29 Aralık 2005 Perşembe 00:00
Yıldırım Hıncal Uluç'u fena fırçaladı
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım FB TV'de canlı yayında Futbol Zirvesi isimli programda İhsan Topaloğlu'nun konuğu oldu. Yıldırım "bundan sonra bomba değil iyi transfer yapacağız" mesajını verdiği konuşmasında Hıncal Uluç ile ilgili olarak yeni bir polemik başlatacak açıklamalar da yaptı. ~|~

Hıncal Uluç'a "Daum'a verdiğim parayı sana vereyim, gel Fenerbahçe'yi şampiyon yap bakalım" diye seslenen Aziz Yıldırım, şunları söyledi: "Sayın Hıncal Uluç sürekli yazıyor hakkımda.. Ben de 2-3 senedir cevap vermiyorum.. Diyor ki yürekliyim korkmam.. Sen maça bile gelemiyorsun.. Gel isteğin yerde konuşalım.. Karalamak için bu kadar yazı yazılır mı?.."
     
KİMSEYİ TEHDİT ETMEDİM
" Ben kimseyi ne tehdit ettim ne de başka bir şey yaptım.. Uluç diyor ki araştırılsın edilsin.. Ee sen karala sonra araştırılsın de.. Mahkemeye verdik, hesaplaşacağız.."
     
PEKİ SEN NE YAPTIN BU ÜLKEYE?..
 " UEFA kriterlerine göre her tribünde belli miktarda bilet hediye etme hakkımız var.. Eşe dosta 3-5 tane verirsin.. Bizim hiçbir şeyimiz gizli değil.. Stada gecekondu diyor.. Olur mu böyle şey? Devletten hiçbir katkı almadan yaptık.. Dersin ki diğer kulüpler de bunu yapsın.. Biz o stadı Türkiye'ye yapsın.. Allah katkı yapanlardan razı olsun.. Yapan insanlara teşekkür edeceğine karalıyor.. Peki sen ne yaptın bu ülkeye ?.."
     
BUNLAR HASTALIKLI DÜŞÜNCELER
" Hıncal sürekli diyor ki, Aziz Yıldırım ve Daum Türkiye'da şampiyonluk istiyor, Avrupa'yı düşünmüyor. Türkiye'de şampiyon olmadan Avrupa'ya gidemezsiniz, bunu bilmiyor mu? Diyor ki Aziz Yıldırım 4 Galatasay şampiyonluğu gördü kompleks yaptı, 5 sene üst üste şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyor. Bunlar hastalıklı düşünceler, sporda her gün başkası başarılı olabilir. Avrupa'da final oynayıp, kupayı alsak ben üzülecek miyim ?En büyük isteğim hayalim budur !
     
GELSİN O ŞAMPİYON YAPSIN
"Daum gitsin, başkası gelsin o şampiyon yapsın diyor sürekli. Ben veriyim sana Daum'a verdiğim parayı, şampiyon yap bakalım! Vereyim sana parayı!
Kendisi hiç bir haberden önce beni aramıyor. İnsan bir arar doğrulatır. Bir yerlerden uydurup sallıyor. Arasa konuşsa belki yazmayacak."

DEVRE ARASI TRANSFER YAPMAYACAĞIZ
Aziz Yıldırım, bu sezon devre arası döneminde transfer yapmayacaklarını söyledi.
Teknik direktör Christoph Daum ile ikinci yarı hazırlık döneminde bir araya gelerek yeni yılın planlamasını yapacaklarını kaydeden Yıldırım, ara dönemde transfer yapmayı düşünmediklerini kaydetti.
100. kuruluş yılı hedefleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını belirten Yıldırım, taraftarların beklentilerine yanıt vereceklerini anlattı.


