ABD-İsrail ortak hareketi, Büyük Ortadoğu Projesi\'nin(BOP) asıl hedefinin; Türk milletinin tarihi ve kültürel mirasını yok ederek, neticede Türkiye Cumhuriyetini bölüp parçalamak, bütün yeraltı yerüstü zenginliklerine el koymak ve Türk milletini tarihe gömmek olduğu anlaşılmaktadır. Çünkü dünyayı kan ve gözyaşına boğan ABD-İsrail bozgunculuğuna dur diyecek tek millet ve tek medeniyet Türk milletidir. Türk milleti adaleti ve insan haklarını teminat altına alan yaklaşımı ve medeniyetiyle sadece Allah\'ın rızasını talep etmiştir. Bu nedenle tarihte sadece Türk Milletine Allah\'ın Askerleri unvanı verilmiştir. Tarihinde dünyaya yön veren bu millet etnik bir kimliği değil bütün etnik kimliklerin hepsini ifade eden kuşatan bir yürek bir bilek yapan Ehl-i Beyt nefesini Hünkâr Hacı Bektaş Veli\'nin, Mustafa Kemal Atatürk\'ün siyasetini, kültürünü ifade etmektedir. Ancak bütün bu maddi ve manevi zenginliği kıskanan ve el koymak isteyenler sürekli ağlarını bu aziz milletin aleyhine örmekteler.
Irak işgali, Libya işgali, Sudan\'ın bölünmesi ve işgale hazırlanması, Suriye\'nin terör hareketlerine sürekli maruz hale getirilmesi, İran ve Rusya\'yı tehdit eden füze kalkanı vs. şeklindeki BOP projeleri Türkiye Cumhuriyeti\'nin, bölgesindeki dostluk ve barış gücünü yok ederek güvenliğinin teminatı ve temelini ortadan kaldırmıştır.
BOP\'un devam eden sürecinde bütün barış huzur ve güvenlik temellerinin yok edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devletine; terör örgütünün tehditleri sürerken, terör örgütünün taleplerine boyun eğer duruma getirilmeye çalışılırken, küresel güçlerin baskısı altında bulunurken, şimdi de yeni anayasa yapması ne kadar sağlıklı olacaktır.
Bir milletin her şeyini etkileyecek önemde olan hukuk kaideleri milli bir bakış açısı ile Milletin menfaatleri doğrultusunda aceleye getirmeden yapılacak sağlıklı tartışma ve uzman çalışmaları ile yapılması gerekir. Ancak görünen gidişata göre, Türk Milletinin birliğini ve beraberliğini teminat altına alan Anayasanın ilk üç maddesinin kaldırılmak istendiği bir sürecin neticesi Türk milletinin sonunu getirebilecektir.
Hayati öneme sahip süreçlerde, her türlü fitne ve fesadın yaşandığı günümüzde, bir dediği bir dediğini tutmayan kişiliklerle Türk Milletinin ve Devletinin sağlam ve sağlıklı yol alması hayırlı neticeye varması ı hiç mümkün değildir.
Başka çarenin ve hareket imkânının kalmadığı tarihi dönemeçte, Türk milletinin; yaşanacak olayları on sene öncesinden gören ve ifade eden, milletin başına örülen tuzakları ilmi projeleri ile boşa çıkartan, verdiği sözü yerine getireceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmayan, Milli Ekonomi Modelinin sahibi, Hünkâr Hacı Bektaş Veli, M. Kemal Atatürk, Milli kahramanlarımızın izinden giden Prof. Dr. Haydar BAŞ ile birlikte hareket etmesi gerekmektedir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.