13 Mayıs 2011 Cuma 00:00
Haçlının gayesi, topraklarımız
Haçlının gayesi, Müslüman Türk'ü Anadolu topraklarından söküp atmaktır. Osmanlı Türkiye'sinde Şark meselesi adı altında yürütülen batılı proje ile 623 yıl sonunda Osmanlı İmparatorluğu parçalanmıştır.  Elimizde kalan son Anadolu topraklarını kaybetmemek için tarihi geçmişi ve batının siyaset projesini iyi bilmek gerekir ~|~

ABD, Fransa, İngiltere ve diğer bazı Batı ülkelerinden oluşan koalisyon güçleri Irak'a saldırının yapıldığı aynı günün 8. yıldönümünde Libya'ya saldırı başlatırlar. Libya denizden ve havadan bombalanmaktadır. BOP Haçlı Seferinin yeni bir cephesidir Libya. Nitekim Fransa Dışişleri Bakanı, Libya işgalini bu bir Haçlı Seferidir diye ilan etmektedir. Rusya Başbakan'ı Putin bu saldırıyı gayr?ı meşru ve vahşi Haçlı Seferi olarak tanımlamaktadır.

AKP HÜKÜMETİ TÜRKİYEYİ HAÇLININ SAFINA SÜRÜKLÜYOR
AKP hükümeti ise kamuoyunun gözü önünde sürecin başından beri ortaya koyduğu duruşun gereği ittifak güçlerinin yanında yer alır. CeBIT'de, 28 Şubat'ta düzenlenen Türk Alman Ekonomi Kongresi'ne katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, "NATO Libya'ya müdahale etmeli midir? Böyle bir saçmalık olur mu yahu, NATO'nun ne işi var Libya'da? Libya'daki olaylar karşısında müdahalenin gündeme alınmasını Libya halkı adına, Libya'daki yabancılar adına kaygı verici buluyoruz" demiştir. Aradan 10 yıl değil, 10 gün geçmeden Sayın Erdoğan ağız değiştirir. Artık Türk hükümeti bırakın NATO'ya karşı olmayı bizzat cesaretlendiren taraf olduğunu kamuoyuna deklare eder. Üstüne üstlük NATO, Libya'ya hava operasyonunun komuta merkezinin İzmir'de olacağını açıklar.

TÜRKİYE BAL GİBİ HAÇLININ SAFINDA YER ALMIŞTIR
Türkiye'nin veto etme hakkını kullanmaması ve NATO'yu teşvik etmesi sayın başbakan Erdoğan'ın BOP kapsamında ilk günden beri ortaya koyduğu çizgiye uygun idi. Sayın başbakan Türk milletinin gidişattan rahatsız olduğunu bildiği için her fırsatta aykırı çıkışlar yaparak kamuoyunun gözünü perdelemeye çalışsa da ayinesi iş olmaktadır. Türkiye bal gibi haçlının safında yer almıştır. Türkiye siyasi oyunlarla harakiriye zorlanmaktadır. Millet kendisine giydirilmeye çalışılan bu idam gömleğini görmeli ve acilen bu halden kurtulmalıdır.

HAÇLI SEFERLERİ, ŞARK PROJESİ, BOP BİRBİRİNİN TAMAMLAYANIDIR
Son tahlilde tarihten ders almak zorundayız. Endülüs Devleti ( 711-1492) bugünkü ispanya, Portekiz ve Fransa topraklarında 781 yıl hüküm sürmüştür. Netice İslam unsuru o topraklardan sökülüp atıldı. İnsanlar katledildi, ilmi eserler yırtıldı yakıldı. Bu tablo sürekli olarak toplum hatırasında canlılığını korumalıdır. Haçlı seferi zaman içerisinde Şark Meselesi (The Eastern Question) olarak da sahne almıştır. Gaye Müslüman Türk'ü Anadolu topraklarından söküp atmaktır. Bu ruh anlatmaya çalıştığımızı haçlı ruhudur. Osmanlı Türkiye'sinde Şark meselesi adı altında yürütülen batılı proje ile 623 yıl sonunda Osmanlı İmparatorluğunu parçalamıştır.  Elimizde kalan son Anadolu topraklarını kaybetmemek için tarihi geçmişi ve batının siyaset projesini iyi bilmek gerekir. Unutmayalım ki, Haçlı Seferleri, Şark Projesi, Büyük Ortadoğu Projesi birbirlerinin tamamlayanıdır. Değişik zaman ve zeminlerde aktörler değişir, isimler değişir, strateji ve taktik değişir ancak hedefleri değişmez. Son dönemde Osmanlı hinterlandında ki İslam ülkelerinde yaşanan sosyal, siyasi, dini, ekonomik ve askeri hadiseler bu süreç dâhilinde yaşanmaktadır.

MİLLET OLARAK TEK BİLEK TEK YÜREK OLMALIYIZ
Millet olarak kendi halimizi, kültürümüzü milli dinamiklerimizi sürekli ihya etmek zorundayız. 'Dini bütünlüğümüzün milli bütünlüğümüzün teminatı' olduğunu hiç ama hiç unutmamalıyız. Zaten millet olarak bu değerlerle ayakta kalabildik. Eğer varlığımızı ve vatan topraklarımızı elimizden kaybetmek istemiyorsak, millet olarak tek bilek tek yürek olmak zorundayız. Bizi temsil edecek siyasileri seçerken de bu nüktelere dikkat etmek zorundayız.
                                                                           Op.Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100