BOMBA DEĞİL, İYİ TRANSFER YAPACAĞIZ
''Roberto Carlos ile temasınız var mı?'' şeklindeki soruya Yıldırım, ''Yalnız Roberto Carlos değil, Avrupa'da birçok oyuncularla görüşmeler yapılıyor. Şu anda bunları söylemek istemiyorum, daha zamanımız var. Anlaşmayı yapmadan açıklamak istemiyorum, olacağı varsa da olmuyor. Herkes beklesin, çalışmalar yapıyoruz. Bomba değil, iyi transfer yapacağız.'' diye yanıt verdi.
     
PARA İÇİN ANELKA'YI GÖNDERMEYİZ
Yıldırım, ''Anelka Fenerbahçe'de kalacak mı? Teklifler var mı?'' şeklindeki soruya, ''Para için Anelka'yı göndermeyiz'' yanıtını verdi.
Fransız futbolcuyla 3,5 yıllık anlaşma yaptıklarını hatırlatan ve bu futbolcunun sözleşmesinde, ''2006 yılında 20 milyon avro getirirse serbest kalır'' diye bir madde bulunduğunu anlatan Yıldırım, ''Anelka için kulübümüze hiçbir resmi müracaat yok. Burada mutlu, kalacak. Para için göndermeyiz. Bunu herkes bilsin, hiçbir oyuncumuzu para için göndermeyeceğiz'' şeklinde konuştu.
     
DAUM KENDİNİ YALNIZ HİSSEDİYOR
Teknik direktör Christoph Daum'un teknik direktörlüğünün tartışılamayacağını kaydeden Yıldırım, ''Daum kendini yalnız hissediyor. Şikayetleri var. Bu kadar işler yapıyor, rekorlar kırıyor. Böyle bir hocayı desteklemek lazım. Amaç kazanmaksa, bunu sağlayan hocayı ve oyuncuları tebrik etmek lazım'' dedi.
Daum'un teknik direktörlüğünü beğendiğini belirten Yıldırım, ''Başından geçen hadise olmasaydı, Alman Milli Takımı Antrenörü olacaktı. Yine olabilir. 4 ayrı takımda şampiyonluklar yaşadı. Hataları olabilir. Daum yarışmacı bir teknik direktördür. Taraftardan isteğim, bu hocaya sahip çıkalım, yalnız bırakmayalım. Onunla beraber yürüyelim ki, o da kendini bize başarıyı getirmeye mecbur hissetsin'' şeklinde konuştu.
     
KULÜPLER BİRLİĞİ

Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Vakfı ile olan ilişkilerinden farklı anlamlar çıkarıldığını, ancak bu birliğin, gelinen noktada kulüplerin sorunlarını çözen bir oluşum olmadığını kaydetti.
Birliğin toplantılarında konuşulan tek konunun, havuzdaki paranın ne kadarının, nasıl paylaşılacağı olduğunu anlatan Yıldırım, ''Her toplantıda bu gündeme gelir, bunun kavgası yapılır. Sorunlar yalnız bu değil. Oradan bir çözüm çıkmayacağı için biz bu tavrı koyduk'' dedi.
Dört büyük kulübün, 21 Haziran'da ortak bir bildiri yayınlayarak kulüpler birliğinde yer almadıklarını açıkladığını hatırlatan Yıldırım, ''Biz sözümüzün arkasında duruyoruz, onlar kulüpler birliğine katıldı. Sözünde duran Fenerbahçe kötü oldu, sözünde durmayanlar iyi. Kim şampiyon olacaksa, daha fazla para almalı'' diye konuştu.
     
FENERBAHÇE'DE TEK REİS VAR, O DA BENİM
Aziz Yıldırım, kale arkası tribününde kendisini hedef alan Genç Fenerbahçeliler taraftar grubuna ağır eleştirilerde bulundu.
Bu grubun tribünde liderlerine ''Reis'' diye tempo tuttuğunu hatırlatan Yıldırım, ''Fenerbahçe'de tek reis var, o da benim'' dedi.
Söz konusu taraftar grubunu statta locada oturan bir şahsın yönlendirdiğini iddia eden Yıldırım, şunları kaydetti:
''Geliyorlar, tribünlerde rahatsızlık veriyorlar. Turnikelerde insanları taciz ediyorlar. Bunlarla ilgili çok şikayet geliyor. Başka kulüplerde de var bu. Bizde de var, ama azalttık. Tamamen yok edeceğim, bunu herkes bilsin. Bir yıldır tepki koymuyordum, zamanı geldi, artık koyacağım. Ölmüş anneme bunların üzerinden küfür ettirmem.''
     
