Suud Ilımlı İslam’a geçti ya, bakın geçiş ne kadar kanlı oldu. Bu nasıl “Ilımlı” olmaksa, ABD İslam’ı böyle olur işte. Peygamber İslam’ı değil ki, “haksız yere bir can alan, bütün insanları öldürmüş gibidir” felsefesinde olsunlar. 
Yahut “haksız yere bir Müslüman’ı öldüren, ebedi cehennemliktir” ölçüsüne göre hareket edeler. Yok böyle bir şey…  ABD’nin yolunda, “İslam”dan  “İslam”a geçiş bile kanlı oluyor. Çünkü ABD İslam’ı!.. 
İslam olmayan İslam…
Radikal İslam’ın merkeziydiler, ABD için Ilımlı İslam’a geçtiler. İngiliz Mezhebi Vahabilikten, ABD'nin “Ilımlı İslam”ına geçtiler. Bir zamanların meşhur, “geçiş kanlı mı olacak, kansız mı?” sorusunun cevabı, işte ortada.
Siz cevap verin, Suud'ta geçiş kanlı mı, kansız mı?
Her gün bir prens ölür artık. Kral Selman, her an hastalanıp ölebilir. İngiliz ABD üretmesi ve türetmesi İslam olmayan İslam’lar, böyle işte. “Siyasal İslam, Radikal İslam, Ilımlı İslam” olmak üzere, üç tane İslam sürülmüştü, piyasaya…
Suud, Radikal İslam’ı temsil etmişti. Gülen Ilımlı İslam’ı, Siyasal İslam’ı ise malum… İlk temsil eden “geçiş kanlı mı olacak, kansız mı?” diyen herifti. Şimdi öbür tarafta hesabını versin, hangi İslam'ı temsil ettiğini!
Bunları neden anlatıyorum. Bugün Suudi Arabistan’da yaşanıyor, görün diye. Bu prenslerin başına gelenler daha hiçbir şey. Gelecek dönemde de, şimdi ki prensler, helikopter kazalarıyla ölecekler. Etme bulma dünyası, "Şii" diye Suud'ta asılan Şeyh Nimr'in ahı tuttu.
Saltanat için adam öldürmenin “caiz” olduğuna inanmak, katilliğe açılan kapıdır. O çok büyük "Osmanlıcılar" neredeler, baksınlar Suud'a, şuan “Osmanlı sünneti” uygulanıyor. Yalnız bunlar daha insaflı prensleri “bebek” iken değil de, yetişkin iken öldürüyorlar.
Kundakta ki bebekleri saltanat uğruna boğmaya “İslam” diyen, Yezit torunları var bu ülkede.
ABD istediği için prens değişikliğine giden Suud, “devlet zarar görmesin” diye, rakip prensler aileleriyle birlikte öldürülüyorlar, ne kadar “İslami” ve de “Osmani” görüyor musunuz!.. 
Hukuk, adalet, mahkeme, yok öyle bir şey. "Yallah" gönderiyorlar, hemen öbür tarafa! 
ABD isteği, "Allah isteği" oluyor birden. Haşa sümme haşa...
Yılardır, taht ve saltanat için çocuk boğdurmaya, “katillik” diyen bizlere, siz Fatih’ten, Yavuz’dan daha mı iyi biliyorsunuz, diyenler cevaplasınlar:
Siz, Allah’tan ve peygamberden daha mı iyi biliyorsunuz? 
Hz. Ali’den daha mı iyi biliyorsunuz?
Cenk meydanında rakibini yenen Ali, mübarek yüzüne tüküren müşriki öldürmekten vazgeçiyor "araya nefsim girdi" diye. Taht için adam öldürmek mi İslam, yüzüne tükürene “araya nefsim girdi” diye vazgeçmek mi İslam?
Eğer "İslam" diyorsak, "Müslümanlık" diyorsak bizim. İslam’a dönmemiz gerekiyor önce. Hem de Ali İslam’ına, Peygamber İslam’ına, yani Allah’ın İslam’ına. Bunu da, kendi içimizde gerçekleştirmemiz gerekir. Yezit’te kendi iç dünyamızda, Hüseyin’de. Önce içimizde ki Hüseyin’e dönelim.
Osmanlıcılara göre prenslerin öldürülmeleri caiz. Eğer "caiz değil" derseler Osmanlı padişahlarını kurtaramayacaklar. Çünkü onlar da, geleceklerine rakip gördüklerini bir şekilde bertaraf ettiler. 
Kimse bana sen Osmanlı ile Suud’u bir mi tutuyorsun diye  maval okumasın. Saltanat, saltanattır, büyüğü küçüğü olmaz. Kafa ve felsefe aynı…  Saltanata “İslam” deme anlayışı Emevi ile başladı.  Osmanlı ile devam etti. Şimdi küçük Amerika Suud’ta devam ediyor. Bizde de özlemini çekenler var. Yanına da alırsın bir çakma halifelik, oldun “yeryüzü halifesi”!
Saltanat uğruna Peygamberin evlatlarına kıyılmasına "içtihat" diyenler, kendi evlatlarını bu uğurda boğmayı “fedakârlık” sayabilir. Bu düpedüz katilliktir. İsimlerin, Fatih, Yavuz veya Selman olması, bir şeyi değiştirmez.
Suud’a bakın da Atatürk’e teşekkür edin!
Saltanatı ve çakma halifeliği kaldırmasaydı, bugün Suud’tan farkımız yoktu. Epeydir Suud’a yaklaştırıldığımız, bir kenarda kalsın şimdilik. Her tarafı tırtıklansa da, Cumhuriyet yara bere içinde olsa da, yine Suud’a göre şükür.
Atatürk saltanatı kaldırdı ama İslam’ı kaldırmakla suçlandı. Çünkü suçlayanlar, saltana "İslam" diyorlardı. Onlar İslam’ın Müslüman’ı değil, Muaviye’nin, Emevi’nin, Osmanlının, saltanatın, Müslümanlarıydılar.
İslam'ı saltanata malzeme yapmak  ilk, Muaviye ile başladı. "Temsilde israf olmaz" anlayışı ile ülkeyi yemek, Muaviye yoludur. Unutmayalım ki Muaviye'yi, oğulları Yezit'ler sever ama Ali'yi MÜ'MİNLER sever.
Hepsinin adı unutulur ama Ali kıyamate kadar yaşar. 
Suud'dan girdik, bakın nereye geldik! 
Olsun, sonunda Ali'ye geldik elhamdülillah. Ali ile olun, Ali ile kalın. Çünkü Ali Hak ile Hak Ali iledir. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sadi altıparmak 2017-11-09 09:14:32

agzına sağlık çok güzel yazmışsın .inşAllah bu yazdığını vekil metiner okurda yorum yapar .

banner137