12 Mayıs 2011 Perşembe 00:00
Türkiye, haçlının yanında!
11 Eylül olaylarının ardından ABD tarafından 100 yıl sürecek bir Haçlı Seferi ilan edilmiştir. İlan edilen bu işgal hareketi tarihte 10. defa ilan edilen Haçlı Seferiydi. Hemen akabinde gerçekleştirilen Irak işgali ve süregelen vahşet tablosu bütün İslam âleminin
ve dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir. Tarih bir ilki daha kaydediyordu. İlk defa Türkiye haçlının safında yer alıyordu ~|~

11 Eylül 2001'de meydana gelen ikiz kulelere saldırı, ABD hükümeti tarafından, ABD'de sivilleri ve askerleri hedef alan bir dizi terör saldırısı olarak açıklanmış, bizzat Amerikan başkanı Bush tarafından 100 yıl sürecek bir Haçlı Savaşı ilan edilmiştir.

BUSH: YENİ HAÇLI SEFERİ 100 YIL SÜRECEK !
İlan edilen bu işgal hareketi tarih sahnesinde 10. defa ilan edilen Haçlı Seferiydi. Hemen akabinde gerçekleştirilen Irak işgali ve süregelen vahşet tablosu bütün İslam âleminin ve dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir. Tarih bir ilki daha kaydediyordu. İlk defa Türkiye haçlının safında yer almaya hazırlanıyordu. AKP hükümeti adına başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Irak'ta savaşan ABD'li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz." (31.Mart.2003 / The Wall Street Journal) açıklaması ile dünya kamuoyuna safını ilan ediyordu. İlk günden itibaren AKP hükümeti ABD ile stratejik ortaklık yapmıştır. Hareketin her adımında ABD'nin yanında yer almıştır. Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde bop projesi kapsamında seyahat ve görüşmeler yapmışlardır.

HAÇLI SALDIRILARINA NE ZAMAN START VERİLDİ?
Irak işgali 20 Mart 2003'de Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık önderliğinde oluşturulmuş Çokuluslu Koalisyon Kuvvetler tarafından başlatılmıştır. Zamanlamaya çok dikkat edilmelidir. Bir seher vakti Bağdat semalarında sabah ezanı okuyan müezzinlerin yanık sesleri yankılanırken işgal güçlerine ait uçaklar semalarda belirir ve bombalarını İslam topraklarına atmaya başlarlar. O gün bugün işgal bütün vahşetiyle devam etmekte kapsama sahasını sürekli genişlemektedir.
ABD Irak'ta adeta bir çamura saplandı. Kaybettiği mali ve askeri kayıplar kendi ülkesinde aleyhinde bir kamuoyu oluşmasına sebep oldu. Bunun üzerine işgal edecekleri diğer 22 İslam ülkesinde  (Türkiye'nin BOP kapsamındaki devletler arasında olduğu bizzat ABD tarafından açıklanmıştır) doğrudan değil de dolaylı olarak müdahale etmek istediler.

"BOP PROJESİNE GİREN ÜLKELERE DIŞARIDAN EMPOZE ETMEYECEĞİZ"
Ellerinin yanmaması için maşa tutmaları gerekiyordu. İşte bu kapsamda 10?11 Aralık 2004 tarihleri arasında Fas da yapılan "Gelecek İçin Form" adı ile bir toplantı düzenlenir. Başkent Rabat'daki bu toplantıya G8 Topluluğu ile yirmiden fazla Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin maliye ve dışişleri bakanları yanı sıra Arap Birliği ve Avrupa Birliği katılır. Zirve'ye ABD dış işleri bakanı Colin Powell eş başkan olarak katılır. Bu toplantıda bir konuşma yapan ABD dışişleri bakanı konuşmasında şunları söyler "BOP Projesine giren ülkelerdeki değişimi dışarıdan empoze etmeyeceğiz. Bunu ülkelerin sosyal, ekonomik alanda ilerlemeleri ile beraber kendi içinden başlatacağız ve siyasi ve ekonomik reformlarını gelişmiş ülkelerle el ele gerçekleştirmelerini sağlayacağız der. Ayrıca Powell "bölge ülkelerinde reform yapılması için halklara cesaret vereceğiz" diyerek BOP da yeni bir taktik devreye konur

HAÇLI SEFERLERİ DUR DURAK BİLMİYOR
2011 yılına geldiğimizde ise BOP kapsamındaki İslam ülkelerinde içten içe kaynatılan millet kazanı kaynamaya başlar. Güya halk hareketleri adı altında batı tarafından eğitilmiş vatandaş kılıfı altındaki güçler deneyimli askerlere taş çıkartacak şekilde her türlü silah ve mühimmatı kullanarak kendi ülkelerini bölecek eylemlere başlarlar. Tunus ve Mısır da istedikleri değişimleri başarıyla gerçekleştirirler. Ancak Libya'da sert kayaya çarparlar. Halk hareketi adı altında yapılan müdahale sonuç vermeyince batılı haçlı ittifak güçleri direkt askeri saldırıya geçerler.

HAÇLI SEFERİNİN YENİ BİR CEPHESİ
ABD, Fransa, İngiltere ve diğer bazı Batı ülkelerinden oluşan koalisyon güçleri Irak'a saldırının yapıldığı aynı günün 8. yıldönümünde Libya'ya saldırı başlatırlar. Libya denizden ve havadan bombalanmaktadır. BOP Haçlı Seferinin yeni bir cephesidir Libya. Nitekim Fransa Dışişleri Bakanı, Libya işgalini bu bir Haçlı Seferidir diye ilan etmektedir. Rusya Başbakan'ı Putin bu saldırıyı gayr?ı meşru ve vahşi Haçlı Seferi olarak tanımlamaktadır.
(devam edecek)
             Op.Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137