FUTBOL FEDERASYONU SEÇİMLERİ
Yıldırım, Levent Bıçakcı'nın, başkan olmasına rağmen Futbol Federasyonu'nu idare edemediğini ileri sürdü. ''Federasyon başkanı Bıçakcı'ydı, ama o federasyonu idare etmedi, edemezdi de. Çünkü yönetime hakim değildi'' diyen başkan Aziz Yıldırım, şöyle konuştu: ''İsviçre maçında hatalar yapıldı. Olaylar sonunda, sorumlu olan insanların ortaya çıkıp sorumluluğu alması lazımdı. Ama gerçek sorumlular ortada yok. 20 Ocak Türk sporu için çok önemlidir. Türk sporunda kaos vardır. Eski imajımızı geri getirecek bir kişi lazım. Bu isim de Türkiye'de mevcut. Yoksa (birisini seçtik, altını doldurduk) anlayışı zararlı olur. Bütün sorunları çözecek, toparlayacak duayen bir isim lazım.

Konsensus sağlanması gerekiyorsa, bir hazırız. Hiçbir beklentimiz yok. Birlik olacaksa, her türlü desteği veririz. Yoksa bu kavgalar yine yaşanır. Türk futbolunun bunu taşıyacak gücü yok. Şu an uzak duruyorum, hiç karışmayacağım. Baskılarla kurulacak bir yönetim, gitmez. Siz bir yönetim kuracaksanız, o zaman çıkıp bütün sorumluluğu alacaksınız. Yapılacak bütün şeylerden sorumlu olacaksınız, ama aksi takdirde Levent Bıçakcı'nın federasyonundan farksız bir federasyon olur.''
     
SERKAN BALCI'NIN FIFA'DAKİ DURUMU

Yıldırım, Futbol Federasyonu'nun, Türkiye-İsviçre milli maçından sonra yaşanan olaylarla ilgili FIFA'ya, İsviçre'den yaralanan futbolcuya Serkan'ın vurduğunu bildirdiğini kaydetti.
Serkan'ın, konuyla ilgili kendisine ''Maçtan sonra arkadaşlarıma (Ben de vurdum) dedim. Ancak o atmosferde kahraman olmak için böyle söyledim'' dediğini anlatan Yıldırım, olayın gelişimini şöyle aktardı:
''Futbol Federasyonu bir yazı hazırlayıp FIFA'ya göndermiş. Bıçakcı gönderilmediğini söylüyor. Federasyon, Serkan'ı şikayet etti. Geçen hafta Hamit Altıntop ifade verdi. Hamit'e, Serkan'ın bu ifadesini söylemesi için baskı yapıldı. İçeride bu ifadeyi veriyor, bunu zapta geçiyorlar. Biz bunu duyunca Serkan ile Hamit'i konuşturduk. (Bana baskı yaptılar, böyle söyledim) demiş. Bazıları, birilerini bazı şeylerden kurtarmak için genç oyuncusunu ortaya atıyor. Bu kadar yanlış olamaz.''
     
100. YIL KUTLAMALARI
Yıldırım, 100. yıl kutlamalarıyla ilgili Milan, Real Madrid ve bir ingiliz kulübünün de katılımıyla dörtlü bir turnuva planladıklarını ifade etti.
Programda, taraftarlardan gelen sorulara da yanıt veren Yıldırım, gelecek sezon şammpiyonlar Ligi'nde oynanacak ön eleme turunun zorluk yaratıp yaratmayacağıyla ilgili bir soru üzerine, ''O zaman UEFA'ya gider, UEFA Kupası'nı alırız'' dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner129

banner132