19 Aralık 2002 Perşembe 00:00
Yıldırım bombaladı
Hedeften uzaklaştık

"Futbol takımımız için koyduğumuz ve Fenerbahçe camiasının arzuladığı hedeflerden uzaklaştığımızı üzülürek kabul ediyorum. Ancak yukarıda değindiğim gelişmeler ışığında yaşanan çirkinliklerin sonucunun, uzaklaşılan hedeflerle izahının mümkün olmadığını da görüyorum. Başarılı sonuçlara maalesef bu sezonda da ulaşamadık. Bunların üzüntüsünü bizler de yaşadık, hala da yaşıyoruz."

Tedbirleri alıyoruz

"Gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Ancak bir kez daha tekrarlamak istiyorum, hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor. Yaşadığımız bu üzüntüleri burada tekrarlamamın nedeni, bunlara mazeret göstermek değil. Ancak 20 yıldan beri yaşanmayan kupa hedefine bizim de varamayışımız, tarihimizde yaşayamadığımız Avrupa kupaları başarısına bu sezon da ulaşamamamız, şahsımıza yönelen ve bu çirkin kampanyanın bir nedeni olamaz."

Dayanışma günüdür

"Bugün dayanışma ve birarada olma günüdür. Geçmişte kupa maçında takımı sahadan çeken ve takımımızın hükmen mağlubiyetinde rol oynayanlar, ke~|~ndi 6 yıllık başkanlık dönemlerinde yaşanan tek bir şampiyonluğu sadece kendine maledenler, kendi başkanlığı döneminde futbol takımımızı averajla düşmekten kurtulma noktasına getirenler bugün bizi sportif başarısızlıkla suçluyor."

Fener'den büyük değil

"Kimse Fenerbahçe`den büyük değildir. Fenerbahçe`nin büyüklüğü ve başarıları da bir kişiye mal edilemez. Hiç kimse unutmasın ki, Fenerbahçe camiasının büyüklüğü tarihinden gelmektedir. Gelecekte de sürücektir. Bu büyüklüğe hizmet edenler asla unutulmayacaklardır. Bu çarpıcı gerçekleri, bugün ortaya çıkan ve kendisinde keramet arayanların asıl amacının sportif başarıyla ilgili olmadığını ortaya koymak için üzülerek bir kez daha açıklamak mecburiyetinde kaldım."

İşte Yıldırım'ın olay yaratacak açıklamaları

Sistemli yürütüyorlar

"Uzun zamandır şahsım, yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarım, teknik kadro, futbolcular, özetle Fenerbahçe Spor Kulübü organize bir şekilde yürütülen yıpratma ve karalama kampanyasına hedef tutulmuştur. Bu sistemli kampanya, bugün gelinen noktada maalesef bazı basın kuruluşları tarafından reyting uğruna kullanılmaya başlanmış ve hiçbir kanıt olmadan iftiralar ardı ardına atılmıştır"

Kulübü bölüyorlar

"Hiçbir etik yanı ve örneği bulunmayan bu eylem ve davranışların içinde maalesef Fenerbahçe Spor Kulübü`ne başkanlık yapmış bir kişinin de bulunması, hatta bu kampanyaya önderlik etmesi fevkalade üzücü ve düşündürücüdür. Kötü günlerinde birlik içinde olmayanlar, bölünmeye sebep olanlar, böldükleri camialarla büyüklük iddiasında olamazlar. Onlar sadece rakiplerinin başarısına vesile olabilirler."

Kendini sorgulasın

"Her sportif başarısızlık sonrası aynı kişiler ekranlara çıkıyor. Kulübümüzün başarısız olması eğer bazıları için prim yapma, öne çıkma, gündemde kalma hevesine alet ediliyorsa, bu niyet içinde olanların Fenerbahçeliliği`nden ciddi şüpheler duyarım. Bu niyet içinde olanları Fenerbahçe camiasına havale ediyor ve kendilerini de Fenerbahçelilik`lerini yeniden sorgulamaya davet ediyorum.

Tek sorumlu onlardır

"Bugün Fenerbahçe camiası kendi iç muhasebesini yapmak zorundadır. Karşılaşılan sportif sonuçlar, neden bazıları tarafından bu şekildi çirkin olarak kullanılmaktadır? Başka camialarda karşılaşılmayan bu çirkinliklere alet olanlar, bölünmenin ve bölünmenin sonuçlarının yegane sorumlusudur. Kulübün başarısı tüm Fenerbahçe ailesinin çaba ve ürünüdür. Başarılar kimsenin kerametine bağlanmamalıdır."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.