Gaziantepspor (Bay)

 (C) GRUBU
 ---------
 26 Ekim Çarşamba:
 Denizlispor-Altay
 Trabzonspor-Kayserispor
 Fatih Karagümrük (Bay)
 21 Aralık Çarşamba:
 Fatih Karagümrük-Trabzonspor
 Kayserispor-Denizlispor
 Altay (Bay)
 13 Ocak Cuma:
 Altay-Kayserispor
 Denizlispor-Fatih Karagümrük
 Trabzonspor (Bay)
 17 Ocak Salı:
 Trabzonspor-Denizlispor
 Fatih Karagümrük-Altay
 Kayserispor (Bay)
 25 Ocak Çarşamba:
 Kayserispor-Fatih Karagümrük
 Altay-Trabzonspor
 Denizlispor (Bay)

 (D) GRUBU
 ---------
 26 Ekim Çarşamba:
 Konyaspor-Beşiktaş
 Sarıyer-Samsunspor
 İnegölspor (Bay)
 21 Aralık Çarşamba:
 İnegöspor-Sarıyer
 Samsunspor-Konyaspor
 Beşiktaş (Bay)
 13 Ocak Cuma:
 Beşiktaş-Samsunspor
 Konyaspor-İnegölspor
 Sarıyer (Bay)
 17 Ocak Salı:
 Sarıyer-Konyaspor
 İnegölspor-Beşiktaş
 Samsunspor (Bay)
 25 Ocak Çarşamba:
 Samsunspor-İnegölspor
 Beşiktaş-Sarıyer
 Konyaspor (Bay)
 
 -ÇEYREK FİNAL-

 
 Türkiye Kupası'nda grup maçları sonunda ilk iki sırayı alan takımlar adlarını çeyrek finale yazdıracaklar.
 Çeyrek final eşleşmeleri ise, (A) Grubu 1.'si ile (B) Grubu 2.'si,(B) Grubu 1.'si ile (A) Grubu 2.'si, (C) Grubu 1.'si ile (D) Grubu 2.'si ve (D) Grubu 1.'si ile (C) Grubu 2.'si şeklinde olacak.
 
 -3 MİLYON 250 BİN DOLAR ÖDÜL KAZANMA İHTİMALİ VAR-
 
Türkiye Kupası'nı müzesine götüren takımın, tüm galibiyetle bitirmesi halinde toplam 3 milyon 250 bin dolar para ödülü kazanabileceği ifade edildi.
 Grup maçlarına katılım payı olarak her takıma 100'er bin dolar verilirken, grup maçlarında alınan her galibiyet için 67 bin 500 dolar, her bareberlik için 33 bin 750 dolar, çeyrek finale grup birincisi olarak kalan takımın 350 bin dolar ve grup ikincisi olarak çeyrek finale kalacak takıma ise 250 bin dolar verileceği belirtildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100