26 Mayıs 2011 Perşembe 00:00
Dünya, O'nun projelerini bekliyor
Prof. Dr. Haydar Baş, Türk milletinin yetiştirdiği en önemli ilim, fikir ve siyaset adamlarından biridir. Onun hayatını ve çalışmalarını incelediğinizde göze çarpan nükte; "önce insan" olgusudur. Sayın Baş'ın tüm fikirleri insan mutluluğu ve refahı için  hazırlanmış, toplumda yaşayan hiçbir fert hiçbir ayrım gözetilmeden ve ihmal edilmeden hizmete layık olarak ele alınmıştır ~|~

Türk milletinin hayatını ve bağımsızlığını devam ettirebilmesi için elindeki yegane dayanak noktası Prof. Dr. Haydar Baş'ın ortaya koyduğu "Milli Ekonomi Modeli" ve "Sosyal Devlet Milli Devlet" projeleridir.
Ekonomiden, siyasete, hukuktan, eğitime, kültür ve medeniyet dokusundan milli kimliğine varıncaya kadar "Tam Bağımsızlık" düşüncesi üzerine bina ettiği "Milli Ekonomi Modeli" ve "Sosyal Devlet Milli Devlet" tezleri sadece ülkemizin değil, küresel güçlerin sömürdüğü tüm insanlığın özlem duyduğu müreffeh ve onurlu bir hayatı müjdelemektedir.
Bugüne kadar her ne hikmetse, devletin hep laiklik vasfı üzerinde durulmuş, o da yanlış ve de maksatlı olmuştur. Devletin demokratik, sosyal ve hukuki yönü hep ihmal edilmiştir.
Türk siyasi tarihinde ilk defa Prof. Dr. Haydar Baş, devletin laiklikle beraber demokratik, sosyal ve hukuk devleti olduğunu ısrarla vurgulamış, en ince detaylarına kadar hem bilgilendirmiş ve hem de projelendirmiştir.

"Önce insan tezi" işin merkezinde
Bu projelerden birkaç başlık aktarmadan önce şu gerçeği burada dile getirmek gerekir: Sayın Prof. Dr. Haydar Baş, Türk milletinin yetiştirdiği en önemli ilim, fikir ve siyaset adamlarından biridir. Onun hayatını ve çalışmalarını incelediğinizde göze çarpan nükte; "önce insan" olgusudur. Bütün hizmet ve yatırımları insan üzerinedir. Sayın Baş'ın tüm fikirleri insan mutluluğu ve insanın refahı için hazırlanmış, toplumda yaşayan hiçbir fert hiçbir ayrım gözetilmeden ve ihmal edilmeden hizmete layık olarak ele alınmıştır.
"Milli Ekonomi Modeli" ve "Sosyal Devlet Milli Devlet" projelerine bakıldığında çok açık ne net olarak görülecektir ki; "önce insan tezi" işin merkezindedir.
Herkese iş herkese aş bulmanın yolları en ince ayrıntısına kadar izah edilmiştir. Toplumdaki fakirliği ve anarşiyi bitirecek vatandaşlık maaşı projesiyle ve emisyonun genişletilmesiyle üretim?tüketim dengesinin sağlanması amaçlanmış, toplumsal barışı sağlamanın, bağımsızlığı korumanın yolları gösterilmiştir.
İşte Prof. Dr. Haydar Baş'ın "Milli Ekonomi Modeli" ve "Sosyal Devlet Milli Devlet" tezlerinden bazı projeler:
* Her sahada tam bağımsız devlet politikalarının izlenmesi
* Ekonominin mukayesesi ve tarifi yapılarak; para, kredi, maaş, ücret, emeklilik maaşı, çocuk yardımı, eğitim ve sağlık hizmetleri, avans, tarım kesiminin sigortalanması vb. konuların daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarılması
* "Borç alan, buyruk alır" fikrinden hareketle, dış yardımın reddedilmesi
* Sağlam aile yapısının tesis edilmesi, evliliğin teşvik edilmesi
* Türk Silahlı Kuvvetleri'nin
güçlendirilmesi
* Her Türk vatandaşına vatandaşlık maaşı projesi
* Emisyonun genişletilerek yaşam standartlarını yakalaması
* Ev hanımlarının kamu görevlisi kabul edilip, ev hanımı maaşı tahsis edilmesi
* Yeraltı ve yerüstü kaynaklarının devlet millet ortaklığıyla işletilmesi
* Proje mukabili faizsiz kredilerle vatandaşın üretime teşvik edilmesi
* Eğitim ve öğretimin desteklenmesi, sınavsız üniversite projesi
* Ehl?i Beyt üniversiteleri tesis edilerek dini ve milli bütünlüğün sağlanması?

Çözümün sahibi: Prof. Dr. Haydar Baş
Zulmederek, kan dökerek, sömürerek, adaleti ayaklar altına alarak dünyaya hükümran olunmaz. ABD, AB, IMF gibi küresel güçlerin ne kimliği, ne tarihi, ne de sahip oldukları ekonomi anlayışları ve icraatları insanlığa lider olma liyakatini taşımamaktadır.
Bugün, başta Türkiye olmak üzere tüm dünya "Milli Ekonomi Modeli" ve "Sosyal Devlet Milli Devlet" anlayışına dayanan görüş ve projelerin sahibi ve mimarı Prof. Dr. Haydar Baş'ı beklemektedir; çünkü çözüm O'ndadır?

 

Zulmederek, kan dökerek, sömürerek, adaleti ayaklar altına alarak dünyaya
hükümran olunmaz. ABD, AB, IMF gibi küresel güçlerin ne kimliği, ne tarihi, ne de sahip oldukları ekonomi anlayışları ve icraatları insanlığa lider olma liyakatini taşımamaktadır
                                                                                                   Abdülkadir Uğur

 

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137