03 Haziran 2011 Cuma 00:00
BOP'un hedef tahtasındayız
Atatürk'ün Türkiye modelinde, devlet, emeğin ve üretimin karşılığında milli parayı kullanır, yabancılardan asla borç almaz. Stratejik kamu kurumları millete hizmet için devletin kontrolündedir. Madenler millet için çıkarılır. Yerli üretim ithalata karşı korunur. Ve en önemlisi ecnebiden alma akılla devlet yönetilmez ~|~

Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki, Batının "Türkiye modeli"nden kastı Atatürk'ün Türkiye'si değil. Atatürk'ün Türkiye modeli, "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" anlayışının bir tezahürüdür. Ülkenin başındaki lider ve milletvekilleri millete hizmet için vardır ve millete hizmeti her şeyden üstün tutarlar.

Ecnebiden alma akılla hareket edilmez
Atatürk'ün Türkiye modelinde, devlet emeğin ve üretimin karşılığında milli parayı kullanır, yabancılardan asla borç almaz. Stratejik kamu kurumları millete hizmet için devletin kontrolündedir. Madenler millet için çıkarılır. Yerli üretim ithalata karşı korunur. Devlet ve millet için bir şeyler yapmak isteyenin önü sonuna kadar açılır. Atatürk'ün Türkiye'si her türlü milli projeye sonuna kadar açıktır. Ecnebiden alma akılla hareket edilmez.
Atatürk'ün Türkiye'sinde dış politika milli çıkarlar için vardır. Dış politika anlayışı Batının taşeronluğu üzerine kurulmaz. Dış politikada onurlu bir duruş vardır. Dost ülkelerle ilişkiler geliştirilir, düşman ülkelere karşı temkinli bir dış politika belirlenir.
Atatürk'ün Türkiye'sinde devlet-millet, asker-sivil tek bilek tek yürektir. Milletin korunması için güçlü devlet güçlü asker anlayışı vardır. Ordu, caydırıcı güç olarak en son teknoloji ile donatılır.
Atatürk'ün Türkiye'sinde kavga anlayışı yoktur. Ülkenin bütün fertleri birbiriyle kenetlenmiş vaziyettedir. Atatürk'ün Türkiye'sinde bir Türk dünyaya bedeldir. Türk milletinden olmak bir ayrıcalıktır. Köylü milletin efendisidir. Bu sebeplerden dolayı Batı Türkiye modeli derken kesinlikle Atatürk'ün Türkiye'sinden bahsetmiyor.

İşte AKP Modeli?
Peki, Batının Libya'ya, İran'a, Suriye'ye, Mısır'a, Tunus'a kısaca 22 İslam devletine tavsiye ettiği Türkiye modeli nedir? Başlığımızda da belirttiğimiz gibi Batı "Türkiye modeli" derken "AKP modeli"nden bahsediyor. Nedir AKP modeli?
Dış politikayı ABD ve İsrail yönlendirecek, iç politikayı AB yönlendirecek, ekonomi ise IMF ve dünya bankasına devredilecek. Hiçbir konuda Türk'ün aklı ön planda olmayacak, her şey ecnebilerin aklıyla şekillenecek.
Para, yabancı para olacak ya da yabancı paranın tercümesi olacak. Yerli üretim bitirilecek, AB ve ABD'den ithalat tam gaz devam edecek. Madenler yabancılara peşkeş çekilecek. Kamu kuruluşlarının hepsi yabancı kuruluş olacak. Vatandaş vergi yükü altında inim inim iletilecek.
Tarım ve hayvancılık bitirilecek. Vatandaşın sağlığı hiçe sayılacak. Türk askeri ABD'nin ve İsrail'in koruması haline getirilecek. Türkiye Haçlıların safında namlusunu İslam dünyasına çevirecek. Ülke millet paramparça olacak?

Batının tavsiye ettiği AKP modeli
Dinlerarası diyalog faaliyetlerinin önü açılacak ve millet dışı Müslüman içi ise ne idüğü belirsiz bir hale getirilecek.
Siyasiler bir taraftan millet aleyhine olan bütün bu gelişmeleri yaşatacak, diğer taraftan da milli iradeyi temsil ettiklerini millete kabul ettirecek. Millet uyutulacak.
Dini duygular istismar edilerek, tiyatro ve şovlarla iktidar koltuğu saltanat koltuğuna çevrilecek.
Yani Batı şunu demek istiyor, "Ey milletlerini dikta ile yöneten İslam ülkeleri, artık bunun modası geçti, zorla güzellik olmaz, bakın Türk siyasiler sözde demokrasi ile milletini uyutarak her türlü tavizi verebiliyor, gelin siz de böyle olun?"
İşte Batının tavsiye ettiği AKP modeli bu?

Türkiye de BOP'un hedef tahtasında
Türkiye, Libya'da ve diğer İslam ülkelerinde yaşanan bu hadiselerden ders çıkartmalıdır.
Çünkü paramparça olmuş, sınırları değiştirilmiş ülkeleri gösteren BOP haritasında hedef tahtasında olan ülkelerden birisi de ne yazık ki Türkiye?
Siyasilerimiz ne kadar "üç maymun"u oynasalar da BOP'un kurgulayıcıları için gelecekte planlanan: Türkiye BOP haritasında ifade edilendir. Bu gerçeklere rağmen hiç ders almadığımız kesin, çünkü basın ve medyanın bu kadar önemli olduğu bir atmosferde, medyadaki yabancı payını kanunla yüzde 50'lere kadar çıkartıyoruz.
n Murat Çabas

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137